reklama

Rodiče byli proti jejich svatbě. Teď je nejstaršímu manželskému páru v součtu 214 let

Julio César Mora a Waldramina Quinteros Quinterová jsou spolu už 79 let
Foto: guinnessworldrecords.com

O zápis do Guinnessovy knihy rekordů se postarali manželé z Ekvádoru. Protože jim je dohromady 214 let a 358 dnů, byli Julio César Mora a Waldramina Quinteros Quinterová jmenováni nejstarším ve sňatku žijícím párem na světě. Necelých osmdesát let poté, co jim svatbu neschválili rodiče.

reklama

Mají spolu pět dětí, jedenáct vnoučat, jednadvacet pravnoučat a devět prapravnoučat. Jeden potomek je už ale po smrti. V současnosti 104letý Julio César Mora si o šest let starší Waldraminu Quinteros Quinterovou vzal roku 1941. Jejich rodiče se ale v té době neměli příliš v lásce, takže přednes svatebních slibů proběhl bez nich.

Rádi pěstují rostliny a chodí do divadla

Jenže nic netrvá věčně. „Časem a trpělivostí jsme je dokázali spojit. Stali jsme se příkladem a nejlepším odkazem pro mladší generace,“ uvedl pár pro britský deník Daily Mail. Pro představu, Waldramina Quinteros Quinterová se narodila v roce 1910, dva roky před potopením Titanicu.

Mora se s budoucí ženou seznámil v roce 1934, když oba pracovali jako učitelé na stejné škole. Lépe je ale seznámila sestra Wildraminy Quinterové. „Respekt, soucit a ohleduplnost – to bylo v našem vztahu velmi důležité; nikdy jsme se nehádali, ani nebojovali,“ shodli se oba manželé.

A jak tráví volný čas? Prý sledují filmy, pečují o rostliny a navštěvují divadelní představení. V současnosti ale některé koníčky museli omezit. „Je pravda, že v tuto chvíli je to obtížné, protože jsme ohromeni pandemií, která ovlivňuje svět, a stále nemáme řešení. Prvním krokem však je, abychom dodržovali pravidla s úctou a milovali život,“ myslí si Quinterová.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama