CNN Prima News Roman Šmucler

Roman Šmucler

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Šmucler“

Návštěva zubaře zřejmě podraží. Hrazené plomby z amalgámu skončí, jiné zdarma nebudou

Zdravotní pojišťovny by měly nově hradit dospělým 40 procent ceny bílé plomby, na zbytek přispějí těm, kteří nebudou zanedbávat preventivní prohlídky. Vyplývá to z návrhu novely zákona o veřejném zdravotním pojištění. V současné době bílé plomby pojišťovna nehradí, zdarma jsou jen plomby z amalgámu a není možné si doplatit rozdíl. Amalgám bude v polovině roku 2026 zakázán, uvedl web Seznam zprávy.

Rakušanův resort terčem posměchu: Doporučil horoskopy jako dárek. Kravina, glosoval Kalousek

Ministerstvo vnitra, které vede Vít Rakušan, čelí na sociálních sítích kritice a posměchu, že veřejnosti doporučovalo pořízení horoskopu. Úředníci chtěli poukázat na perfektně vedený archiv v Opavě. Internet po zveřejnění zaplavily vtípky o dalších astrologických a věštících praktikách, jako jsou kávové sedliny nebo hádání z ruky. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) označil tip z ministerstva jako kravinu, kterou by si ústřední orgán státní správy neměl dovolit.

České zdravotnictví? Nejsme Západ, tady je to skanzen po všech stránkách, řekl Šmucler

České zdravotnictví je skanzen, a to po všech stránkách, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS prezident stomatologické komory Roman Šmucler. Předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková kritizovala nedostatek zdravotních sester a podotkla, že například v léčebně dlouhodobě nemocných je mnohdy i jedna sestra na 45 pacientů.

Hádka v 360°: Populistické nesmyslné řeči, platím i u praktika, hájil marže zubařů Šmucler

Poslouchám úplné nesmysly. Kolegové by se neměli vyjadřovat k věcem, o nichž nic nevědí. Tak v pořadu 360° na CNN Prima NEWS reagoval na kritiku zubařů ze strany šéfa České lékařské komory Milana Kubka a viceprezidenta Svazu pacientů ČR Vladimíra Drymla prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Na slova o vysokých maržích zubařů reagoval tím, že sám platí i za praktického lékaře či očaře, a tak by si „kolegové měli nechat populistický nesmyslný řeči“. A došlo i na osobnější útoky.

Dušek má pravdu, nikdo ji ale nechce slyšet, řekl Pollert. Herec našel vedle kritiky i zastání

Jaroslav Dušek má pravdu, jenomže ji nikdo nechce slyšet. Tak se herce po třaskavém výroku o tom, že „rakovina je volba“, zastává lékař Lukáš Pollert. Podle právníka a glosátora Martina Chmely jsou názory Duška známé již desítky let, aktuální situaci označil za mediální hon. Ačkoliv herec nachází ve veřejném prostoru zastání, negativní komentáře na jeho osobu převažují. Ostře s ním nesouhlasí jak lékařští odborníci, tak politici.

„Parta vylitejch impotentů,“ napsala Černochová o novinářích. Schytala to od Šmuclera

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) ještě přiostřila spor kolem výroků olympijského vítěze Davida Svobody o ruských sportovcích. Aktuálně kvůli tomu probíhá přestřelka na sociálních sítích. Černochovou za její kroky kritizovali komentátoři Týdeníku Echo. Politička reagovala, že jsou „šovinistická prasátečka“ a šéfredaktor Dalibor Balšínek „zřejmě trpí obsesí“ na její osobu. Do ministryně se naopak pustil například prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.