reklama

Řidič, který uvízl v Anglii: Na záchod chodíme raději do přírody

Jeden mobilní záchod pro třicet náklaďáků a jídlo až po necelém dni –⁠ tak popsal pro zpravodajství CNN Prima NEWS situaci jeden z českých řidičů kamionu Martin Križan, který uvízl ve Velké Británii. Na ostrovech zůstal kvůli uzavření britsko-francouzských hranic z důvodu nově objeveného kmenu koronaviru na jihu Anglie. Doprava se po několika dnech začala obnovovat až ve středu.

reklama

„Aktuální situace na 24. kilometru silnice M20 je mizivá. Víme, že před půlhodinou začali lidem dávat testy na covid a kamiony se začaly přesouvat dolu do přístavu. Tady ještě nic,“ nastínil pro CNN Prima NEWS Križan kolem jedenácté hodiny dopolední ve Štědrý den.

Dále řekl, že do kolony se dostal ve středu ráno, první jídlo ale dostal až navečer. „Dostali jsme bagetu, tyčinku, chipsy a vodu. O půlnoci nám donesli teplé jídlo. Na třicet kamionů máme jednu mobilní buňku na záchod, ale využíváme raději přírodu, tam je více čisto,“ dodal Križan.

Jedeme na plný plyn až domů

Řidičům, kteří na britsko-francouzských hranicích uvízli, pomůže také ministerstvo dopravy. „Aby řidiči neuvízli třeba na německo-českých hranicích z důvodu odpočinku v autě či týdenního odpočinku a mohli dojet domů co nejdříve na svátky, dáme výjimky pro tyto případy. Výjimka bude platit od 24. prosince do 23. ledna následujícího roku,“ řekl mluvčí resortu dopravy František Jemelka.

Řidiči tak mají výjimku z týdenních přestávek a v případě komplikací si můžou odpočinek posunout. Jemelka také dodal, že řidiči si můžou zkrátit povinnou pauzu, a to z 11 na 9 hodin. „I když by nám výjimku neudělali, jsme rozhodnuti jet na plný plyn až domů. Samozřejmě po čtyřech a půl hodinách si uděláme 30 minut pauzu. Přeji všem hezké Vánoce,“ řekl Križan.

K tématu

Tagy: Velká Británie kolona koronavirus řidič kamionu testování na koronavirus nový kmen

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Sledujte ŽIVĚ vyjádření Babiše a Hamáčka: Proč vicepremiér neletí jednat o Sputniku?
Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami
Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Další články
reklama
reklama