reklama

Rodičům doporučovali potrat. Holčička s orgány mimo tělo oslavila druhé narozeniny

Dvouletá Laurel Phizackleová s orgány, které se nacházejí zcela mimo její tělo pod slabou vrstvou kůže.
Zdroj: Profimedia.cz

Když Kelly a Sean Phizackliovi šli ve 12. týdnu těhotenství na preventivní prohlídku, lékař jim oznámil, že jejich nenarozenému dítěti rostou některé orgány zcela mimo tělo. Bylo jim doporučeno jít na potrat, ale to tehdy osmadvacetiletá budoucí matka odmítla. V červnu letošního roku oslavili společně s manželem druhé narozeniny malé Britky Laurel.

reklama

Holčička v současnosti žije s žaludkem, játry a střevy zcela mimo své tělo. Většině dětí se tento problém odstraňuje ihned po narození, jenže v případě Laurel jsou orgány příliš velké a musí se počkat, až budou dítěti zhruba tři roky.

K tématu

Může jíst, pít i chodit

Po porodu měla Laurel na břiše ránu, kterou jí museli rodiče balit do obvazů pro případ, že by si chtělo batole nějaký orgán z těla vytáhnout. Kolem žaludku, střev a jater se po čase vytvořila kůže, takže malá Laurel může v současnosti bez problémů jíst, pít i chodit. Je ale potřeba dávat pozor na jakékoliv poškození mimotělní části, s největší pravděpodobností by následky byly smrtelné.

Už od zjištění těchto komplikací ale rodiče o potratu neuvažovali. „Nemohli jsme uvěřit tomu, že nám to vůbec nabídli,“ řekla tehdy Kelly Phizackliová. Lidé prý manželům neustále říkali, že se mohou pokusit o další dítě. „Byli jsme do dítěte tak zamilovaní a věděli jsme, že pro něj uděláme všechno, co můžeme,“ vysvětlila matka.

Samotný porod byl také velmi složitý. Pokud by lékaři jen trochu narušili orgány nacházející se mimo tělo, dítě by okamžitě zemřelo. „Věděli jsme, že Laurel není daleko od konce života. Když jsme ale slyšeli její křik, byla to obrovská úleva,“ nastínila matka po sedmihodinovém porodu.

Laurel Phizackleová během procházky s rodinou
Laurel Phizackleová během procházky s rodinou
Zdroj: Profimedia.cz

Má ráda bahno a louže

Udržet dvouletou holčičku v klidu, aby si orgány nepoškodila, prý není vůbec jednoduché. „Stále se snaží skákat po pohovce a ráda se cachtá v bahně a loužích,“ uvedl otec dívky Sean Phizacklea. Podle něj ale může být operace, kterou Laurel podstoupí v lednu 2021, zásadní změnou. „Ona své bříško prostě miluje,“ nastínila matka.

„Tře si ho ve vaně, když ji sundám oblečení, abych ji umyla, pořád ho hladí. Je to velmi roztomilé,“ dodala Kelly Phizackleová. Také ona se obává, jak bude malá Laurel na pooperační výsledek reagovat.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Za sobotu přibylo 717 případů covidu. Od září jsme se poprvé dostali pod tisícovku
Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
Další články
reklama
reklama