reklama

Zachránil jí syna. Matka se setkala s mužem, který vytáhl řidiče z hořícího auta

Po sociálních sítích koluje video, na němž je vidět, jak Antonio Morgan vytahuje mladého řidiče z hořícího auta na dálnici I-70 v severní části St. Louis County v americkém státě Missouri. Se zachráncem se dvě hodiny po incidentu setkala matka řidiče.

reklama

Antonio Morgan nedbal výbuchů v motoru havarovaného auta a přispěchal na pomoc 23letému Kielenu Robinsonovi, který byl uvězněn uvnitř hořícího vozidla.

„Okamžitě jsem se vrhl do toho, co znám. Snažil jsem se ho dostat z auta tak rychle, jak jen to šlo, tak rychle, jak umím,“ popisoval své jednání Morgan. Snažil se dostat Robinsona ven, než si uvědomil, že je připoutaný bezpečnostním pásem.

„Tahal jsem ho, ale on se nehnul. Pak jsem viděl jeho bezpečnostní pás. Měl jsem kouř přímo ve tváři. Uvolnil jsem pás a vytáhl ho ven,“ dodal Morgan. Na videu je vidět ještě další muž, který se snažil hasícím přístrojem plameny uhasit.

„Bylo tam horko. Auto se začalo zahřívat. Najednou se ozvala rána. Slyšeli jsme, jak něco vyletělo do vzduchu, něco pod kapotou,“ vzpomínal zachránce.

Kdyby nebyl tak vytrvalý, plánovala bych teď pohřeb

Morganovi se nakonec podařilo Robinsona vytáhnout a následně objal muže s hasicím přístrojem. Robinsonova matka Kim Johnsonová viděla video na sociálních sítích přibližně čtvrt hodiny po incidentu. „Když jsem viděla to video, prostě jsem se rozplakala. Cítila jsem tolik emocí,“ popsala matka řidiče.

Se zachráncem svého syna se setkala o dvě hodiny později. „Kdyby nebyl tak vytrvalý, tak by tam můj syn zůstal. Byl by teď mrtvý a já bych plánovala jeho pohřeb,“ říká Johnsonová. Celé video se záchranou natočil Morganův 14letý syn Antonio Morgan II.

„Byl jsem na svého otce hrdý, ale zároveň jsem přemýšlel, jestli ten chlápek bude v pořádku,“ popsal své emoce Morgan II. Robinson se nyní zotavuje a jeho matka uvedla, že se nemůže dočkat, až ho představí novému členovi své „rozšířené“ rodiny – Morganovi.

S ním se setkala i Robinsonova teta Christy Johnsonová. „Kdyby tento muž nebyl vytrvalý – chodil tam a zpět, tam a zpět, nevzdával se – můj synovec by tu dnes nebyl. Takže teď je rozhodně součástí naší rodiny,“ řekla.

Podle oznámení rodiny Robinson nemá žádná vážná zranění a 10. srpna oslaví své 24. narozeniny.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit
Andrej Babiš

Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit

Blíží se výročí vzniku samostatné Československé republiky a s ním spojený ceremoniál předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. V případě, že se zdravotní stav Miloše Zemana do 28. října nezlepší, premiér Andrej Babiš (ANO) by akci odložil. Sám předávat vyznamenání nehodlá. V pořadu Nový den na stanici CNN Prima NEWS poznamenal, že by to nepovažoval za vhodné.

Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí
Koronavirus

Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí

Šíření covidu v Česku zrychlilo za jediný týden na více než dvojnásobek. V úterý přibylo 3 246 případů, což je o 1 739 víc než před týdnem a nejvíc za jediný den od 20. dubna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Přibývá také nakažených pacientů, kteří musí být hospitalizováni. Od minulého úterý jejich počet stoupl o dvě pětiny na 620. Stovka lidí je v těžkém stavu. Prudce roste i počet úmrtí. Za posledních sedm dní zemřelo s covidem 51 lidí, zatímco třeba za celé září to bylo 44.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Vláda zareaguje, až budou plné nemocnice, předvídá Flegr. Dušek přiznává rizikový scénář

V Česku laboratoře začátkem týdne odhalily nejvíce nových případů koronaviru od dubna. Jen za pondělí jich přibylo 2 521, což byl dvojnásobek oproti předchozímu pondělí. Rychle se zvyšuje také počet hospitalizovaných. Podle Jaroslava Flegra vláda zbytečně otálí a účinné kroky zavede, až budou opět plné nemocnice. Předpovídá také rekordy v počtu nakažených a mrtvých.

Vydejte Babiše. Žalobce opět požádá Sněmovnu o možnost stíhat premiéra v kauze Čapí hnízdo

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch znovu požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. A to po ustanovení nové Sněmovny. Řekl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch měl původně o návrhu policie na podání obžaloby rozhodnout do středy, Babiš ale ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát a tím i imunitu. Jeho stíhání je proto nyní přerušeno.

reklama

Domácí zpravodajství

Jak bude vypadat předávání státních vyznamenání? Forejt řekl, kdo může nahradit Zemana

Oslavy založení samostatného československého státu se kvapem blíží. S nimi je tradičně spojeno také předávání státních vyznamenání. Může jejich udělování proběhnout i bez účasti prezidenta? Mohl by ho někdo nahradit? Na tyto a další otázky v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS odpovídal bývalý šéf protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt.

Vojtěch chce přísnější opatření proti covidu. Týkají se restaurací i roušek v práci

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu vládě navrhne, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. Chce také obnovit povinné nošení respirátorů uvnitř v zaměstnání. Vládě předloží znovu návrh na zkrácení doby platnosti negativních testů na COVID-19, zároveň ale chce zkrátit dobu karantény, pokud bude ukončena negativním PCR testem. Od prosince by navíc testy neměly být hrazeny ze zdravotního pojištění, pokud je nenařídí lékař či hygienická služba.

Vyhrát nemůžete, sami se odsuzujete. Ovčáček opět zahltil Twitter, jinak nekomunikuje

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se opět rozjel na svém twitterovém účtu. Svými příspěvky, ve kterých mimo jiné zmiňuje staré výroky prezidenta Miloše Zemana, reaguje na pondělní dopis Senátu od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že hlava státu není aktuálně schopna vykonávat svůj úřad. Ovčáček ale kromě vlastní aktivity na sociálních sítích s médii takřka nekomunikuje, o čemž se přesvědčil i reportér CNN Prima NEWS.

reklama