reklama

Řidiče přesvědčil, aby autem srazil stádo klokanů. Teď ho čeká 20 měsíců ve vězení

Autem zabila dvojice mužů 21 klokanů (foto: Rob Evans)

Čtyřiatřicetiletého Ashleyho Sorensona, který byl zapojen do brutálního útoku na klokany v Austrálii, poslal soud na 20 měsíců do vězení. Na konci září minulého roku jel jako spolujezdec v autě s dvacetiletým Nathanem Sangerem. Toho přesvědčil, aby najel do početné skupiny klokanů. Ve výsledku jich zabili 21.

reklama

V městečku Tura Beach, které leží na jihovýchodním pobřeží Austrálie, došlo v září 2019 k bezohlednému útoku na klokany šedé. Ashley Sorenson jako spolujezdec přemluvil řidiče Nathana Sangera, aby najel autem v plné rychlosti do skupiny volně se potulujících zvířat.

A právě tak srazila dvojice 21 klokanů. Někteří z nich zraněním podlehli okamžitě, zbylé museli veterináři usmrtit kvůli fatálním zraněním. Policie později muže vypátrala tak, že objevila auto, které mělo silně poškozený předek. Ten byl pokrytý krví a klokaní kožešinou.

Některé těžce zraněné klokany museli usmrtit až veterináři
Některé těžce zraněné klokany museli usmrtit až veterináři
Zdroj: Facebook/WIRES

Už v listopadu 2019 soud vynesl rozsudek pro řidiče, kterého poslal na dva roky do vězení. Sanger má navíc povinnost odpracovat 500 hodin povinných prací s osiřelými zvířaty v azylu Potoroo Palace.

Z vězení se dostane nejdříve za rok

Proces se Sorensonem byl složitější, protože v době brutálního masakru neseděl za volantem. Během útoku však údajně několikrát sahal po volantu, aby auto srazilo klokanů co nejvíce. Později měl také poslat Sangerovi textovou zprávu, ve které se ironicky ptal, jaký je celkový součet.

Podle soudce Rogera Clisdella jednal Sorenson chladnokrevně a naprosto bezcitně. Iniciátor činu se nakonec přiznal k týrání zvířat. „Nebyl řidičem, takže není přímo zodpovědný za úmrtí 21 klokanů. Jeho morální vina je však vysoká,“ konstatoval Clisdell.

Soud Sorensona nakonec odsoudil na 20 měsíců do vězení. I kdyby později bylo vyhověno jeho žádosti o zkrácení trestu, z vězení se dostane nejdříve za rok.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama