CNN Prima News stáří

stáří

Výpis příspěvků ke štítku „stáří“

Supermodelka si v 62 letech založila OnlyFans. S Krainovou dokazují, že věk je jen číslo

K české modelce Simoně Krainové se přidává další z řad slavných krásek. Profil na placené a necenzurované platformě OnlyFans se rozhodla založit i supermodelka osmdesátých let Carol Altová. Ve svých dvaašedesáti letech tvrdí, že je to poprvé za celou její kariéru, co má kontrolu nad svou image. Obě modelky razí názor, že žena může být krásná v každém věku.

Kdy se začít zajišťovat na stáří? Ideálně před třicítkou, radí experti

Češi ve velkém vybírají penzijní fondy. Důvodem jsou obavy a nejistota, protože není jasné, kdy a jak stát změní podmínky pro jejich vedení. Jak se vlastně můžeme připravit na podzim života, abychom ho mohli strávit bez existenčních obav? Kolik je zapotřebí si odkládat peněz měsíčně a kdy s tím začít? Na podobné dotazy Lucii Hrdličkové v pořadu Co na to Vaše peněženka odpovídali Vít Endler, ředitel společnost Fingoot a ekonom Vladimír Bezděk. Základní radou je podle nich začít co nejdříve.

Účinný lék chybí, počet nemocných poroste. Alzheimerovou chorobou trpí až 200 tisíc Čechů

Ztráta paměti, potíže s vykonáváním běžných činností, s řečí i časová a místní dezorientace. To jsou jen některé z příznaků Alzheimerovy choroby, jejíž mezinárodní den připadá na 21. září. Lidem, kteří tímto onemocnění trpí, způsobuje úbytek mozkové hmoty a nevratné změny v mozkových buňkách. Účinný lék však dosud neexistuje. Počet pacientů v České republice se odhaduje až na 200 tisíc, potvrzena diagnózou je ale jen třetina. A v dalších letech se očekává výrazný nárůst.

Největším protivníkem Bidena ve volbách je on sám. Prezidentův věk řeší už i demokrati

Demokratická strana se ve Spojených státech snaží za Joea Bidena postavit, zatímco můžeme sledovat jeho prudký pád preferencí. Jenže hlasy, že by současný šéf Bílého domu neměl znovu kandidovat na prezidenta, se už ozývají i z vlastních řad, píše Washington Post. Hlavním problémem má být Bidenův věk. Demokratická strana přitom žádného náhradníka nemá.

Penzijní novela očima celebrit: Tristní, Fiala je mimo. Mejdan končí, hodnotí herci či zpěváci

Rozporuplné reakce vyvolala mezi českými celebritami penzijní novela vlády Petra Fialy (ODS), kterou nedávno podepsal prezident Petr Pavel. Opatření má mimo jiné zpřísnit pravidla pro odchod do předčasného důchodu a zpomalit tempo valorizace penzí. Zatímco někteří herci či zpěváci tento krok vnímají jako nezbytně nutný pro budoucnost naší země, u jiných vzbudil vlnu nevole.

Vláda jedná s přídechem amatérismu, řekl Kovanda. Varoval před stářím o vodě a chlebu

Zpřísnění předčasných důchodu a zpomalení řádných lednových valorizací? Kosmetika. Vláda se zalekla, činí překotná opatření šitá horkou jehlou. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS se na tom shodli ekonom Lukáš Kovanda a bývalý výkonný guvernér České národní banky Pavel Kysilka. Kovanda navíc podotkl, že se jedná o úpravy činěné s přídechem amatérismu. Budoucím seniorům poradil, aby se na stát nespoléhali.

PŘEHLEDNĚ: Do důchodu s investicemi. Stát chce naučit Čechy spořit na stáří s rizikem

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) chce výrazně sáhnout do podpory penzijního připojištění. Cílem státu je transformovat současnou formu spoření na zajímavější produkt pro mladší generaci a přimět ji k odpovědným přípravám na stáří. Zavádí proto novinku v podobě dlouhodobého investičního produktu. Ten má pomoct lidem získat vyšší zhodnocení úspor, které vloží například do akcií nebo investičních fondů. Ty jsou ale vždy s rizikem. Které další změny nová podpora přináší?

Devět dní kralování. Karel už délkou vlády předčil některé bývalé panovníky Anglie

Karel III. byl sice korunován na britského krále až v sobotu, oficiálně už ale vládne zemi 240 dní. I když se k moci dostal jako nejstarší monarcha v historii Spojeného království, tak dokázal už délkou panování některé své předchůdce pokořit. Nejkratší chvíli na trůnu v Anglii strávila za časů Tudorovců Jana Greyová, pouhých devět dní.

KOMENTÁŘ: Investujte a spořte na důchod. Za peníze, které nemáte a ani vám je nepůjčí

Z rad odborníků přechází zrak. Pokud chcete důstojný důchod, nespoléhejte se pouze na stát. Spořte a investujte, dnešní doba nabízí nespočet možností. Druhou stranu mince vám však experti už málokdy prozradí. Slavné 21. století je k mladým lidem, kupříkladu dnešním dvacátníkům, dosti nehostinné. O vlastní nemovitosti si mohou nechat zdát, na hypotéku nedosáhnou a na spoření mnohdy finance nezbývají. A to je jen špička ledovce. Kudy tedy vede cesta k příjemnému stáří?

Důchodů se asi nedožijeme, musíme se postarat sami. Jak vidí mladí svou budoucnost?

Představy o tom, na jaký důchod se mohou dnešní dvacátníci těšit, se značně liší. Někteří se redakci CNN Prima NEWS svěřili, že věří v penzi okolo 30 tisíc, jiní pochybují, že se důchodu vůbec dožijí. Takřka všichni si však na stáří odkládají peníze bokem. Jsou toho názoru, že se o sebe postarají lépe sami, než když budou spoléhat na stát. Kvůli důchodové reformě, která patrně prodlouží věk odchodu do důchodu, většina z mladých uvažuje o předčasné penzi – na vlastní náklady.