Řidiči pozor! Policisté uspořádali velkou bezpečnostní akci. Hlídají i ze vzduchu

Již od čtvrtka se na českých komunikacích vyskytuje hojné množství policejních hlídek. Důvodem je akce zaměřená na bezpečnost v dopravě. Strážci zákona dohlížejí především na dodržování povolené rychlosti, respektování zákazu pití alkoholu či telefonování za volantem. Na pomoc si přivolali i vrtulníky. Akce potrvá do neděle.

Konec letních prázdnin je tradičně spojen s vyšší hustotou provozu. Policisté proto uspořádali akci, jež má předejít vzniku dopravních nehod. Hlídky se soustředí zejména na dálnice, místa dopravních omezení, ale také na úseky, kde řidiči nejčastěji porušují pravidla silničního provozu.

„Naším cílem není pouze represivní rovina, ale chceme zejména působit preventivně v oblasti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích tak, aby došlo ke snížení nehodovosti, a tím nejen ke zvýšení bezpečnosti, ale i plynulosti na pozemních komunikacích,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Od čtvrtka 27. srpna až do neděle 30. srpna kontrolují policisté dodržování stanovených rychlostních limitů, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, obzvláště při přepravě dětí. Zaměřují se také na zákaz požívání alkoholických nápojů i jiných návykových látek před a během jízdy, telefonování za jízdy nebo třeba na technický stav motorových vozidel.

Do akce jsou nasazeny jak hlídky Moto-teamu a Auto-teamu Policie České republiky, tak i letecký dohled v podobě vrtulníků.

Tagy: