reklama

Zachránil jí syna. Matka se setkala s mužem, který vytáhl řidiče z hořícího auta

Po sociálních sítích koluje video, na němž je vidět, jak Antonio Morgan vytahuje mladého řidiče z hořícího auta na dálnici I-70 v severní části St. Louis County v americkém státě Missouri. Se zachráncem se dvě hodiny po incidentu setkala matka řidiče.

reklama

Antonio Morgan nedbal výbuchů v motoru havarovaného auta a přispěchal na pomoc 23letému Kielenu Robinsonovi, který byl uvězněn uvnitř hořícího vozidla.

„Okamžitě jsem se vrhl do toho, co znám. Snažil jsem se ho dostat z auta tak rychle, jak jen to šlo, tak rychle, jak umím,“ popisoval své jednání Morgan. Snažil se dostat Robinsona ven, než si uvědomil, že je připoutaný bezpečnostním pásem.

„Tahal jsem ho, ale on se nehnul. Pak jsem viděl jeho bezpečnostní pás. Měl jsem kouř přímo ve tváři. Uvolnil jsem pás a vytáhl ho ven,“ dodal Morgan. Na videu je vidět ještě další muž, který se snažil hasícím přístrojem plameny uhasit.

„Bylo tam horko. Auto se začalo zahřívat. Najednou se ozvala rána. Slyšeli jsme, jak něco vyletělo do vzduchu, něco pod kapotou,“ vzpomínal zachránce.

Kdyby nebyl tak vytrvalý, plánovala bych teď pohřeb

Morganovi se nakonec podařilo Robinsona vytáhnout a následně objal muže s hasicím přístrojem. Robinsonova matka Kim Johnsonová viděla video na sociálních sítích přibližně čtvrt hodiny po incidentu. „Když jsem viděla to video, prostě jsem se rozplakala. Cítila jsem tolik emocí,“ popsala matka řidiče.

Se zachráncem svého syna se setkala o dvě hodiny později. „Kdyby nebyl tak vytrvalý, tak by tam můj syn zůstal. Byl by teď mrtvý a já bych plánovala jeho pohřeb,“ říká Johnsonová. Celé video se záchranou natočil Morganův 14letý syn Antonio Morgan II.

„Byl jsem na svého otce hrdý, ale zároveň jsem přemýšlel, jestli ten chlápek bude v pořádku,“ popsal své emoce Morgan II. Robinson se nyní zotavuje a jeho matka uvedla, že se nemůže dočkat, až ho představí novému členovi své „rozšířené“ rodiny – Morganovi.

S ním se setkala i Robinsonova teta Christy Johnsonová. „Kdyby tento muž nebyl vytrvalý – chodil tam a zpět, tam a zpět, nevzdával se – můj synovec by tu dnes nebyl. Takže teď je rozhodně součástí naší rodiny,“ řekla.

Podle oznámení rodiny Robinson nemá žádná vážná zranění a 10. srpna oslaví své 24. narozeniny.

Tagy:
Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu
Adam Vojtěch

Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu

Není pravda, že by beachvolejbalistka a jedna z nakažených sportovkyň Markéta Nausch Sluková byla v nemocnici s těžkým průběhem nemoci COVID-19, jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sportovní agentura, která sportovkyni zastupuje, takovou informaci vyvrátila, to samé udělal Český olympijský výbor (ČOV). Zdrojem zmatku se nakonec stala nešikovně interpretovaná zpráva z rádia, ani tam ale nepadla žádná zmínka o tom, že by sportovkyni trápil těžký průběh covidu. Ministr tím nevědomky nahrál i odpůrcům vakcín.

Sledujte ŽIVĚ 360° s Vojtěchem Filipem: Proč zvažoval konec ve Sněmovně?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ 360° s Vojtěchem Filipem: Proč zvažoval konec ve Sněmovně?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí, v čem spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda komunistů Vojtěch Filip. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Z internetu před domy odborníků. Popírači covidu hrozí i useknutím hlav dětem experta

Je hlavní tváří slovenského boje proti koronaviru. Infektolog Vladimír Krčméry je u našich východních sousedů nejvyhledávanějším odborníkem, který spolupracuje se slovenskou vládou. Stal se i prvním očkovaným člověkem na Slovensku, tudíž šel od začátku vakcinace příkladem. Jak ale nyní přiznává, kvůli jeho varováním a predikcím mu pravidelně chodí výhrůžky smrtí. Ty prý míří i na jeho děti.

Delta má tisíckrát větší virovou nálož. Nakažlivější respirační nemoc neznám, říká vědkyně

„Delta varianta koronaviru je jedna z nejnakažlivějších respiračních onemocnění, se kterým jsme se kdy setkali,“ uvedla Rochelle Walenská, ředitelka amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). V současné době tvoří infekčnější kmen více než 83 procent sekvenovaných případů ve Spojených státech. Drtivá většina hospitalizovaných lidí s příznaky covidu nebyla očkována.

PŘEHLEDNĚ: Na druhou dávku očkování už po třech týdnech. Jak si posunout termín?

Ministerstvo zdravotnictví opět změnilo svá pravidla. Nově si lidé mohou posunout termín a jít na druhou dávku očkování vakcínou proti koronaviru od firem Pfizer/BioNTech už po 21 dnech od první. Stačí k tomu jeden telefonát, na některých očkovacích místech dokonce i e-mail. Redakce CNN Prima NEWS podrobně sepsala, na jaké číslo zavolat, co k tomu člověk potřebuje a jak telefonát probíhá.

Okamura: Doktor mi změřil nejvyšší hladinu testosteronu. Proto jsem tak výkonný

Co stojí za pracovní výkonností šéfa hnutí SPD Tomia Okamury? Prý nejvyšší zdravá hladina testosteronu, uvedl politik ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. I přes své nasazení uznává, že má slabiny, a to především nedochvilnost. V letošních volbách si věří na obhájení dvouciferného výsledku a rád by také viděl SPD v nové vládě, řekl v rozhovoru vysílání CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Gott o Krajčovi: Neměl jsem k němu ideální vztah. Párkrát jsem mu to dal najevo

„K Richardu Krajčovi jsem neměl úplně ideální vztah,“ přiznává Karel Gott ve své autobiografii Má cesta za štěstím. Ta vyšla 14. července při příležitosti zpěvákových nedožitých 82. narozenin. Gott zároveň prozradil, proč jim to neklapalo a že Krajčovi poslal provokativní telegram. Časem si ale vše vyříkali a frontman kapely Kryštof nakonec napsal duet Srdce nehasnou, který Gott pět měsíců před smrtí nazpíval se svou dcerou Charlotte.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama