reklama

Řidič, který uvízl v Anglii: Na záchod chodíme raději do přírody

Jeden mobilní záchod pro třicet náklaďáků a jídlo až po necelém dni –⁠ tak popsal pro zpravodajství CNN Prima NEWS situaci jeden z českých řidičů kamionu Martin Križan, který uvízl ve Velké Británii. Na ostrovech zůstal kvůli uzavření britsko-francouzských hranic z důvodu nově objeveného kmenu koronaviru na jihu Anglie. Doprava se po několika dnech začala obnovovat až ve středu.

reklama

„Aktuální situace na 24. kilometru silnice M20 je mizivá. Víme, že před půlhodinou začali lidem dávat testy na covid a kamiony se začaly přesouvat dolu do přístavu. Tady ještě nic,“ nastínil pro CNN Prima NEWS Križan kolem jedenácté hodiny dopolední ve Štědrý den.

Dále řekl, že do kolony se dostal ve středu ráno, první jídlo ale dostal až navečer. „Dostali jsme bagetu, tyčinku, chipsy a vodu. O půlnoci nám donesli teplé jídlo. Na třicet kamionů máme jednu mobilní buňku na záchod, ale využíváme raději přírodu, tam je více čisto,“ dodal Križan.

Jedeme na plný plyn až domů

Řidičům, kteří na britsko-francouzských hranicích uvízli, pomůže také ministerstvo dopravy. „Aby řidiči neuvízli třeba na německo-českých hranicích z důvodu odpočinku v autě či týdenního odpočinku a mohli dojet domů co nejdříve na svátky, dáme výjimky pro tyto případy. Výjimka bude platit od 24. prosince do 23. ledna následujícího roku,“ řekl mluvčí resortu dopravy František Jemelka.

Řidiči tak mají výjimku z týdenních přestávek a v případě komplikací si můžou odpočinek posunout. Jemelka také dodal, že řidiči si můžou zkrátit povinnou pauzu, a to z 11 na 9 hodin. „I když by nám výjimku neudělali, jsme rozhodnuti jet na plný plyn až domů. Samozřejmě po čtyřech a půl hodinách si uděláme 30 minut pauzu. Přeji všem hezké Vánoce,“ řekl Križan.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama