CNN Prima News výstava

výstava

Výpis příspěvků ke štítku „výstava“

Unikátní výstava Mucha, rodinná sbírka se prodlužuje. Lidem bude přístupná do konce roku

8. listopadu 2022 21:46

Přelomová výstava mapující dílo a život Alfonse Muchy prostřednictvím vybraných děl z rodinné sbírky se prodlužuje. K vidění bude až do 31. prosince. Více než 200 obrazů, fotografií a dalších uměleckých předmětů ukazujících Muchu i z méně známých – či prakticky neznámých – úhlů je vystaveno ve Valdštejnské jízdárně Senátu Parlamentu ČR.

Králík v oprátce či slepice v koncentráku. Češi vystavují fotky, které Poláci odmítli

25. října 2022 07:14

Šokující záběry týraných slepic, hovězího dobytka a dalších zvířat vyvolávají otázku, zda člověk musí jíst maso. Na stěnách ostravského Domu umění visí snímky čtyřiceti světových fotoreportérů a promítá se film Svědectví, ve kterém režisér Lukáš Vincour líčí utrpení a mučení zvířat v českých hospodářských chovech. „Jsem potěšen i překvapen,“ chválí Vincour postoj galerie, která výstavu s názvem Hidden (Skrytý) zaštítila. Polské státní galerie totiž projekt odmítly.

Herec Brad Pitt objevil svět umění. Osobně zahájil výstavu své nové vášně ve Finsku

20. září 2022 05:54

Americký herec Brad Pitt se vedle filmu začal věnovat i výtvarnému umění a o víkendu přijel osobně zahájit výstavu svých soch do galerie ve finském Tampere. V muzeu umění Sary Hildénové jeho tvorba doplňuje výstavu známého britského umělce Thomase Houseagoa, několik děl tam má také australský hudebník Nick Cave, uvedla agentura AFP.

Dílo Alfonse Muchy je stále aktuální. Ukazoval blbost lidské rasy, říká umělcův vnuk

25. srpna 2022 19:22

Až do 31. října mohou lidé navštívit v pražské Valdštejnské jízdárně výstavu nazvanou Mucha: Rodinná sbírka. Akce, jejíž architekturu navrhla Eva Jiřičná, návštěvníkům přibližuje nejdůležitější etapy života Alfonse Muchy. Umělcův vnuk John Mucha, který je předsedou správní rady Muchovy nadace, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, co všechno je možné na výstavě vidět a proč dílo svého dědy stále považuje za aktuální.

Ukořistěný ruský tank byl v Praze už v roce 1942. Budil tehdy respekt a dával Čechům naději

16. července 2022 19:12

Na pražské Letné je v těchto dnech vystavena zneškodněná ruská vojenská technika. Má připomenout hrůzy války a to, že nad okupanty jde zvítězit. Podobnou expozici ale spatřili Češi již v roce 1942. Propagandistická akce pod záštitou zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha se ovšem nacistům částečně vymkla z rukou. „Například vystavený těžký ruský tank KV-2 budil obrovský respekt a dodával Pražanům naději, že i Hitlera je možné porazit. Zato ruské zbraně nyní vystavené na Letné vyvolávají hlavně strach a obavy, že je Putin může použít i proti naší zemi,“ porovnává obě akce historik Jan B. Uhlíř.