reklama

Řidič ignoroval značky a bezohledně předjížděl. Případem se zabývá policie

Nerespektoval dopravní značky, které mu přikazovaly, aby se držel vpravo. Řidič na silnici mezi Příborem a Novým Jičínem svou bezohlednou jízdou ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu. Případem se v současnosti zabývá policie.

reklama

Záběry z palubní kamery jiného řidiče ukazují, že šofér osobního vozidla při předjíždění nemohl vědět, jestli na silnici není složený stavební materiál jako třeba betonové panely. Kdyby do nich naboural, mohl ho náraz vymrštit i před auta v pravém pruhu. Později dokonce zprava podjížděl cisternu, která převážela hořlavé látky.

„Policisté na podnět okamžitě reagovali. Spojili se s mužem, který video zaslal, a nyní zjišťují informace jak k vozidlu, tak k samotnému řidiči. Z videa vyplývá, že šofér se zřejmě dopustil protiprávního jednání v dopravě,“ řekla mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.

Podle Pavla Blahuta, který je krajským koordinátorem oddělení BESIP, by mohlo jít o mladého nezkušeného řidiče, který nemá dobře zafixované vzorce chování. „Řidičovo chování mohlo být způsobeno také tím, že byl pod vlivem alkoholu nebo drog,“ řekl Blahut pro CNN Prima NEWS.

Tagy:
Krimi zprávy auta doprava auto řidič předjíždění nebezpečné předjíždění Nový Jičín Příbor
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama