reklama

Rozbuškou nejhoršího střeleckého masakru v Kanadě byla partnerská hádka

Nejhorší střelecký masakr v historii Kanady, při kterém jednapadesátiletý útočník během třináctihodinového řádění zastřelil 22 lidí, měl začít partnerskou hádkou. Agresorově přítelkyni se podařilo před útokem ze strany svého partnera utéct. Informovala o tom s odkazem na kanadské vyšetřovatele agentura AP.

reklama

Střelec, který byl identifikován jako Gabriel Wortman, řádění odstartoval 18. dubna - v sobotu odpoledne v malém pobřežním městečku Portapique, zhruba 80 kilometrů severně od Halifaxu, hlavního města kanadského Nového Skotska. Po třinácti hodinách šílené jízdy po sobě zanechal na 16 různých místech činu 22 obětí. O půl dne později, tedy v neděli v 11:26 dopoledne, policie agresora zastřelila.

Běsnění odstartovala partnerská hádka

Vyšetřovatel kanadské policie Darren Campbell v pátek uvedl, že vražedné běsnění z předchozího týdne začalo útokem podezřelého na jeho přítelkyni. Té se podařilo utéct do lesa, kde se přes noc schovala, což mohlo podle Campbella být katalyzátorem události. Přítelkyně poskytla detailní popis pachatele v neděli ráno, když se vrátila z lesa a zavolala na pohotovostní linku.

Policie potvrdila, že jednapadesátiletý dentista jednal sám, měl u sebe pistoli obstaranou v Kanadě a několik dlouhých zbraní, které získal v USA. Svědci, stejně jako jeho přítelkyně, vypověděli, že útočník byl během střelecké jízdy oblečen v policejní uniformě a pohyboval se v autě, které připomínalo policejní vůz.

K tématu

Třináct obětí Campbell zastřelil v obci Portapique, v níž přechodně žil. Poté se vydal do další rezidentní oblasti, kde se s některými lidmi znal, a klepal tak na dveře jejich domů. Lidé uvnitř mu však neotevřeli, a tak odešel. „Vypadá to, že šlo o pouť po jednotlivcích, kteří měli s panem Wortmanem problém,“ dodal policejní vyšetřovatel.

Útočníkova přítelkyně se podle policie zotavuje a nadále s ochránci zákona spolupracuje. John Hudson, který znal Wortmana osmnáct let, sdělil, že agresor na svou dlouholetou přítelkyni občas žárlil a snažil se ji ovládat.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama