reklama
CNN Prima News Roman Šmucler

Roman Šmucler

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Šmucler“

Nárůst počtu pacientů v nemocnicích i na JIP už týden zpomaluje. Máme šanci, tvrdí Flegr

24. listopadu 2021 19:49

Přestože jsou úterní čísla nově nakažených nejhorší za celou dobu pandemie nemoci COVID-19, lze v nich najít alespoň nějaký pozitivní trend. Evoluční biolog Jaroslav Flegr upozornil, že v posledním týdnu klesá nárůst hospitalizovaných a počtu pacientů na jednotkách intenzivní péče. Zároveň podle svých slov očekával, že nových případů bude přes 30 tisíc za den. Vidí proto naději na zlepšení situace.

Pochybné e-shopy prodávají certifikáty o očkování i prodělané nemoci. Řeší je policie

22. listopadu 2021 18:29

Za posledních několik týdnů se na internetu objevilo hned několik pochybných on-line obchodů, které začaly prodávat certifikáty o dokončeném očkování či provedeném testu na covid. Některé e-shopy se zaštiťují i jmény veřejně známých osob, jako jsou šéf stomatologů Roman Šmucler či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková. Ti se od těchto projektů distancují a mluví o zneužití jejich jména. Na obchody s certifikáty se zaměřila i policie, podvodníkům hrozí tučné pokuty i vězení.

Přenášejí očkovaní covid a existuje kolektivní imunita? Experti a politici se neshodnou

13. září 2021 15:59

Dosáhne Česko někdy takzvané kolektivní imunity, nebo je to jen pojem, který se používá k uklidnění společnosti a motivaci lidi k očkování? Experti a politici mají na danou problematiku velmi rozdílné názory. Častým argumentem bývá, že i očkovaní lidé mohou stále přenášet covid, vakcinace ale brání těžkému průběhu nemoci a opětovnému zaplnění zdravotnických zařízení.

Babišova vláda zvyšovala platy zdravotníků. Kubek děkuje, jiní experti věští problém

11. září 2021 07:11

V předvolební debatě na CNN Prima NEWS se premiér Andrej Babiš (za ANO) kasal, jak během své vlády zvedl platy státních zaměstnanců, zejména pak zdravotních sester a lékařů. Mluvil pravdu a někteří odborníci z řad zdravotníků mu za to děkují. Najdou se ale i experti, kteří poukazují na rozevírající se nůžky mezi soukromým a veřejným sektorem.

Volby za rohem, počet nákaz roste. Zopakuje se podle expertů loňský scénář?

8. září 2021 07:29

Za měsíc začnou volby do Poslanecké sněmovny. Politické kampaně jedou na plné obrátky, zároveň ale rostou počty nakažených koronavirem. Nabízí se tak otázka, zda nehrozí stejný scénář jako loni, kdy se po volbách nákazy vymkly kontrole a odstartovala další vlna infekcí. Jak vidí letošní podzim experti? Změnila se díky očkování situace, nebo přijde další pandemický zlom?

Víme, že virus přenáší i očkovaní, varuje Šmucler. Přestaňme lidem říkat nesmysly

3. září 2021 05:42

Podle šéfa České stomatologické komory Romana Šmuclera by se měly přestat lidem říkat nesmysly. Připomněl, že covid může chytit či přenášet i očkovaný člověk. Pojďme lidem přestat říkat nesmysly, u nás nakažené mezi očkovanými netestujeme, varoval v pořadu Co Čech, to politik! Očkování prokazatelně brání před vážnou formou nemoci a těžkým průběhem.

Hnízdil: Flegr ani Hořejší nemají lékařské vzdělání. Kvůli výrokům o mrazácích umírají lidé

2. září 2021 22:03

Na celé pandemii koronaviru lékaře Jana Hnízdila překvapil mediální doprovod. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS konstatoval, že žádná jiná nemoc v historii nedostala takový mediální náboj jako onemocnění COVID-19. „A největší prostor dostávali Flegr, Hořejší a Konvalinka. Vláda se na ně odvolávala, žádný ale nemá medicínské vzdělání,“ připomněl. Jejich výroky podle něj měly zničující dopad na psychiku lidí.

Že má Šmucler na svědomí mrtvé, jsem přehnal, uznal Flegr. Najde si jiného zubaře?

2. září 2021 20:17

Od začátku pandemie se biolog Jaroslav Flegr s prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem mnohdy neshodl. Názorový střet vyústil v obvinění Šmuclera, který měl podle Flegra „na rukou krev 30 tisíc mrtvých“. V pořadu Co Čech, to politik! však biolog přiznal, že jednal emotivně. „Když jsem zjistil, co mi vzkazoval pan doktor, byl jsem naštvaný. Normálně lidem netykám, přehnal jsem to,“ uznal.

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik! Je podle Flegra a Šmuclera covid politický problém?

2. září 2021 16:49

V pandemii se mnohdy vyjadřovali ke covidové situaci, nyní v pořadu Co Čech, to politik! proberou, co ovlivní podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Hosty pořadu budou lékař Jan Hnízdil, prezident České stomatologické komory Roman Šmucler a biolog Jaroslav Flegr. Je podle nich covid problémem medicínským, nebo politickým? Diskuzi sledujte na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku v 18 hodin.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

23. července 2021 15:24

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama