Rolls-Royce Boat Tail: Auto za půl miliardy se představilo na přehlídce Villa d'Este

Na legendární přehlídce automobilové krásy Concorso d’Eleganza Villa d’Este v romantickém prostředí italského jezera Coma patřil mezi největší ozdoby Rolls-Royce Boat Tail. S ročním odstupem se jedná o druhý ze tří projektů oddělení vozů na objednávku Rolls-Royce Coachbuild.

Poslední počin britské luxusní automobilky na cestě ke kořenům zhotovili na objednávku pro anonymního mecenáše umění. Jeho rodinný podnik vyrostl na základech otcova obchodu zaměřeném na zpracování perel. Inteligentní a zcestovalý muž věděl přesně, co chce, takže originálním způsobem doplnil umění čalouníků a karosářů vlastními prvky.

Perla u jezera

Precizně opracované panely karoserie tvoří obrovské pláty hliníku, které ruce mistrů vytvarovaly po vzoru závodních jachet z poloviny 20. století. Lak karoserie je samostatnou kapitolou. Pro inspiraci přinesl budoucí solventní majitel designérům čtyři perlorodky, které vybral ze své soukromé sbírky.

Tvůrci barevného odstínu karoserie se s jejich pomocí vynasnažili co nejvěrněji zachytit barvu nitra lastury. Pro Rolls-Royce šlo o jedno z nejnáročnějších zadání v historii v rámci úprav na objednávku. Základem je třpytící se směs lesku ústřice s odstínem jemné růže, navíc doplněné velkými bronzovými vločkami. Výsledkem je unikátní perleť měnící se v závislosti na světelných podmínkách.

Naopak kapota nese kontrastní koňakový odstín obsahující bronzové a hliníkové šupinky. Základ překrývá ledově matný čirý lak. Celkový dojem dotváří mřížka chladiče vyhotovená z masivního hliníkového bloku, na jejímž vrcholu stojí nesmrtelná soška Spirit of Ecstasy v růžovém zlatě.

Dominantou zadní části unikátního kabrioletu jsou dvě víčka, která po otevření připomínají motýlí křídla. Aby více reflektovaly „palubu lodi“, tvoří jejich povrch královský ořech, který v průběhu let dozrává a vytváří si unikátní přirozenou patinu s koňakovým nádechem. Jedná se opět o prvek, který majitel vybral sám.

Interiér luxusního vozu je dokonale sladěn s výjimečným exteriérem. Charakterizuje jej důkladný výběr kůží sladěných s ořechovým středovým tunelem a detaily z růžového zlata. Místy má kůže perleťový povrch. Klenotem palubní desky jsou hodiny, které si majitel také vybral ze soukromé sbírky pro svůj decentní design.

Po silnici jezdit nebude

Rolls-Royce Boat Tail je úchvatným klenotem, který si vlastník hrdě zaparkuje do svého privátního muzea moderních i klasických automobilů Rolls-Royce.

„Program Coachbuild poskytuje designérům bezkonkurenční kreativní svobodu. Dává jim možnost posunout design, využití materiálů, inženýrství i řemeslné zpracování na nejvyšší úroveň,“ prozradil šéf britské automobilky Torsten Müller-Ötvös. Podle něj je program Coachbuild návratem značky k tradici někdejšího karosářství: „Je to haute-couture našeho odvětví. Pro objednavatele nabízí maximální individualitu a služby na míru.

Dodejme, že tato ojedinělost značky Rolls-Royce má hodnotu 20 milionů euro, tedy bezmála půl miliardy korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
20:44

CNN: Ruští hackeři se údajně zaměřili na největší ukrajinskou soukromou energetickou firmu

20:18

Rusové bombardují Hadí ostrov fosforovými bombami, hlásí Ukrajinci

19:45

Problémy Ruska se budou zhoršovat. Některé dopady sankcí jsou kuriózní, poukazují experti

19:22

Norsko ohlásilo miliardový dar Ukrajině, Zelenskyj ocenil pomoc

Živě
ON-LINE: Další rána pro Rusy na jihu Ukrajiny. Přišli o moderní tanky i desítky vojáků

Při raketovém útoku na Oděskou oblast přišlo o život 18 lidí. Ukrajinci zničili při útoku na jihu země ruskou vojenskou techniku a zabili 35 vojáků okupačních sil. Rusko se snaží zablokovat Lysyčansk, hlásí ukrajinský generální štáb. Šéf Kremlu Vladimir Putin popírá, že by za raketovým útokem na obchodní centrum v Kremenčuku stáli Rusové. Ruská vláda chce upravit zákon o obraně. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov řekl, že mezi Ruskem a Západem vzniká nová „železná opona“.

