reklama

Policie pátrá po pirátovi silnic. Kličkoval mezi auty a podjížděl je odstavným pruhem

Na okraji Brna natočila palubní kamera dalšího hazardéra za volantem. Šofér si nejspíš spletl silnici se závodní dráhou, jelikož mezi jedoucími auty kličkoval a objížděl je i odstavným pruhem.

reklama

Video bylo natočeno kousek od nákupního centra na čtyřproudé silnici na okraji Brna, hlavním tahu na Svitavy. Kolem jednoho z aut najednou prosvištěl odstavným pruhem černý vůz. Šofér si z jedoucích vozidel udělal v podstatě kužely, kterým se ve vysoké rychlosti vyhýbal. To, že předjíždí zprava odstavným pruhem, nepoužívá blinkry a ohrožuje všechny kolem sebe, ho nezajímalo.

„Tam je osmdesátka, a najednou z pravé strany vypálil řidič. Předjížděl v odstavném pruhu ještě další auta, takže to prokličkoval vlastně celé. Kdyby řídila manželka, tak strhla řízení doleva, byla havárka a bylo po nás,“ řekl autor videa Milan Konečný.

Pro řidiče bude lepší, když se sám přihlásí

„Asi se nedozvíme, kde byla jaká sleva, proč tam musel být první. V každém případě ta řada přestupků, které proběhly, svědčí o naprosté aroganci k bezpečnosti,“ uvedl dopravní expert Pavel Čížek.

Proč se šofér takto zachoval, jestli někam spěchal, nebo si jen silnici spletl se závodní dráhou, zatím není jasné. „Pokud na takového řidiče narazíme, nezbývá, než zachovat chladnou hlavu. Neoplácet mu jeho jednání a nechat auto raději odjet, než se zapojit do nějaké honičky a podobně,“ dodal Čížek.

Piráta silnic už navíc hledají i policisté. Autor jim totiž videozáznam před dvěma dny předal. Jelikož je na záběrech rozpoznatelná registrační značka, bylo by podle policistů nejlepší, kdyby se jim šofér sám přihlásil.

Tagy:

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

Nečekaný vedlejší účinek po vakcíně Pfizer. Očkované ženy hlásí zvětšení prsou

Nežádoucích vedlejších účinků po očkování proti covidu hlásí lidé tisíce. Mnohé ženy, které si nechaly aplikovat vakcínu Pfizer, se však z jednoho radují. Vyskytl se u nich takzvaný „Pfizer boob job“ neboli zvětšení prsou po očkování. Některé se následně obávaly, že mají rakovinu prsu. Reakce těla je totiž podobná té u zákeřné diagnózy.

reklama

Domácí zpravodajství

Odškodnění za Vrbětice. Obce v okolí, obyvatelé i kraj by si mohli rozdělit 700 milionů

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun. Počítá s tím návrh zákona, který v pátek ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Musí ho ještě projednat Senát. Zákon již dříve podpořila vláda a podporuje ho i prezident Miloš Zeman. Pro zákon hlasovalo 113 ze 123 přítomných poslanců, proti nehlasoval nikdo.

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

reklama