reklama

Policie pátrá po pirátovi silnic. Kličkoval mezi auty a podjížděl je odstavným pruhem

Na okraji Brna natočila palubní kamera dalšího hazardéra za volantem. Šofér si nejspíš spletl silnici se závodní dráhou, jelikož mezi jedoucími auty kličkoval a objížděl je i odstavným pruhem.

reklama

Video bylo natočeno kousek od nákupního centra na čtyřproudé silnici na okraji Brna, hlavním tahu na Svitavy. Kolem jednoho z aut najednou prosvištěl odstavným pruhem černý vůz. Šofér si z jedoucích vozidel udělal v podstatě kužely, kterým se ve vysoké rychlosti vyhýbal. To, že předjíždí zprava odstavným pruhem, nepoužívá blinkry a ohrožuje všechny kolem sebe, ho nezajímalo.

„Tam je osmdesátka, a najednou z pravé strany vypálil řidič. Předjížděl v odstavném pruhu ještě další auta, takže to prokličkoval vlastně celé. Kdyby řídila manželka, tak strhla řízení doleva, byla havárka a bylo po nás,“ řekl autor videa Milan Konečný.

Pro řidiče bude lepší, když se sám přihlásí

„Asi se nedozvíme, kde byla jaká sleva, proč tam musel být první. V každém případě ta řada přestupků, které proběhly, svědčí o naprosté aroganci k bezpečnosti,“ uvedl dopravní expert Pavel Čížek.

Proč se šofér takto zachoval, jestli někam spěchal, nebo si jen silnici spletl se závodní dráhou, zatím není jasné. „Pokud na takového řidiče narazíme, nezbývá, než zachovat chladnou hlavu. Neoplácet mu jeho jednání a nechat auto raději odjet, než se zapojit do nějaké honičky a podobně,“ dodal Čížek.

Piráta silnic už navíc hledají i policisté. Autor jim totiž videozáznam před dvěma dny předal. Jelikož je na záběrech rozpoznatelná registrační značka, bylo by podle policistů nejlepší, kdyby se jim šofér sám přihlásil.

K tématu

Další hlavní zprávy

Byznys

Sledujte ŽIVĚ: Otevřou živnostníci v sobotu 23. ledna Česko?

Sledujte ŽIVĚ: Otevřou živnostníci v sobotu 23. ledna Česko?

Zástupci iniciativy Otevřeme Česko spolu s dalšími živnostníky chtějí v sobotu 23. ledna znovu zprovoznit restaurace, malé obchody i služby, protože se jim nelíbí vládní opatření proti koronaviru. V úterý na tiskové konferenci zveřejní, jak budou dále postupovat. Sledujte jejich tiskovou konferenci živě v tomto článku.

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
Trump zrušil zákaz cestování z Evropy, Biden ho ale chce zachovat
Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama