reklama

Rozbuškou nejhoršího střeleckého masakru v Kanadě byla partnerská hádka

Nejhorší střelecký masakr v historii Kanady, při kterém jednapadesátiletý útočník během třináctihodinového řádění zastřelil 22 lidí, měl začít partnerskou hádkou. Agresorově přítelkyni se podařilo před útokem ze strany svého partnera utéct. Informovala o tom s odkazem na kanadské vyšetřovatele agentura AP.

reklama

Střelec, který byl identifikován jako Gabriel Wortman, řádění odstartoval 18. dubna - v sobotu odpoledne v malém pobřežním městečku Portapique, zhruba 80 kilometrů severně od Halifaxu, hlavního města kanadského Nového Skotska. Po třinácti hodinách šílené jízdy po sobě zanechal na 16 různých místech činu 22 obětí. O půl dne později, tedy v neděli v 11:26 dopoledne, policie agresora zastřelila.

Běsnění odstartovala partnerská hádka

Vyšetřovatel kanadské policie Darren Campbell v pátek uvedl, že vražedné běsnění z předchozího týdne začalo útokem podezřelého na jeho přítelkyni. Té se podařilo utéct do lesa, kde se přes noc schovala, což mohlo podle Campbella být katalyzátorem události. Přítelkyně poskytla detailní popis pachatele v neděli ráno, když se vrátila z lesa a zavolala na pohotovostní linku.

Policie potvrdila, že jednapadesátiletý dentista jednal sám, měl u sebe pistoli obstaranou v Kanadě a několik dlouhých zbraní, které získal v USA. Svědci, stejně jako jeho přítelkyně, vypověděli, že útočník byl během střelecké jízdy oblečen v policejní uniformě a pohyboval se v autě, které připomínalo policejní vůz.

K tématu

Třináct obětí Campbell zastřelil v obci Portapique, v níž přechodně žil. Poté se vydal do další rezidentní oblasti, kde se s některými lidmi znal, a klepal tak na dveře jejich domů. Lidé uvnitř mu však neotevřeli, a tak odešel. „Vypadá to, že šlo o pouť po jednotlivcích, kteří měli s panem Wortmanem problém,“ dodal policejní vyšetřovatel.

Útočníkova přítelkyně se podle policie zotavuje a nadále s ochránci zákona spolupracuje. John Hudson, který znal Wortmana osmnáct let, sdělil, že agresor na svou dlouholetou přítelkyni občas žárlil a snažil se ji ovládat.

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama