CNN Prima News Royal Air Force

Royal Air Force

Výpis příspěvků ke štítku „Royal Air Force“

Británie má nového následníka trůnu. Princ William byl pilotem helikoptéry, myl i záchody

9. září 2022 00:04

Britským následníkem trůnu se po úmrtí královny Alžběty II. stává princ William. Poté, co se jeho otec Charles stal králem, bude čtyřicetiletý William používat titul vévoda z Cornwallu a z Cambridge a jeho manželka Kate bude vévodkyně z Cornwallu a z Cambridge. Druhým v pořadí v následnictví na britský trůn je nyní jejich prvorozený syn, princ George. William byl celý život připravován na tuto roli a své královské povinnosti „bere vážně“, i když mohou „výrazně zatěžovat“ jeho soukromý život, jak nedávno uvedl ve vzácném rozhovoru s BBC.

Zeman ocenil veterána podobného Igoru Hnízdovi. Hrdinu, který si trochu vymýšlel

29. října 2021 16:32

Jednou z osobností, jimž se prezident Miloš Zeman letos rozhodl udělit státní vyznamenání, je válečný veterán Jan Horal. Pozoruhodný hrdina se zúčastnil bitvy u Dunkerku, v níž byl vážně zraněn. Během komunistické totality z emigrace šlechetně pomáhal perzekvovaným bojovníkům ze západní fronty, kteří si ho za to nesmírně vážili. Vedle toho všeho si ale taky trochu vymýšlel – roky v rozporu s realitou vyprávěl, že patřil k letcům RAF.

Zášť i nesouhlas. Sestra královny Alžběty nesnášela Češku přivdanou do královské rodiny

12. října 2021 13:37

Zesnulá sestra královny Alžběty II. jménem Margaret byla přezdívaná rebelka. Ačkoliv se řeší zejména skandály kolem vnuka královny, tedy prince Harryho a jeho manželky Meghan, Britové nezapomínají ani na Margaretin život. V novém dokumentu odborníci tvrdí, že odmítla mluvit s manželkou svého bratrance prince Michaela z Kentu. Důvodem byla zášť i křivda.

Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce

14. června 2021 06:38

Výrok o skejtování na památníku československým letcům RAF na Klárově byl blábol, který se prostě nepovedl, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pirátská senátorka Adéla Šípová. Nejvíce ji ale fascinuje, kolik času má třeba expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na to, aby taková vyjádření začínající političky řešil. V rozhovoru se dále rozpovídala o tom, jak zvládá výchovu pěti dětí a proč občas pochybuje, jestli je dobrá máma. Mluví i o ženách v politice nebo o svém hlavním tématu – exekucích.

Senior zcela zapadl na procházce do sněhu, ochránci ho považovali za raněné zvíře

6. února 2021 17:40

Brian Spencer, senior žijící u jezera Tahoe v Kalifornii, málem během své pravidelné procházky přišel o život. Zapadl do hlubokého sněhu a nemohl se bez pomoci dostat ven. Naštěstí ho na místě našla jedna z ochránkyň přírody, která v oblasti působí. S pomocí své kolegyně promrzlého muže ze sněhu vyprostily a společnými silami mu zachránily život.