RADAR: V týdnu zavládne tropické počasí, platí výstraha před požáry. Někde ale i zaprší

Počasí 30.5.2023 6:50

Zprvu oblačné až zatažené úterý s sebou přinese teploty do 23 °C ale i možnost přeháněk. Nadále platí výstraha před požáry, a to pro několik krajů. V následujících dnech se očekávají ryze letní teploty, které budou pomalu ale jistě atakovat hranici 30 °C.

V úterý bude zprvu oblačno až skoro zataženo, postupně se však od severu očekává, že se mračna protrhají a nastane polojasno. K večeru by mělo být až jasno. Ojediněle se mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi 19 až 23 °C, na horách kolem 14 °C.

Pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Ústecký, Královéhradecký, Pardubický, Plzeňský a Liberecký kraj platí i výstraha před vznikem požárů. Výstrahu meteorologové průběžně aktualizují. „V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů,“ varují meteorologové.

Situaci s rizikem požárů i přeháňkami ve vašem kraji můžete sledovat prostřednictvím radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii.

V noci na středu zavládne jasno až skoro jasno. Nejnižší teploty klesnou k 9 až 5 °C, na jihovýchodě pouze k 11 °C. Přes den bude jasno až skoro jasno, k večeru i polojasno. Středa se navíc ponese v duchu ryzího léta. Denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 °C, v Čechách však teploměry naměří hodnoty až 27 °C.

Čtvrtek bude jasný až polojasný. Přes den může rtuť teploměru opět atakovat tropickou třicítku, naměřit by měly 23 až 27 °C. Obdobná situace se očekává i v pátek, kdy teploty dosáhnou až 26 °C. Zároveň však meteorologové upozorňují na možnost ojedinělých přeháněk při přechodně zvětšené oblačnosti.

Tagy: