reklama

Rodičům doporučovali potrat. Holčička s orgány mimo tělo oslavila druhé narozeniny

Když Kelly a Sean Phizackliovi šli ve 12. týdnu těhotenství na preventivní prohlídku, lékař jim oznámil, že jejich nenarozenému dítěti rostou některé orgány zcela mimo tělo. Bylo jim doporučeno jít na potrat, ale to tehdy osmadvacetiletá budoucí matka odmítla. V červnu letošního roku oslavili společně s manželem druhé narozeniny malé Britky Laurel.

reklama

Holčička v současnosti žije s žaludkem, játry a střevy zcela mimo své tělo. Většině dětí se tento problém odstraňuje ihned po narození, jenže v případě Laurel jsou orgány příliš velké a musí se počkat, až budou dítěti zhruba tři roky.

Může jíst, pít i chodit

Po porodu měla Laurel na břiše ránu, kterou jí museli rodiče balit do obvazů pro případ, že by si chtělo batole nějaký orgán z těla vytáhnout. Kolem žaludku, střev a jater se po čase vytvořila kůže, takže malá Laurel může v současnosti bez problémů jíst, pít i chodit. Je ale potřeba dávat pozor na jakékoliv poškození mimotělní části, s největší pravděpodobností by následky byly smrtelné.

Už od zjištění těchto komplikací ale rodiče o potratu neuvažovali. „Nemohli jsme uvěřit tomu, že nám to vůbec nabídli,“ řekla tehdy Kelly Phizackliová. Lidé prý manželům neustále říkali, že se mohou pokusit o další dítě. „Byli jsme do dítěte tak zamilovaní a věděli jsme, že pro něj uděláme všechno, co můžeme,“ vysvětlila matka.

Samotný porod byl také velmi složitý. Pokud by lékaři jen trochu narušili orgány nacházející se mimo tělo, dítě by okamžitě zemřelo. „Věděli jsme, že Laurel není daleko od konce života. Když jsme ale slyšeli její křik, byla to obrovská úleva,“ nastínila matka po sedmihodinovém porodu.

Má ráda bahno a louže

Udržet dvouletou holčičku v klidu, aby si orgány nepoškodila, prý není vůbec jednoduché. „Stále se snaží skákat po pohovce a ráda se cachtá v bahně a loužích,“ uvedl otec dívky Sean Phizacklea. Podle něj ale může být operace, kterou Laurel podstoupí v lednu 2021, zásadní změnou. „Ona své bříško prostě miluje,“ nastínila matka.

„Tře si ho ve vaně, když ji sundám oblečení, abych ji umyla, pořád ho hladí. Je to velmi roztomilé,“ dodala Kelly Phizackleová. Také ona se obává, jak bude malá Laurel na pooperační výsledek reagovat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

Útočník pobodal v kostele britského poslance. Politik v nemocnici zraněním podlehl

Aktualizováno

Britský konzervativní poslanec David Amess zemřel poté, co jej v pátek pobodal útočník. Policie předpokládaného pachatele činu zadržela, pětadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy. Útok se stal krátce po poledni místního času (14:05 SELČ) v kostele v Leigh-on-Sea 60 kilometrů na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu. Vyšetřování vraždy britského poslance Amesse prozatím vede protiteroristická jednotka, zatím však nedošla k závěru, že se jednalo o teroristický čin.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama