reklama

Policie pátrá po pirátovi silnic. Kličkoval mezi auty a podjížděl je odstavným pruhem

Na okraji Brna natočila palubní kamera dalšího hazardéra za volantem. Šofér si nejspíš spletl silnici se závodní dráhou, jelikož mezi jedoucími auty kličkoval a objížděl je i odstavným pruhem.

reklama

Video bylo natočeno kousek od nákupního centra na čtyřproudé silnici na okraji Brna, hlavním tahu na Svitavy. Kolem jednoho z aut najednou prosvištěl odstavným pruhem černý vůz. Šofér si z jedoucích vozidel udělal v podstatě kužely, kterým se ve vysoké rychlosti vyhýbal. To, že předjíždí zprava odstavným pruhem, nepoužívá blinkry a ohrožuje všechny kolem sebe, ho nezajímalo.

„Tam je osmdesátka, a najednou z pravé strany vypálil řidič. Předjížděl v odstavném pruhu ještě další auta, takže to prokličkoval vlastně celé. Kdyby řídila manželka, tak strhla řízení doleva, byla havárka a bylo po nás,“ řekl autor videa Milan Konečný.

Pro řidiče bude lepší, když se sám přihlásí

„Asi se nedozvíme, kde byla jaká sleva, proč tam musel být první. V každém případě ta řada přestupků, které proběhly, svědčí o naprosté aroganci k bezpečnosti,“ uvedl dopravní expert Pavel Čížek.

Proč se šofér takto zachoval, jestli někam spěchal, nebo si jen silnici spletl se závodní dráhou, zatím není jasné. „Pokud na takového řidiče narazíme, nezbývá, než zachovat chladnou hlavu. Neoplácet mu jeho jednání a nechat auto raději odjet, než se zapojit do nějaké honičky a podobně,“ dodal Čížek.

Piráta silnic už navíc hledají i policisté. Autor jim totiž videozáznam před dvěma dny předal. Jelikož je na záběrech rozpoznatelná registrační značka, bylo by podle policistů nejlepší, kdyby se jim šofér sám přihlásil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama