reklama

Řidič ignoroval značky a bezohledně předjížděl. Případem se zabývá policie

Nerespektoval dopravní značky, které mu přikazovaly, aby se držel vpravo. Řidič na silnici mezi Příborem a Novým Jičínem svou bezohlednou jízdou ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu. Případem se v současnosti zabývá policie.

reklama

Záběry z palubní kamery jiného řidiče ukazují, že šofér osobního vozidla při předjíždění nemohl vědět, jestli na silnici není složený stavební materiál jako třeba betonové panely. Kdyby do nich naboural, mohl ho náraz vymrštit i před auta v pravém pruhu. Později dokonce zprava podjížděl cisternu, která převážela hořlavé látky.

„Policisté na podnět okamžitě reagovali. Spojili se s mužem, který video zaslal, a nyní zjišťují informace jak k vozidlu, tak k samotnému řidiči. Z videa vyplývá, že šofér se zřejmě dopustil protiprávního jednání v dopravě,“ řekla mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.

Podle Pavla Blahuta, který je krajským koordinátorem oddělení BESIP, by mohlo jít o mladého nezkušeného řidiče, který nemá dobře zafixované vzorce chování. „Řidičovo chování mohlo být způsobeno také tím, že byl pod vlivem alkoholu nebo drog,“ řekl Blahut pro CNN Prima NEWS.

Tagy:
Krimi zprávy auta doprava auto řidič předjíždění nebezpečné předjíždění Nový Jičín Příbor

Hlavní zprávy

Imunolog: Epidemie si řídí průběh sama. Další vlna přijít musela, protože nastala všude

Další vlna epidemie do Česka přijít musela, protože propukla i ve všech ostatních státech. V pořadu Partie PLUS televize CNN Prima NEWS to prohlásil imunolog a specialista v oboru buněčné analýzy Jiří Šinkora. Podle Aleksiho Šeda z Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ale vlna mohla být mírnější díky větší proočkovanosti a dodržování opatření.

Proč pařížský Messi zatím nepřipomíná toho barcelonského? Je mu zima, tvrdí Suárez

Lionel Messi si před týdnem přebral už sedmý Zlatý míč, tedy nejprestižnější individuální fotbalové ocenění. Korunovace argentinské hvězdy se nelíbila úplně každému. Sice letos dovedla svoji reprezentaci k vytouženému titulu z jihoamerického šampionátu Copa América, ale po letním přestupu z Barcelony do Paris Saint-Germain je jen stínem toho Messiho, který roky táhl Katalánce. Bývalý Messiho spoluhráč Luis Suárez naznačil, proč tomu tak může být.

Soud poslal svrženou vůdkyni Myanmaru za mříže. Při protestním pochodu zemřelo pět lidí

Myanmarský soud v pondělí uložil svržené vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest vězení za podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Agentuře AFP to sdělil mluvčí myanmarské vojenské junty. Čtyři roky vězení dostal také sesazený prezident Win Myin, informovala agentura Reuters. Padly tak první verdikty v procesu s nejvyššími představiteli myanmarské vlády, kterou letos v únoru svrhla armáda.

reklama

Domácí zpravodajství

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

reklama