reklama

Řítil se Prahou 170 kilometrů za hodinu. Policisty pak napadl obuškem a pepřákem

Pražští policisté za sebou mají zběsilou honičku. Řidiče stíhali zhruba 25 kilometrů ulicemi hlavního města. Místy před nimi ujížděl rychlostí až 170 kilometrů za hodinu. Nakonec naboural do semaforu, ale tím pro policisty práce neskončila. Muž na ně totiž použil pepřový sprej a teleskopický obušek.

reklama

Vše začalo ve Fakultní nemocnici Bulovka. Řidič zde měl nacouvat do skleněných posuvných dveří urgentního příjmu, které poškodil, a následně z místa nehody odjet. Do nemocnice zamířily hlídky policie, ale auto nenašly. Úplnou náhodou si ale řidiče všimli dopravní policisté v Zenklově ulici, kteří jeli zadokumentovat nehodu. Řidič ale nechtěl zastavit a zběsile se rozjel Prahou směrem na Černý Most.

Cestou naprosto nepochopitelně a divoce kličkoval, ohrožoval všechny účastníky silničního provozu a projížděl čtyřproudé světelné křižovatky na červenou. Místy se řítil rychlostí až 170 kilometrů v hodině. Celé pronásledování skončilo až po zhruba 25 kilometrech nebezpečné jízdy, kdy naboural do semaforu na Jižní spojce u sjezdu směrem na Spořilov.

/ fotografií

Po nehodě se nechtělo 55letému řidiči vystoupit z auta, na policisty vystříkal pepřový sprej a zaútočil na ně i teleskopickým obuškem. Vše naznačovalo, že je pod vlivem omamných látek. Jenže výsledky testu na drogy i alkohol, které nakonec podstoupil, byly negativní. Vozidlo ani řidič nebyli hledaní, muž navíc vlastnil řidičské oprávnění.

Policisté tak stále zjišťují, proč vlastně ujížděl. Zatím je kvůli jejich napadení po nehodě podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Za to by mu mohlo hrozit až šest let vězení. Nelze ale vyloučit, že ujíždění nakonec policisté posoudí jako obecné ohrožení, za což je sazba ještě přísnější – až osmiletá.

Řidič vytrvale ujížděl po Praze policistům. Jeho divoké šoférování při rychlosti až 170 kilometrů za hodinu.
Řidič vytrvale ujížděl po Praze policistům. Jeho divoké šoférování při rychlosti až 170 kilometrů za hodinu.
Zdroj: Getty Images

K tématu

Další hlavní zprávy

Sněmovna

Kam až zajde ochrana whistleblowerů? Hrozí prolomení bankovního tajemství, varují experti

Kam až zajde ochrana whistleblowerů? Hrozí prolomení bankovního tajemství, varují experti

Poslance čeká jednání o návrhu zákona o ochraně oznamovatelů z dílny ministerstva spravedlnosti. Jedná se již o třetí verzi legislativní normy, která má chránit takzvané whistleblowery. Přestože se ministerstvo vypořádalo s řadou připomínek, v předloženém návrhu zůstala například možnost prolomit bankovní tajemství. Zákon přitom musí být účinný nejpozději v prosinci tohoto roku.

Koronavirus

Do hospody i ke kadeřnici až půl roku bez testu. Česko chce změnit přístup k vyléčeným

Do hospody i ke kadeřnici až půl roku bez testu. Česko chce změnit přístup k vyléčeným

Když proděláte koronavirus, nemusíte se tři měsíce testovat. Předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek i bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula ale volají po prodloužení této „ochranné lhůty“ z 90 na 180 dní. Lidem po nemoci by to usnadnilo nejen návštěvu restaurací či kadeřnictví, ale i cestování. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) Česko o prodloužení intervalu uvažuje, ale čeká na jeho sjednocení s okolními státy.

Babišova vláda nám škodí. O nedůvěře se bude hlasovat v červnu, opozice má dost hlasů
Slovensko v červnu spustí očkování Sputnikem V. Těšte se, kdo chcete, vzkazuje Matovič
Tragická smrt devítiletého chlapce. Uhodil do něj blesk, když trénoval fotbal
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta
Freimanová si připadá jako krtek vytažený na světlo. Proč odmítla roli v Hollywoodu?
Další články
reklama
reklama