Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Nehodu jachty v Karibiku nepřežil jeden Čech

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

K nehodě mělo dojít minulé úterý zhruba šest kilometrů od korálového ostrova, který se nachází v souostroví Malých Antil. Luxusní motorové plavidlo tam v plné rychlosti narazilo na útes, o jehož zrádnosti místní námořníci dobře vědí. Tragickou nehodu nepřežil český podnikatel Miroslav Bučovský. Michal Průša, který cestoval s ním, byl v komatu převezen do nemocnice. Po nárazu utrpěl poranění hlavy a několik zlomenin.

„Michal byl nejprve hospitalizován v Anguille, poté musel být kvůli silnému poranění hlavy, zlomeninám a dalším hlubokým poraněním, převezen do nemocnice na ostrově Svatý Martin,“ uvedla rodina ve sbírce.

První pomoc, kterou Průša dostal při hospitalizaci na Anguille i jeho převoz na ostrov Svatý Martin, stály rodinu už hodně peněz. Vzhledem k tomu, že neví, jak se bude situace vyvíjet, obávají se, že jim peníze nevystačí. „Řešíme nečekané problémy s úhradou léčby a pojištěním a nevíme, jak se situace vyvine. Bohužel nemáme prostředky na pokrytí všech těchto nákladů, proto nám nezbývá, než vás požádat o pomoc,“ vzkázala rodina.

Vybrané peníze poslouží na zabezpečení všeho, co Průša bude v nejbližší době v rámci léčby potřebovat. „Doufejme, že se co nejdříve zotaví,“ doplnili jeho příbuzní.

Záchranáři zatím neznají přesnou příčinu nehody, případ je stále v rané fázi vyšetřování. Podle francouzského webu Faxinfo.fr mohla za nehodou stát nepřiměřená rychlost či nepozornost člověka, který loď řídil.

Tagy: