CNN Prima News výstava

výstava

Výpis příspěvků ke štítku „výstava“

Do Česka se vracejí unikátní obrazy. Rittsteinova výstava Nohy na stole láká osobitým stylem

Téma: Komerční sdělení

Velkou barevnost, vesnické motivy s erotikou i panelákové prostředí – to vše najdete na výstavě jednoho z nejvýraznějších tuzemských malířů současnosti, Michaela Rittsteina. Výstava Nohy na stole v pražském Museu Kampa, která potrvá do 10. března, se zaměřuje na jeho stěžejní práce ze soukromých sbírek i nejnovější tvorbu. Některé obrazy se do Česka vracejí po desetiletích ze zahraničních kolekcí.

Slavná Bond girl pro Showtime: Dalton je skvělý herec. Koho by jako agenta 007 brala teď?

Na všechny milovníky Jamese Bonda čeká v prosinci velké překvapení. Slavná výstava Bond in Motion totiž míří do Česka a přiveze ikonická auta, vznášedla a špionážní vychytávky agenta 007. Tiskové konference se zúčastnila i Bond girl Maryam dʼAbo, která pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS popsala, jaké bylo natáčení Dechu života po boku Timothyho Daltona.

Soutěžte s námi a objevte kouzelný svět Harryho Pottera

Vydejte se do Bradavic ve Westfield Chodov! Výstava probíhá do 22. října a návštěvníci si budou moci např. prohlédnout stylizovanou repliku vlaku Bradavický expres, projít Hagridovou chatrčí či si vyzkoušet slavný famfrpál. A my jsme si pro vás k této příležitosti připravili tematickou soutěž. Vyhrát můžete 3 balíčky obsahující merchandising Harry Potter, dárkovou kartu do Westfield Chodov na 3000 Kč a 3x Bradavický pas, který slouží jako vstupenka až pro pětičlennou rodinu nebo skupinu tří přátel. A co pro to musíte udělat? Stačí, když nám správně odpovíte na soutěžní otázku níže a třeba se štěstí usměje právě na vás!

50 let tvorby Jiřího Kovandy: Koláže oceňované napříč světem v Galerii Smečky

Dvě a dvě je pět. Možná si teď ťukáte na čelo, ale nebojte se, nerozhodli jsme se dělat si z vás blázny. Chceme vám blíže představit umělce Jiřího Kovandu a jeho výstavu, která nese právě tento název. Najdete ji v centru Prahy v Galerii Smečky, kterou podporuje společnost Pražská plynárenská. Její zástupci totiž dobře vědí, jak důležitou roli hraje umění v životech lidí.

Krajinou Mařákovců v Galerii Kooperativy

Výstava Mařákovci v Galerii Kooperativy se ohlíží za významnou krajinářskou školou prof. Julia Mařáka, která se odvíjí od jeho působení na pražské Akademii v letech 1887 až 1899. Pod jeho pedagogickým vedením zde vznikla silná generace malířů, již moderně nazírajících na téma krajiny. Patřili mezi ně zvláště František Kaván, Antonín Slavíček, Otakar Lebeda, Alois Kalvoda, Ferdinand Engelmüller, Jaroslav Panuška, Josef Holub, Bohuslav Dvořák, Jan B. Minařík, Jan Honsa, Josef Ullmann, Stanislav Lolek a celá řada dalších, včetně jeho přítele z figurální školy Antonína Hudečka, jehož zcela pohltilo malování na Okoři.

Motiv poštovních známek můžete vytvořit i vy. Krkonošské muzeum poodhaluje jejich vznik

Velké umění v miniaturní podobě. I tak by se daly označit české poštovní známky. To, že jsou jedinečné, dokazují i pravidelná ocenění v zahraničí. Na díla mistrů známkové tvorby se můžete podívat v průběhu celého léta v Krkonošském muzeu v Jilemnici. Právě tam se autoři známek tradičně setkávají. A věděli jste, že námět na poštovní známku můžete poslat i vy?