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Fiala k předsednictví v EU: Velkým úkolem je energetická krize. Leyenová připomněla Havla

Český premiér Petr Fiala (ODS) po setkání k zahájení českého předsednictví Evropské unii (EU) ocenil předešlou práci Francie. Podařilo se jí podle něj udržet jednotu členských států v podpoře Ukrajiny a sankcích. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová připomněla i v souvislosti s mottem českého předsednictví Evropa jako úkol také slova bývalého prezidenta Václava Havla.

Sledujte Partii s Milošem Zemanem: Co říká na krizi STAN a jak by řešil energetickou krizi?

Hostem nedělní Partie Terezie Tománkové bude prezident republiky Miloš Zeman. Témat k probírání bude řada, od afér hnutí STAN přes válku na Ukrajině až po energetickou krizi. Ve druhé části proběhne tradiční velká politická diskuse, které se zúčastní pirátka Olga Richterová, Karla Maříková z SPD, Marek Benda z ODS a za hnutí ANO Patrik Nacher. Partie s datem 3. července navíc bude poslední před letní pauzou, jinak s výjimkou Vánoc vysílá každou neděli tak, jak jsou diváci zvyklí. A jaká vlastně byla první polovina letošního roku podle Tománkové?

Pohled na nahého Johnsona by byl nechutný. Putin vrací úder lídrům Západu za jejich vtipy

Ruský prezident Vladimir Putin reagoval na vtipy, které na jeho adresu pronesli britský ministerský předseda Boris Johnson a kanadský premiér Justin Trudeau. „Kdyby se svlékli, byl by to nechutný pohled,“ řekl šéf Kremlu pro ruská média. Johnson a Trudeau si na summitu G7 v Madridu utahovali z toho, že se Putin v minulosti často nechával fotit svlečený do půl těla.

Bezcitné útoky na civilisty: Počet obětí ruských raket u Oděsy se zvýšil na dvě desítky

Na dvě desítky stoupl počet obětí ruského nočního raketového útoku ve vsi Serhijivka u Oděsy na jihozápadě Ukrajiny, uvádí ruskojazyčný web BBC. Mezi 20 mrtvými je i jedenáctiletý chlapec. Dalších čtyřicet lidí bylo zraněno, z toho i šest dětí a jedna těhotná žena. Předchozí bilance byla 18 mrtvých a 38 raněných. Mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit v této souvislosti konstatoval, že se ruský prezident Vladimir Putin bude muset z nočního raketového útoku v Oděské oblasti zodpovídat.

Ukrajinci předvedli drtivou sílu houfnic z USA. Ruská děla neměla šanci, ukazuje video

Ukrajinci zaútočili na jednotky ruského dělostřelectva. Zničili při tom hned několik samohybných houfnic 2S3 Akacija. Útok podniklo ukrajinské dělostřelectvo pomocí obávaných tažených houfnic M777, které v květnu dodaly Spojené státy. Kdy a kde přesně k útoku došlo není možné v průběhu války ověřit. Díky vojenské podpoře západních zemí začínají mít Ukrajinci nad okupanty obrovskou dělostřeleckou převahu – minimálně co se dostřelu týče. Na počet kusů těžké techniky vede stále Ruská federace.

Domácí zpravodajství

Další jihoamerický kokain v Česku. Drogy za čtvrt miliardy našli na Ústecku

Policie v Ústeckém kraji zajistila ve čtvrtek balík s větším obsahem kokainu. Podle informací denik.cz šlo až o 250 kilogramů. Balíčky s drogou se našly v dodávce v areálu firmy Fluorit v Sobědruhách na Teplicku, kde se zpracovávají nerostné suroviny, uvedl web. Národní protidrogová centrála bez dalších podrobností uvedla, že vyšetřuje nález většího množství kokainu v Ústeckém kraji. Mluvčí centrály Barbora Kudláčková jen řekla, že policisté na místě provádějí úkony trestního řízení.

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.