reklama

Rozbuškou nejhoršího střeleckého masakru v Kanadě byla partnerská hádka

Nejhorší střelecký masakr v historii Kanady, při kterém jednapadesátiletý útočník během třináctihodinového řádění zastřelil 22 lidí, měl začít partnerskou hádkou. Agresorově přítelkyni se podařilo před útokem ze strany svého partnera utéct. Informovala o tom s odkazem na kanadské vyšetřovatele agentura AP.

reklama

Střelec, který byl identifikován jako Gabriel Wortman, řádění odstartoval 18. dubna - v sobotu odpoledne v malém pobřežním městečku Portapique, zhruba 80 kilometrů severně od Halifaxu, hlavního města kanadského Nového Skotska. Po třinácti hodinách šílené jízdy po sobě zanechal na 16 různých místech činu 22 obětí. O půl dne později, tedy v neděli v 11:26 dopoledne, policie agresora zastřelila.

Běsnění odstartovala partnerská hádka

Vyšetřovatel kanadské policie Darren Campbell v pátek uvedl, že vražedné běsnění z předchozího týdne začalo útokem podezřelého na jeho přítelkyni. Té se podařilo utéct do lesa, kde se přes noc schovala, což mohlo podle Campbella být katalyzátorem události. Přítelkyně poskytla detailní popis pachatele v neděli ráno, když se vrátila z lesa a zavolala na pohotovostní linku.

Policie potvrdila, že jednapadesátiletý dentista jednal sám, měl u sebe pistoli obstaranou v Kanadě a několik dlouhých zbraní, které získal v USA. Svědci, stejně jako jeho přítelkyně, vypověděli, že útočník byl během střelecké jízdy oblečen v policejní uniformě a pohyboval se v autě, které připomínalo policejní vůz.

Třináct obětí Campbell zastřelil v obci Portapique, v níž přechodně žil. Poté se vydal do další rezidentní oblasti, kde se s některými lidmi znal, a klepal tak na dveře jejich domů. Lidé uvnitř mu však neotevřeli, a tak odešel. „Vypadá to, že šlo o pouť po jednotlivcích, kteří měli s panem Wortmanem problém,“ dodal policejní vyšetřovatel.

Útočníkova přítelkyně se podle policie zotavuje a nadále s ochránci zákona spolupracuje. John Hudson, který znal Wortmana osmnáct let, sdělil, že agresor na svou dlouholetou přítelkyni občas žárlil a snažil se ji ovládat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie
Volby 2021

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie

Slovenský herec a bývalý ministr Milan Kňažko v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že politici by měli být v boji o moc opatrní. Během voleb a při dalších vypjatých okamžicích má slovo podle něj sílu kulometu. Kňažko v této souvislosti vzpomíná, jaký byl zblízka Vladimír Mečiar nebo Alexander Dubček, co vedlo k dělení federace. A taky co s Čechy a Slováky udělalo, že je i dlouho po revoluci komandují komunisté a estébáci.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Ze streamovací služby Twitch unikla data. Kolik si vydělaly české internetové celebrity?

Nejpopulárnější streamovací platforma Twitch se již dlouhodobě potýká s řadou problémů, od autorských práv po nevhodný obsah. V nedávné době čelila i útoku hackerů, po kterém se na veřejnost dostalo obrovské množství citlivých dat, od záloh diskuzí po zašifrovaná hesla. Na povrch unikly i výdělky všech streamerů od roku 2019. Kolik peněz vygenerovaly české internetové celebrity?

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset

Odčinění historických křivd má mnoho podob. Zbrojní průmysl nacistické říše spolykal na 100 tisíc kostelních zvonů zrekvírovaných v Německu a v okupovaných zemích. Válku přežilo jen několik z nich, do Československa nebo Polska se ale nevrátily a byly zavěšeny na německé chrámy. „V naší diecézi máme šest desítek takových zvonů, všechny jsme se je teď rozhodli vrátit,“ oznámil v Píšti na Opavsku německý biskup Gebhard Fürst. Do obce o víkendu přivezl zrekvírovaný zvon z roku 1649.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

reklama