reklama

Rodina musela opustit letadlo. Dvouletá dcera totiž odmítla mít roušku

Manželé Orbanovi museli opustit letadlo společnosti United Airlines poté, co si jejich dvouletá dcera Edeline nechtěla vzít roušku. Matka z celého incidentu natočila video, které v pátek sdílela na sociálních sítích. To zatím zhlédlo téměř šest milionů lidí.

reklama

Eliz Orbanová ve videu uvedla, že museli z letadla vystoupit. „Právě nás vykopli z letu, protože si naše dvouletá nevzala roušku,“ řekla Orbanová, která s rodinou cestovala z amerického Colorada do New Jersey.

K tématu

Rodiče malé Edeline se dceři pokoušeli roušku nasadit. Poté přišel zaměstnanec letiště. „Dobrý den pane. Budu vás muset požádat, abyste si vzali věci a opustili letadlo,“ řekl. „Děláte si ze mě legraci? Proč? Roušku držíme na její tváři,“ reagoval otec dítěte. „Je mi líto, pane. Dal jsem vám příležitost. Musím vás požádat, abyste vystoupili z letadla,“ sdělil neoblomně zaměstnanec.

Pár se snažil vysvětlit, že nemohou svou dceru přinutit, aby si ji vzala, protože „plakala“. Na videu je poté vidět, jak si berou věci a z letadla odchází. Lze také slyšet, jak muž páru říká, že jejich zavazadla, včetně autosedačky jejich dcery, zůstanou v letadle a míří do New Jersey. „Naše dětská sedačka je v letadle. Jak máme jet domů?“ ptal se Orban. Rodina totiž bydlí dvě hodiny cesty od letiště.

Orbanová také řekla, že ona a její manžel jsou předními a tzv. stříbrnými členy United Airlines a „vždy s nimi létají“. „Ve skutečnosti jsme s Edeline letěli již čtyřikrát během pandemie, aniž bychom měli problém,“ dodala.

Video vidělo 5,9 milionů lidí

Od té doby, co Eliz sdílela video na sociální sítě, jej zhlédlo více než 5,9 milionů lidí.

Orbanová poukázala na to, že Světová zdravotnická organizace doporučuje používat roušky od pěti let. Avšak Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC) radí mít zakrytá ústa a nos od dvou let.

„Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a zákazníků je naší nejvyšší prioritou, proto máme vícevrstvý soubor zásad včetně nařízení, že každý na palubě starší dvou let nosí roušku. Tyto postupy nepodporují pouze pokyny CDC, ale jsou také shodné u všech hlavních leteckých společností,“ napsala ve svém prohlášení společnost United Airlines.

„Vyšetřujeme tento konkrétní incident a navázali jsme kontakt s rodinou. Také jsme jim vrátili peníze za letenky, autosedačku a tašky,“ dodala společnost.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Vláda

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

Sociální demokraté mluví o tom, že by důchodci mohli i letos dostat mimořádný příspěvek. Naznačila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), konkrétní částku ale neřekla. Loni dostali senioři „rouškovné“ ve výši pět tisíc korun. Nápad ČSSD zkritizoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj jde jen o předvolební dáreček .

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Další články
reklama
reklama