reklama

Řím sčítá škody po novoročních oslavách. Zakázané ohňostroje zabily stovky ptáků

Zakázané oslavy Nového roku si v Římě vyžádaly daň.
Zdroj: Getty Images

Masakr. Tak italští ochránci zvířat nazvali oslavy konce roku. Úsvit nového roku totiž odhalil na ulicích Říma stovky těl ptáků, kteří zemřeli kvůli ohňostrojům. Ohňostroje i odpalování petard je přitom v hlavním městě Itálie zakázáno od 30. prosince do 6. ledna.

reklama

Fotografie a videa pořízená nedaleko římského hlavního nádraží a dalších míst v italské metropoli ukazují stovky mrtvých ptáků. Z velké části jde o špačky. Příčina jejich úmrtí není známá, ale podle ochránců zvířat je spojeno se zvláště hlasitými ohňostroji. „Mohli zemřít strachy,“ uvádí Loredana Diglio, mluvčí International Organization for the Protection of Animals. „Mohli vzletět a narazit do sebe, narazit do oken nebo elektrického vedení. A nezapomínejme, že mohli zemřít i na zástavu srdce,“ dodává.

/ fotografií

Ochránci zvířat upozorňují i na to, že novoroční ohňostroje jsou každý rok příčinou zranění divokých i domácích zvířat. Právě to byl i jeden z důvodů, proč starostka Říma Virginia Raggi zakázala používání hlučné pyrotechniky až do 6. ledna na celém území města. Za porušení zákazu hrozí pokuta ve výši až pěti set eur. Nejde však o jediné porušení, kterého se Římané o silvestru dopustili. Od dvaadvacáté hodiny totiž v Římě platí mimo jiné i zákaz vycházení.

Italští ochránci zvířat proto volají po dalším zpřísnění – zákazu prodeje pyrotechniky. K tomu už začaly přistupovat i některé velké obchodní řetězce.

K tématu

Tagy: ptáci Itálie Řím ohňostroj ochránci zvířat novoroční oslavy
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama