reklama

Zachránil jí syna. Matka se setkala s mužem, který vytáhl řidiče z hořícího auta

Po sociálních sítích koluje video, na němž je vidět, jak Antonio Morgan vytahuje mladého řidiče z hořícího auta na dálnici I-70 v severní části St. Louis County v americkém státě Missouri. Se zachráncem se dvě hodiny po incidentu setkala matka řidiče.

reklama

Antonio Morgan nedbal výbuchů v motoru havarovaného auta a přispěchal na pomoc 23letému Kielenu Robinsonovi, který byl uvězněn uvnitř hořícího vozidla.

„Okamžitě jsem se vrhl do toho, co znám. Snažil jsem se ho dostat z auta tak rychle, jak jen to šlo, tak rychle, jak umím,“ popisoval své jednání Morgan. Snažil se dostat Robinsona ven, než si uvědomil, že je připoutaný bezpečnostním pásem.

„Tahal jsem ho, ale on se nehnul. Pak jsem viděl jeho bezpečnostní pás. Měl jsem kouř přímo ve tváři. Uvolnil jsem pás a vytáhl ho ven,“ dodal Morgan. Na videu je vidět ještě další muž, který se snažil hasícím přístrojem plameny uhasit.

„Bylo tam horko. Auto se začalo zahřívat. Najednou se ozvala rána. Slyšeli jsme, jak něco vyletělo do vzduchu, něco pod kapotou,“ vzpomínal zachránce.

Kdyby nebyl tak vytrvalý, plánovala bych teď pohřeb

Morganovi se nakonec podařilo Robinsona vytáhnout a následně objal muže s hasicím přístrojem. Robinsonova matka Kim Johnsonová viděla video na sociálních sítích přibližně čtvrt hodiny po incidentu. „Když jsem viděla to video, prostě jsem se rozplakala. Cítila jsem tolik emocí,“ popsala matka řidiče.

Se zachráncem svého syna se setkala o dvě hodiny později. „Kdyby nebyl tak vytrvalý, tak by tam můj syn zůstal. Byl by teď mrtvý a já bych plánovala jeho pohřeb,“ říká Johnsonová. Celé video se záchranou natočil Morganův 14letý syn Antonio Morgan II.

K tématu

„Byl jsem na svého otce hrdý, ale zároveň jsem přemýšlel, jestli ten chlápek bude v pořádku,“ popsal své emoce Morgan II. Robinson se nyní zotavuje a jeho matka uvedla, že se nemůže dočkat, až ho představí novému členovi své „rozšířené“ rodiny – Morganovi.

S ním se setkala i Robinsonova teta Christy Johnsonová. „Kdyby tento muž nebyl vytrvalý – chodil tam a zpět, tam a zpět, nevzdával se – můj synovec by tu dnes nebyl. Takže teď je rozhodně součástí naší rodiny,“ řekla.

Podle oznámení rodiny Robinson nemá žádná vážná zranění a 10. srpna oslaví své 24. narozeniny.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama