Řidiče přesvědčil, aby autem srazil stádo klokanů. Teď ho čeká 20 měsíců ve vězení

Čtyřiatřicetiletého Ashleyho Sorensona, který byl zapojen do brutálního útoku na klokany v Austrálii, poslal soud na 20 měsíců do vězení. Na konci září minulého roku jel jako spolujezdec v autě s dvacetiletým Nathanem Sangerem. Toho přesvědčil, aby najel do početné skupiny klokanů. Ve výsledku jich zabili 21.

V městečku Tura Beach, které leží na jihovýchodním pobřeží Austrálie, došlo v září 2019 k bezohlednému útoku na klokany šedé. Ashley Sorenson jako spolujezdec přemluvil řidiče Nathana Sangera, aby najel autem v plné rychlosti do skupiny volně se potulujících zvířat.

A právě tak srazila dvojice 21 klokanů. Někteří z nich zraněním podlehli okamžitě, zbylé museli veterináři usmrtit kvůli fatálním zraněním. Policie později muže vypátrala tak, že objevila auto, které mělo silně poškozený předek. Ten byl pokrytý krví a klokaní kožešinou.

Už v listopadu 2019 soud vynesl rozsudek pro řidiče, kterého poslal na dva roky do vězení. Sanger má navíc povinnost odpracovat 500 hodin povinných prací s osiřelými zvířaty v azylu Potoroo Palace.

Z vězení se dostane nejdříve za rok

Proces se Sorensonem byl složitější, protože v době brutálního masakru neseděl za volantem. Během útoku však údajně několikrát sahal po volantu, aby auto srazilo klokanů co nejvíce. Později měl také poslat Sangerovi textovou zprávu, ve které se ironicky ptal, jaký je celkový součet.

Podle soudce Rogera Clisdella jednal Sorenson chladnokrevně a naprosto bezcitně. Iniciátor činu se nakonec přiznal k týrání zvířat. „Nebyl řidičem, takže není přímo zodpovědný za úmrtí 21 klokanů. Jeho morální vina je však vysoká,“ konstatoval Clisdell.

Soud Sorensona nakonec odsoudil na 20 měsíců do vězení. I kdyby později bylo vyhověno jeho žádosti o zkrácení trestu, z vězení se dostane nejdříve za rok.

Tagy: