reklama

Řidiči pozor! Policisté uspořádali velkou bezpečnostní akci. Hlídají i ze vzduchu

Již od čtvrtka se na českých komunikacích vyskytuje hojné množství policejních hlídek. Důvodem je akce zaměřená na bezpečnost v dopravě. Strážci zákona dohlížejí především na dodržování povolené rychlosti, respektování zákazu pití alkoholu či telefonování za volantem. Na pomoc si přivolali i vrtulníky. Akce potrvá do neděle.

reklama

Konec letních prázdnin je tradičně spojen s vyšší hustotou provozu. Policisté proto uspořádali akci, jež má předejít vzniku dopravních nehod. Hlídky se soustředí zejména na dálnice, místa dopravních omezení, ale také na úseky, kde řidiči nejčastěji porušují pravidla silničního provozu.

„Naším cílem není pouze represivní rovina, ale chceme zejména působit preventivně v oblasti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích tak, aby došlo ke snížení nehodovosti, a tím nejen ke zvýšení bezpečnosti, ale i plynulosti na pozemních komunikacích,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Od čtvrtka 27. srpna až do neděle 30. srpna kontrolují policisté dodržování stanovených rychlostních limitů, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, obzvláště při přepravě dětí. Zaměřují se také na zákaz požívání alkoholických nápojů i jiných návykových látek před a během jízdy, telefonování za jízdy nebo třeba na technický stav motorových vozidel.

Do akce jsou nasazeny jak hlídky Moto-teamu a Auto-teamu Policie České republiky, tak i letecký dohled v podobě vrtulníků.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Každý den přináší nové zprávy v kauze cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Dnes se ukázalo, že jedním z tajných zdrojů novináře Janka Kroupy je pardubický hejtman Martin Netolický. Podle něj chtěl vicepremiér od Ruska získat vakcíny Sputnik V v době, kdy měl informace o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Podivností je ale více. Vyšlo totiž najevo, že brigádníci pracující ve skladu dostali narychlo zprávu, aby den před výbuchem nechodili do práce.

Za pivo i jídlo si připlatíme. Po pandemii restaurace zvednou ceny, varuje Stárek
„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl
Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama