CNN Prima News Letecká služba Policie ČR

Letecká služba Policie ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Letecká služba Policie ČR“

Policie vyhlásila pátrání po Maročanech, kteří utekli z uprchlického zařízení v Balkové

7. února 2023 22:13
Aktualizováno

Policie ve středu zajistila dalšího z cizinců, kteří v úterý v podvečer utekli ze záchytného zařízení v Balkové na severním Plzeňsku. Z areálu uteklo 13 lidí, převážně ze severní Afriky. Šest z nich policie před půlnocí zadržela v okolí Balkové, uvedl tiskový mluvčí cizinecké policie Josef Urban. Dalšího uprchlého cizince zadržela ve středu dopoledne. Policie tak stále pátrá po šesti Maročanech.

Revoluce v záchranných složkách. Mezi elitní hasiče míří první žena, policie vítá pilotku

1. září 2022 15:56

Profesionální výjezdová jednotka hasičů se poprvé v novodobé české historii rozrostla o ženu. Dvaatřicetiletá Michaela Ždárská od 1. září pracuje v hasičské stanici v pražských Holešovicích. Dobrovolná hasička z Dolních Měcholup splnila fyzické, zdravotní a psychologické testy bez jakýchkoliv výjimek a úlev z podmínek, které mají předepsané mužští uchazeči. S novou kolegyní se pochlubila i Policie ČR – v řadách pilotů taktéž přivítala první ženu.

Drama v letadle plném lidí. Pilot se chystal přistát, nad Kladnem ho oslnil laser

11. února 2022 17:35

Kladenští kriminalisté pátrají po člověku, který na konci prosince oslnil laserem pilota letadla. Na palubě byla posádka a 112 cestujících. Pachateli hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až desetiletý trest vězení za obecné ohrožení. Paprsky vycházely z kladenské části Kročehlavy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kladenské policie Michaela Richterová.

Řidiči pozor! Policisté uspořádali velkou bezpečnostní akci. Hlídají i ze vzduchu

28. srpna 2020 10:40
Aktualizováno

Již od čtvrtka se na českých komunikacích vyskytuje hojné množství policejních hlídek. Důvodem je akce zaměřená na bezpečnost v dopravě. Strážci zákona dohlížejí především na dodržování povolené rychlosti, respektování zákazu pití alkoholu či telefonování za volantem. Na pomoc si přivolali i vrtulníky. Akce potrvá do neděle.