reklama

Rodina musela opustit letadlo. Dvouletá dcera totiž odmítla mít roušku

Manželé Orbanovi museli opustit letadlo společnosti United Airlines poté, co si jejich dvouletá dcera Edeline nechtěla vzít roušku. Matka z celého incidentu natočila video, které v pátek sdílela na sociálních sítích. To zatím zhlédlo téměř šest milionů lidí.

reklama

Eliz Orbanová ve videu uvedla, že museli z letadla vystoupit. „Právě nás vykopli z letu, protože si naše dvouletá nevzala roušku,“ řekla Orbanová, která s rodinou cestovala z amerického Colorada do New Jersey.

Rodiče malé Edeline se dceři pokoušeli roušku nasadit. Poté přišel zaměstnanec letiště. „Dobrý den pane. Budu vás muset požádat, abyste si vzali věci a opustili letadlo,“ řekl. „Děláte si ze mě legraci? Proč? Roušku držíme na její tváři,“ reagoval otec dítěte. „Je mi líto, pane. Dal jsem vám příležitost. Musím vás požádat, abyste vystoupili z letadla,“ sdělil neoblomně zaměstnanec.

Pár se snažil vysvětlit, že nemohou svou dceru přinutit, aby si ji vzala, protože „plakala“. Na videu je poté vidět, jak si berou věci a z letadla odchází. Lze také slyšet, jak muž páru říká, že jejich zavazadla, včetně autosedačky jejich dcery, zůstanou v letadle a míří do New Jersey. „Naše dětská sedačka je v letadle. Jak máme jet domů?“ ptal se Orban. Rodina totiž bydlí dvě hodiny cesty od letiště.

Orbanová také řekla, že ona a její manžel jsou předními a tzv. stříbrnými členy United Airlines a „vždy s nimi létají“. „Ve skutečnosti jsme s Edeline letěli již čtyřikrát během pandemie, aniž bychom měli problém,“ dodala.

Video vidělo 5,9 milionů lidí

Od té doby, co Eliz sdílela video na sociální sítě, jej zhlédlo více než 5,9 milionů lidí.

Orbanová poukázala na to, že Světová zdravotnická organizace doporučuje používat roušky od pěti let. Avšak Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC) radí mít zakrytá ústa a nos od dvou let.

„Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a zákazníků je naší nejvyšší prioritou, proto máme vícevrstvý soubor zásad včetně nařízení, že každý na palubě starší dvou let nosí roušku. Tyto postupy nepodporují pouze pokyny CDC, ale jsou také shodné u všech hlavních leteckých společností,“ napsala ve svém prohlášení společnost United Airlines.

„Vyšetřujeme tento konkrétní incident a navázali jsme kontakt s rodinou. Také jsme jim vrátili peníze za letenky, autosedačku a tašky,“ dodala společnost.

Tagy:
Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?
Fotbal

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama