reklama

Rodiče byli proti jejich svatbě. Teď je nejstaršímu manželskému páru v součtu 214 let

Julio César Mora a Waldramina Quinteros Quinterová jsou spolu už 79 let
Zdroj: guinnessworldrecords.com

O zápis do Guinnessovy knihy rekordů se postarali manželé z Ekvádoru. Protože jim je dohromady 214 let a 358 dnů, byli Julio César Mora a Waldramina Quinteros Quinterová jmenováni nejstarším ve sňatku žijícím párem na světě. Necelých osmdesát let poté, co jim svatbu neschválili rodiče.

reklama

Mají spolu pět dětí, jedenáct vnoučat, jednadvacet pravnoučat a devět prapravnoučat. Jeden potomek je už ale po smrti. V současnosti 104letý Julio César Mora si o šest let starší Waldraminu Quinteros Quinterovou vzal roku 1941. Jejich rodiče se ale v té době neměli příliš v lásce, takže přednes svatebních slibů proběhl bez nich.

Rádi pěstují rostliny a chodí do divadla

Jenže nic netrvá věčně. „Časem a trpělivostí jsme je dokázali spojit. Stali jsme se příkladem a nejlepším odkazem pro mladší generace,“ uvedl pár pro britský deník Daily Mail. Pro představu, Waldramina Quinteros Quinterová se narodila v roce 1910, dva roky před potopením Titanicu.

Nejstarší manželský pár na světě společně se svými čtyřmi dětmi
Nejstarší manželský pár na světě společně se svými čtyřmi dětmi
Zdroj: National Geographic

Mora se s budoucí ženou seznámil v roce 1934, když oba pracovali jako učitelé na stejné škole. Lépe je ale seznámila sestra Wildraminy Quinterové. „Respekt, soucit a ohleduplnost – to bylo v našem vztahu velmi důležité; nikdy jsme se nehádali, ani nebojovali,“ shodli se oba manželé.

A jak tráví volný čas? Prý sledují filmy, pečují o rostliny a navštěvují divadelní představení. V současnosti ale některé koníčky museli omezit. „Je pravda, že v tuto chvíli je to obtížné, protože jsme ohromeni pandemií, která ovlivňuje svět, a stále nemáme řešení. Prvním krokem však je, abychom dodržovali pravidla s úctou a milovali život,“ myslí si Quinterová.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama