reklama

Řidič, který uvízl v Anglii: Na záchod chodíme raději do přírody

Jeden mobilní záchod pro třicet náklaďáků a jídlo až po necelém dni –⁠ tak popsal pro zpravodajství CNN Prima NEWS situaci jeden z českých řidičů kamionu Martin Križan, který uvízl ve Velké Británii. Na ostrovech zůstal kvůli uzavření britsko-francouzských hranic z důvodu nově objeveného kmenu koronaviru na jihu Anglie. Doprava se po několika dnech začala obnovovat až ve středu.

reklama

„Aktuální situace na 24. kilometru silnice M20 je mizivá. Víme, že před půlhodinou začali lidem dávat testy na covid a kamiony se začaly přesouvat dolu do přístavu. Tady ještě nic,“ nastínil pro CNN Prima NEWS Križan kolem jedenácté hodiny dopolední ve Štědrý den.

Dále řekl, že do kolony se dostal ve středu ráno, první jídlo ale dostal až navečer. „Dostali jsme bagetu, tyčinku, chipsy a vodu. O půlnoci nám donesli teplé jídlo. Na třicet kamionů máme jednu mobilní buňku na záchod, ale využíváme raději přírodu, tam je více čisto,“ dodal Križan.

Jedeme na plný plyn až domů

Řidičům, kteří na britsko-francouzských hranicích uvízli, pomůže také ministerstvo dopravy. „Aby řidiči neuvízli třeba na německo-českých hranicích z důvodu odpočinku v autě či týdenního odpočinku a mohli dojet domů co nejdříve na svátky, dáme výjimky pro tyto případy. Výjimka bude platit od 24. prosince do 23. ledna následujícího roku,“ řekl mluvčí resortu dopravy František Jemelka.

Řidiči tak mají výjimku z týdenních přestávek a v případě komplikací si můžou odpočinek posunout. Jemelka také dodal, že řidiči si můžou zkrátit povinnou pauzu, a to z 11 na 9 hodin. „I když by nám výjimku neudělali, jsme rozhodnuti jet na plný plyn až domů. Samozřejmě po čtyřech a půl hodinách si uděláme 30 minut pauzu. Přeji všem hezké Vánoce,“ řekl Križan.

K tématu

Tagy: Velká Británie kolona koronavirus řidič kamionu testování na koronavirus nový kmen

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Vláda

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

Sociální demokraté mluví o tom, že by důchodci mohli i letos dostat mimořádný příspěvek. Naznačila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), konkrétní částku ale neřekla. Loni dostali senioři „rouškovné“ ve výši pět tisíc korun. Nápad ČSSD zkritizoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj jde jen o předvolební dáreček .

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Další články
reklama
reklama