reklama

Řidiče přesvědčil, aby autem srazil stádo klokanů. Teď ho čeká 20 měsíců ve vězení

Autem zabila dvojice mužů 21 klokanů (foto: Rob Evans)
Foto:

Čtyřiatřicetiletého Ashleyho Sorensona, který byl zapojen do brutálního útoku na klokany v Austrálii, poslal soud na 20 měsíců do vězení. Na konci září minulého roku jel jako spolujezdec v autě s dvacetiletým Nathanem Sangerem. Toho přesvědčil, aby najel do početné skupiny klokanů. Ve výsledku jich zabili 21.

reklama

V městečku Tura Beach, které leží na jihovýchodním pobřeží Austrálie, došlo v září 2019 k bezohlednému útoku na klokany šedé. Ashley Sorenson jako spolujezdec přemluvil řidiče Nathana Sangera, aby najel autem v plné rychlosti do skupiny volně se potulujících zvířat.

A právě tak srazila dvojice 21 klokanů. Někteří z nich zraněním podlehli okamžitě, zbylé museli veterináři usmrtit kvůli fatálním zraněním. Policie později muže vypátrala tak, že objevila auto, které mělo silně poškozený předek. Ten byl pokrytý krví a klokaní kožešinou.

Už v listopadu 2019 soud vynesl rozsudek pro řidiče, kterého poslal na dva roky do vězení. Sanger má navíc povinnost odpracovat 500 hodin povinných prací s osiřelými zvířaty v azylu Potoroo Palace.

Z vězení se dostane nejdříve za rok

Proces se Sorensonem byl složitější, protože v době brutálního masakru neseděl za volantem. Během útoku však údajně několikrát sahal po volantu, aby auto srazilo klokanů co nejvíce. Později měl také poslat Sangerovi textovou zprávu, ve které se ironicky ptal, jaký je celkový součet.

Podle soudce Rogera Clisdella jednal Sorenson chladnokrevně a naprosto bezcitně. Iniciátor činu se nakonec přiznal k týrání zvířat. „Nebyl řidičem, takže není přímo zodpovědný za úmrtí 21 klokanů. Jeho morální vina je však vysoká,“ konstatoval Clisdell.

Soud Sorensona nakonec odsoudil na 20 měsíců do vězení. I kdyby později bylo vyhověno jeho žádosti o zkrácení trestu, z vězení se dostane nejdříve za rok.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Ve středu v Česku vstupují v platnost další opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Nově platí povinnost nosit roušky i venku či v autech, byť za určitých podmínek. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly však tato opatření nebudou stačit k tomu, aby se zabránilo přesažení kapacit nemocnic, které je podle něj nevyhnutelné. Ve hře tak jsou i další opatření, o kterých bude vláda jednat již ve středu ráno.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Lékaři ukázali pacienty bojující o život. COVID-19 není chřipka, vzkazují demonstrantům
Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr
reklama
reklama
Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Školství

Domácí zpravodajství

Bude vláda, nebude vláda? Zmatky pokračují, o jednání už nevědí ani sami ministři
Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet
Další články
reklama
reklama