Rodiče pohřešované Maddie čekají zásadní průlom ve vyšetřování. Zveřejnili emotivní vzkaz

Ani po 16 letech kriminalisté nedokázali vyřešit případ ztracené Maddie McCannové. Její rodiče přesto čekají zásadní průlom ve vyšetřování. Zprávu oznámili v nejnovějším prohlášení, o kterém informoval britský web Mirror.

„Stále ji velmi postrádáme,“ napsali o své dceři Kate a Gerry McCannovi, kteří ve svém novém prohlášení uvedli, že stále čekají na zásadní zvrat v celém případu. „Policejní vyšetřování pokračuje a my čekáme na průlom,“ sdělili podle webu Mirror.

ČTĚTE TAKÉ: Dalo se tragickému požáru v Brně zabránit? Buňky měly jít k zemi, útěk znemožnily mříže

V příspěvku nešetřili dojemnými vzkazy. „Stále pohřešovaná, stále velmi postrádaná. (…) Je těžké najít slova, kterými bychom vyjádřili, jak se cítíme,“ napsali a poděkovali za podporu, které se jim dostává.

Soud odmítl vyšetřování Bruecknera

Za hlavního podezřelého byl označen Němec Christian Brueckner, který v roce 2007 žil na statku poblíž Praia da Luz, kde byla Maddie viděna naposledy. Pětačtyřicetiletý muž, který si ve své vlasti odpykává trest odnětí svobody za znásilnění, však jakoukoli vinu odmítá.

Zemský soud v německém Brunšviku se možnou souvislostí případu s Christianem Bruecknerem odmítl zabývat. „Na základě rozhodnutí soudu není v případu ‚Maddie‘ kompetentní ani soudní systém Brunšviku,“ uvedl podle The Journalu obhájce Friedrich Fuelscher v e-mailovém prohlášení.

Maddie zmizela v květnu 2007 z prázdninového apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz, když šli její rodiče na večeři s přáteli do restaurace poblíž. O Christiana B. se ve spojitosti s únosem zajímala německá prokuratura poprvé v květnu 2020. Němec se totiž podle záznamů mobilních telefonů nacházel v čase zmizení v blízkosti apartmánů Ocean Club, kde britská rodina bydlela.

Mohlo vám uniknout: Ty prostě zemřeš, křičela dívka a šlapala vrstevnici na hlavu. Brutální útok v Ústí má dohru.

Tagy:
Brno krimi Maddie McCannová pohřešování Praia da Luz Maddie Christian Brückner Braunschweig C. B. Lang