reklama

Policie pátrá po pirátovi silnic. Kličkoval mezi auty a podjížděl je odstavným pruhem

Na okraji Brna natočila palubní kamera dalšího hazardéra za volantem. Šofér si nejspíš spletl silnici se závodní dráhou, jelikož mezi jedoucími auty kličkoval a objížděl je i odstavným pruhem.

reklama

Video bylo natočeno kousek od nákupního centra na čtyřproudé silnici na okraji Brna, hlavním tahu na Svitavy. Kolem jednoho z aut najednou prosvištěl odstavným pruhem černý vůz. Šofér si z jedoucích vozidel udělal v podstatě kužely, kterým se ve vysoké rychlosti vyhýbal. To, že předjíždí zprava odstavným pruhem, nepoužívá blinkry a ohrožuje všechny kolem sebe, ho nezajímalo.

„Tam je osmdesátka, a najednou z pravé strany vypálil řidič. Předjížděl v odstavném pruhu ještě další auta, takže to prokličkoval vlastně celé. Kdyby řídila manželka, tak strhla řízení doleva, byla havárka a bylo po nás,“ řekl autor videa Milan Konečný.

Pro řidiče bude lepší, když se sám přihlásí

„Asi se nedozvíme, kde byla jaká sleva, proč tam musel být první. V každém případě ta řada přestupků, které proběhly, svědčí o naprosté aroganci k bezpečnosti,“ uvedl dopravní expert Pavel Čížek.

Proč se šofér takto zachoval, jestli někam spěchal, nebo si jen silnici spletl se závodní dráhou, zatím není jasné. „Pokud na takového řidiče narazíme, nezbývá, než zachovat chladnou hlavu. Neoplácet mu jeho jednání a nechat auto raději odjet, než se zapojit do nějaké honičky a podobně,“ dodal Čížek.

Piráta silnic už navíc hledají i policisté. Autor jim totiž videozáznam před dvěma dny předal. Jelikož je na záběrech rozpoznatelná registrační značka, bylo by podle policistů nejlepší, kdyby se jim šofér sám přihlásil.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Sledujte ŽIVĚ vyjádření Babiše a Hamáčka: Proč vicepremiér neletí jednat o Sputniku?
Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami
Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Další články
reklama
reklama