reklama

Rodina musela opustit letadlo. Dvouletá dcera totiž odmítla mít roušku

Manželé Orbanovi museli opustit letadlo společnosti United Airlines poté, co si jejich dvouletá dcera Edeline nechtěla vzít roušku. Matka z celého incidentu natočila video, které v pátek sdílela na sociálních sítích. To zatím zhlédlo téměř šest milionů lidí.

reklama

Eliz Orbanová ve videu uvedla, že museli z letadla vystoupit. „Právě nás vykopli z letu, protože si naše dvouletá nevzala roušku,“ řekla Orbanová, která s rodinou cestovala z amerického Colorada do New Jersey.

K tématu

Rodiče malé Edeline se dceři pokoušeli roušku nasadit. Poté přišel zaměstnanec letiště. „Dobrý den pane. Budu vás muset požádat, abyste si vzali věci a opustili letadlo,“ řekl. „Děláte si ze mě legraci? Proč? Roušku držíme na její tváři,“ reagoval otec dítěte. „Je mi líto, pane. Dal jsem vám příležitost. Musím vás požádat, abyste vystoupili z letadla,“ sdělil neoblomně zaměstnanec.

Pár se snažil vysvětlit, že nemohou svou dceru přinutit, aby si ji vzala, protože „plakala“. Na videu je poté vidět, jak si berou věci a z letadla odchází. Lze také slyšet, jak muž páru říká, že jejich zavazadla, včetně autosedačky jejich dcery, zůstanou v letadle a míří do New Jersey. „Naše dětská sedačka je v letadle. Jak máme jet domů?“ ptal se Orban. Rodina totiž bydlí dvě hodiny cesty od letiště.

Orbanová také řekla, že ona a její manžel jsou předními a tzv. stříbrnými členy United Airlines a „vždy s nimi létají“. „Ve skutečnosti jsme s Edeline letěli již čtyřikrát během pandemie, aniž bychom měli problém,“ dodala.

Video vidělo 5,9 milionů lidí

Od té doby, co Eliz sdílela video na sociální sítě, jej zhlédlo více než 5,9 milionů lidí.

Orbanová poukázala na to, že Světová zdravotnická organizace doporučuje používat roušky od pěti let. Avšak Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC) radí mít zakrytá ústa a nos od dvou let.

„Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a zákazníků je naší nejvyšší prioritou, proto máme vícevrstvý soubor zásad včetně nařízení, že každý na palubě starší dvou let nosí roušku. Tyto postupy nepodporují pouze pokyny CDC, ale jsou také shodné u všech hlavních leteckých společností,“ napsala ve svém prohlášení společnost United Airlines.

„Vyšetřujeme tento konkrétní incident a navázali jsme kontakt s rodinou. Také jsme jim vrátili peníze za letenky, autosedačku a tašky,“ dodala společnost.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

  • Aktualizováno

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků, uvedl šéf britské diplomacie Dominic Raab podle agentury Reuters po jednání se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama