reklama

Rodina vyhrála boj s COVID-19. Nakazili se bratři, jejich ženy, rodiče i děti

Rodina Pečenkových si na přelomu března a dubna prošla nepředstavitelně těžkým obdobím. Koronavirem se nakazili jak šestapadesátiletí sourozenci – dvojčata, tak jejich partnerky, děti i rodiče. U Michala Pečenky mělo onemocnění velmi těžký průběh a do poslední chvíle nebylo jasné, zda svůj boj vyhraje. Jak se nyní rodině vede?

reklama

Michal Pečenka bojoval v Nemocnici Na Bulovce tři týdny o život. COVID-19 u něj spustil těžký zápal plic. Lékaři ho uvedli do umělého spánku, napojili na plicní ventilaci a rodině řekli, ať se připraví na to nejhorší. Šestapadesátiletý muž ale zabojoval a teď se vrací do života.

A byla svatba

„Když jsem přijel z nemocnice, tak jsem byl rád, že se vůbec můžu aspoň posadit a že zvládám běžné úkony. Nejtěžší pro mě byl spánek, protože jsem se hodně potil, takže jsem se hodně budil. Měl jsem mokré pyžamo a musel jsem si ho měnit. Dneska už ale můžu říct, že se cítím velice v pohodě. Chodím teda k lékařům na různá vyšetření, ale musím zaťukat, všechno vypadá dobře. Dá se říct, že tahle epizoda pro mě dopadla dobře,“ řekl CNN Prima NEWS Michal Pečenka.

K tématu

V nemocnici zhubl 12 kilogramů. Chce teď přibrat a nabrat svalovou hmotu. „Ta váha šla pomalu nahoru, žena se o mě příkladně stará a začal jsem cvičit,“ sdělil Pečenka.

Nakažený byl i jeho bratr, oba rodiče a partnerka. Právě společně prožité utrpení je oba vedlo k zásadnímu životnímu rozhodnutí. Už nejsou pouze partneři, ale nově manželé. „Moje teď už žena se určitě rozhodla na základě té mé nemoci. Jsme spolu 16 let. Až teď v sobotu 6. 6. jsme si řekli ANO,“ svěřil se Pečenka.

Setkání s rodinou

Ačkoliv lékaři jejímu muži moc šancí na uzdravení nedávali, manželka Jarka se rozhodla strachu nepropadnout. „Jsem si řekla, že se nebudu loučit, že ten chlap bude v pořádku a že přijde domů. A v tu ránu se mi trošku ulevilo, protože jsem se rozhodla. Rozhodla jsem za něj, jak to většinou dělám. Takže dostal přikázáno, že se musí vrátit domů,“ smála se manželka vyléčeného muže.

„Já jsem byla mega ráda, že se táta vrátil. To na mě trošku dolehlo, že jsem se tady i zničehonic rozbrečela,“ svěřila se jeho dcera.

Emotivní pak bylo i setkání s bratrem a maminkou. Rodina se ale musela vyrovnat se ztrátou tatínka, který na COVID-19 zemřel. „Chceme se potom ještě v rodinném kruhu s tatínkem rozloučit. Na chalupě rodičů, že bychom udělali nějakou zádušní mši,“ dodal Pečenka.

Od června Michal Pečenka nastoupil zpět do práce. Zároveň se zapsal do studie pražského IKEMu, a pokud se v jeho krvi objeví protilátky na koronavirus, je možné, že jednou jeho plazma pomůže nějakému nakaženému pacientovi k rychlejšímu uzdravení.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Imunolog Zdeněk Hel uznává ministra zdravotnictví Jana Blatného za výborného onkologa a lékaře, ale vedení resortu a hlavně boj s pandemií koronaviru podle něj nezvládá dobře. „Bohužel, jak pan Blatný, tak ostatní z vedení ministerstva zdravotnictví nejsou odborně dostatečně vybavení na to, aby se zabývali reakcí na nemoc COVID-19,“ řekl Hel v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové.

Téměř dva týdny už Česko splňuje čtvrtý stupeň PES, rizikové skóre kleslo na 68 bodů
Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech
Rychleji se šíří a více zabíjí. Britská mutace může znamenat šestý stupeň, říká Prymula
ČSSD si chce karanténním bonusem koupit hlasy nízkopříjmových skupin, říká Bábek
reklama
reklama
Viroložka: Děti jsou častými přenašeči covidu. Proč pro ně očkování není vhodné?

Zdraví

Domácí zpravodajství

Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu
Slavil i strážce zákona. Na párty s Paroubkem byl krajský policejní ředitel Husák
Připravme se na zdražení aut. Výrobci čekají na součástky a nestíhají sytit poptávku
Další články
reklama
reklama