reklama

Rodiče byli proti jejich svatbě. Teď je nejstaršímu manželskému páru v součtu 214 let

O zápis do Guinnessovy knihy rekordů se postarali manželé z Ekvádoru. Protože jim je dohromady 214 let a 358 dnů, byli Julio César Mora a Waldramina Quinteros Quinterová jmenováni nejstarším ve sňatku žijícím párem na světě. Necelých osmdesát let poté, co jim svatbu neschválili rodiče.

reklama

Mají spolu pět dětí, jedenáct vnoučat, jednadvacet pravnoučat a devět prapravnoučat. Jeden potomek je už ale po smrti. V současnosti 104letý Julio César Mora si o šest let starší Waldraminu Quinteros Quinterovou vzal roku 1941. Jejich rodiče se ale v té době neměli příliš v lásce, takže přednes svatebních slibů proběhl bez nich.

Rádi pěstují rostliny a chodí do divadla

Jenže nic netrvá věčně. „Časem a trpělivostí jsme je dokázali spojit. Stali jsme se příkladem a nejlepším odkazem pro mladší generace,“ uvedl pár pro britský deník Daily Mail. Pro představu, Waldramina Quinteros Quinterová se narodila v roce 1910, dva roky před potopením Titanicu.

Mora se s budoucí ženou seznámil v roce 1934, když oba pracovali jako učitelé na stejné škole. Lépe je ale seznámila sestra Wildraminy Quinterové. „Respekt, soucit a ohleduplnost – to bylo v našem vztahu velmi důležité; nikdy jsme se nehádali, ani nebojovali,“ shodli se oba manželé.

A jak tráví volný čas? Prý sledují filmy, pečují o rostliny a navštěvují divadelní představení. V současnosti ale některé koníčky museli omezit. „Je pravda, že v tuto chvíli je to obtížné, protože jsme ohromeni pandemií, která ovlivňuje svět, a stále nemáme řešení. Prvním krokem však je, abychom dodržovali pravidla s úctou a milovali život,“ myslí si Quinterová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny
Požáry

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. Řekli to mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama