reklama

Řím sčítá škody po novoročních oslavách. Zakázané ohňostroje zabily stovky ptáků

Zakázané oslavy Nového roku si v Římě vyžádaly daň.
Zdroj: Getty Images

Masakr. Tak italští ochránci zvířat nazvali oslavy konce roku. Úsvit nového roku totiž odhalil na ulicích Říma stovky těl ptáků, kteří zemřeli kvůli ohňostrojům. Ohňostroje i odpalování petard je přitom v hlavním městě Itálie zakázáno od 30. prosince do 6. ledna.

reklama

Fotografie a videa pořízená nedaleko římského hlavního nádraží a dalších míst v italské metropoli ukazují stovky mrtvých ptáků. Z velké části jde o špačky. Příčina jejich úmrtí není známá, ale podle ochránců zvířat je spojeno se zvláště hlasitými ohňostroji. „Mohli zemřít strachy,“ uvádí Loredana Diglio, mluvčí International Organization for the Protection of Animals. „Mohli vzletět a narazit do sebe, narazit do oken nebo elektrického vedení. A nezapomínejme, že mohli zemřít i na zástavu srdce,“ dodává.

/ fotografií

Ochránci zvířat upozorňují i na to, že novoroční ohňostroje jsou každý rok příčinou zranění divokých i domácích zvířat. Právě to byl i jeden z důvodů, proč starostka Říma Virginia Raggi zakázala používání hlučné pyrotechniky až do 6. ledna na celém území města. Za porušení zákazu hrozí pokuta ve výši až pěti set eur. Nejde však o jediné porušení, kterého se Římané o silvestru dopustili. Od dvaadvacáté hodiny totiž v Římě platí mimo jiné i zákaz vycházení.

Italští ochránci zvířat proto volají po dalším zpřísnění – zákazu prodeje pyrotechniky. K tomu už začaly přistupovat i některé velké obchodní řetězce.

K tématu

Tagy: ptáci Itálie Řím ohňostroj ochránci zvířat novoroční oslavy
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělil srbskému prezidentovi Aleksandaru Vučičovi nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva první třídy. Předal mu ho na slavnostním ceremoniálu před vzájemným jednáním na Pražském hradě. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Český prezident dostal vysoké srbské vyznamenání určené prezidentům či premiérům Řád Srbské republiky na stuze. Vučič mu ho udělil již loni, v úterý mu ho předal.

MS v hokeji 2021

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Šestnáctka trenérů v posledních dnech a týdnech umíchala finální produkt, který vyšle na mistrovství světa v hokeji startující už v pátek 21. května v Lotyšsku. Podívejte se v článku CNN Prima NEWS na to, kteří hráči se dostali do finální nominace pro šampionát v Rize. Jednotlivé sestavy mohou v průběhu vrcholné akce nabýt na síle podle toho, jak se bude vyvíjet situace v zámořské NHL.

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
Ve vězení strávili 31 let za vraždu, kterou nespáchali. Dostanou miliardové odškodné
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Brutálně zavraždil cyklistku sekerou a nožem na okraji Olomouce. Odsedí si 25 let
Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce
Další články
reklama
reklama