reklama

Zachránil jí syna. Matka se setkala s mužem, který vytáhl řidiče z hořícího auta

Po sociálních sítích koluje video, na němž je vidět, jak Antonio Morgan vytahuje mladého řidiče z hořícího auta na dálnici I-70 v severní části St. Louis County v americkém státě Missouri. Se zachráncem se dvě hodiny po incidentu setkala matka řidiče.

reklama

Antonio Morgan nedbal výbuchů v motoru havarovaného auta a přispěchal na pomoc 23letému Kielenu Robinsonovi, který byl uvězněn uvnitř hořícího vozidla.

„Okamžitě jsem se vrhl do toho, co znám. Snažil jsem se ho dostat z auta tak rychle, jak jen to šlo, tak rychle, jak umím,“ popisoval své jednání Morgan. Snažil se dostat Robinsona ven, než si uvědomil, že je připoutaný bezpečnostním pásem.

„Tahal jsem ho, ale on se nehnul. Pak jsem viděl jeho bezpečnostní pás. Měl jsem kouř přímo ve tváři. Uvolnil jsem pás a vytáhl ho ven,“ dodal Morgan. Na videu je vidět ještě další muž, který se snažil hasícím přístrojem plameny uhasit.

„Bylo tam horko. Auto se začalo zahřívat. Najednou se ozvala rána. Slyšeli jsme, jak něco vyletělo do vzduchu, něco pod kapotou,“ vzpomínal zachránce.

Kdyby nebyl tak vytrvalý, plánovala bych teď pohřeb

Morganovi se nakonec podařilo Robinsona vytáhnout a následně objal muže s hasicím přístrojem. Robinsonova matka Kim Johnsonová viděla video na sociálních sítích přibližně čtvrt hodiny po incidentu. „Když jsem viděla to video, prostě jsem se rozplakala. Cítila jsem tolik emocí,“ popsala matka řidiče.

Se zachráncem svého syna se setkala o dvě hodiny později. „Kdyby nebyl tak vytrvalý, tak by tam můj syn zůstal. Byl by teď mrtvý a já bych plánovala jeho pohřeb,“ říká Johnsonová. Celé video se záchranou natočil Morganův 14letý syn Antonio Morgan II.

K tématu

„Byl jsem na svého otce hrdý, ale zároveň jsem přemýšlel, jestli ten chlápek bude v pořádku,“ popsal své emoce Morgan II. Robinson se nyní zotavuje a jeho matka uvedla, že se nemůže dočkat, až ho představí novému členovi své „rozšířené“ rodiny – Morganovi.

S ním se setkala i Robinsonova teta Christy Johnsonová. „Kdyby tento muž nebyl vytrvalý – chodil tam a zpět, tam a zpět, nevzdával se – můj synovec by tu dnes nebyl. Takže teď je rozhodně součástí naší rodiny,“ řekla.

Podle oznámení rodiny Robinson nemá žádná vážná zranění a 10. srpna oslaví své 24. narozeniny.

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

Fotbal

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Odmítl hrát za Spartu, ačkoliv mu běžela smlouva. Fotbalista Martin Hašek se dostal s pražským klubem do války, která se v pátek dočkala částečného rozuzlení. 25letý záložník musí klubu zaplatit necelých 22 milionů korun. Tak to určil Sbor rozhodců FAČR. Verdikt se nelíbí otci hráče, Martinu Haškovi staršímu, jenž stále doufá, že dojde ke zvratu. „Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ tvrdí.

reklama
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
Trenér Vrba končí na lavičce Ludogorce Razgrad. V bulharském klubu nebyl ani rok
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama