CNN Prima News Robert Kerndl

Robert Kerndl

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Kerndl“

Test na drogy? Vaňkové vyjde negativní, musela by je brát každý den, věří odborník

Test na drogy, na jehož výsledky nyní čeká brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) kvůli kauze „bílý prášek“, vyjde negativně, domnívá se národní protidrogový koordinátor a spolustraník Jindřich Vobořil (ODS). Aby dopadl jinak a prokázal přítomnost návykových látek v těle, to by podle něj musela být pod vlivem každý den. Špičky brněnské ODS se po pondělní schůzce Vaňkové zastaly. Aféře, kterou vyvolala záhadná fotografie primátorky a jejího náměstka Roberta Kerndla (ODS), se bude ve středu věnovat také rada města.

Bílý prášek Vaňkové? Primátorka čeká na výsledky testu na drogy, u kolegů našla zastání

Už druhý týden nejen v moravské metropoli rezonuje kauza brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) a její fotografie s bílým práškem připomínajícím kokain, kterou nedokázala uspokojivě vysvětlit. Připustila ovšem, že snímek může mít reálný základ. Detaily ale neuvedla. Podle MF Dnes podstoupila test na drogy minulý týden. Jednání oblastní stranické rady v pondělí večer předcházelo setkání klubu zastupitelů Společně, kam spolu s ODS patří i TOP 09. Všichni čelní představitelku moravské metropole podpořili.

Kolář kritizuje dvojí metr: Pokud je „lajna“ Vaňkové v pořádku, proč vadí drogy na festivalu?

Řada vládních politiků po kauze brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) tvrdila, že její možné užívání drog bylo v pořádku, protože probíhalo ve volném čase. Na druhé straně zákonodárci sledovali, jak policejní komando jede rozprášit hudební festival pro podezření na braní návykových látek. Je to absurdní. Tak v pořadu Zprávy PLUS hodnotil případy kolem návykových látek posledních dní komentátor MF DNES Petr Kolář a poukázal na dvojí metr.

Kdo je muž, který s Vaňkovou figuruje v kauze „bílý prášek“? Vlivná tvář ODS i večírkový rváč

Na kontroverzní fotce s bílým práškem připomínajícím kokain se kromě brněnské primátorky Markéty Vaňkové objevil i její náměstek Robert Kerndl (oba ODS). Nejde o první kauzu, kterou musí představitel brněnské ODS vysvětlovat. Například letos v červnu se Kerndl na soukromém večírku popral se svým kolegou z koalice Filipem Chvátalem (KDU-ČSL). Ten si z incidentu odnesl dlahu na prostředníčku.

Na fotce s bílým práškem mohu být já, připustila Vaňková. Přiznala i zkušenost s drogami

Kauza primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) nabývá na závažnosti. Politička se dosud k fotografii, na níž má být zachycena s bílým práškem připomínajícím kokain, vyjadřovala v tom smyslu, že se jedná o montáž. Jako první o tom informoval web CNN Prima NEWS. Nyní však pro televizi Nova uvedla, že fotografie mohla být pořízena před několika lety. Podle svých slov je připravena rezignovat.

Bílý prášek a smotaná rulička? Fotomontáž, hájí se brněnská primátorka Vaňková

Na sociálních sítích koluje fotografie, na které má být údajně brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) a další lidé s bílým práškem připomínajícím kokain. Snímek má nejasný původ a spekuluje se, že jde o fotomontáž. Vaňková pravost rezolutně odmítla a hovořila o „nechutném politickém boji“. Snímek sdílel mimo jiné brněnský opoziční zastupitel Matěj Hollan (Žít Brno).

Vedení Brna selhalo, rozčiluje se opozice po tragickém požáru. Magistrát vinu odmítá

Vedení města Brna podle části opozice nedělá dost, aby zabránilo bezdomovectví v jihomoravské metropoli. Opoziční politici to ve čtvrtek uváděli na sociálních sítích v reakci na noční požár opuštěných unimobuněk, při kterém zahynulo osm lidí, zřejmě bezdomovců. Náměstek primátorky Robert Kerndl (ODS), který má sociální péči na starost, s tím nesouhlasí. Problém podle něj je, že o některých bezdomovcích nemá město informace. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) je přesvědčená, že město dělá maximum.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Policie znovu zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Byla tam i loni

Aktualizováno

Policie zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Informaci Hospodářských novin potvrdila mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Podle ní ale nelze sdělovat bližší informace. Radnice má vyvěšené upozornění, že je zavřený odbor investiční, ekonomický, bytový a správa nemovitostí. Policie zasahovala na radnici už loni v březnu kvůli možné korupci. Ve vazbě skončil mimo jiné tehdejší radní a bývalý místostarosta Jiří Švachula (dříve ANO).