reklama

Řidiči pozor! Policisté uspořádali velkou bezpečnostní akci. Hlídají i ze vzduchu

Již od čtvrtka se na českých komunikacích vyskytuje hojné množství policejních hlídek. Důvodem je akce zaměřená na bezpečnost v dopravě. Strážci zákona dohlížejí především na dodržování povolené rychlosti, respektování zákazu pití alkoholu či telefonování za volantem. Na pomoc si přivolali i vrtulníky. Akce potrvá do neděle.

reklama

Konec letních prázdnin je tradičně spojen s vyšší hustotou provozu. Policisté proto uspořádali akci, jež má předejít vzniku dopravních nehod. Hlídky se soustředí zejména na dálnice, místa dopravních omezení, ale také na úseky, kde řidiči nejčastěji porušují pravidla silničního provozu.

„Naším cílem není pouze represivní rovina, ale chceme zejména působit preventivně v oblasti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích tak, aby došlo ke snížení nehodovosti, a tím nejen ke zvýšení bezpečnosti, ale i plynulosti na pozemních komunikacích,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Od čtvrtka 27. srpna až do neděle 30. srpna kontrolují policisté dodržování stanovených rychlostních limitů, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, obzvláště při přepravě dětí. Zaměřují se také na zákaz požívání alkoholických nápojů i jiných návykových látek před a během jízdy, telefonování za jízdy nebo třeba na technický stav motorových vozidel.

Do akce jsou nasazeny jak hlídky Moto-teamu a Auto-teamu Policie České republiky, tak i letecký dohled v podobě vrtulníků.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama