reklama

Rozhodčí Královec dostal červenou. Kvůli hovoru s Berbrem si do konce roku nezapíská

Fotbalová asociace České republiky zareagovala na zjištění webu efotbal.cz, podle kterého elitní český rozhodčí Pavel Královec hovořil po telefonu s Romanem Berbrem několik dní před letošním finále Mol Cupu mezi pražskou Spartou a Slovanem Liberec. Královec si na základě rozhodnutí svazu do konce roku v lize nezapíská.

reklama

Královce, jenž patří mezi české rozhodčí pravidelně nasazované i do Ligy mistrů, čeká skromnější období. Doplatil na to, že si před finálovým duelem poháru volal s tehdejším místopředsedou FAČR Romanem Berbrem, který je od října zatčený.

„Kauza Berbr“ obnáší mnoho policejních spisů a v jednom z nich figurovalo právě i jméno Královce na základě onoho telefonátu. Berbr Královcovi volal a řekl mu následující:

„Jenom jednoduše, jenom jednu politickou věc potřebuju, jo? Ty to pochopíš. Byl za mnou Pepa Krula (Josef Krula je funkcionářem pražské Sparty, pozn. red.).

„Chápu,“ odvětil Královec.

A Berbr k tomu slangově dodal: „Jenom ho potřebuju, ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej hazjl.“

„Jim to nedělá problém,“ uvedl Královec. „Ať mají o čem psát,“ dodal k tomu.

„Fotbalová asociace v tuto chvíli nemá žádné oficiální informace ze strany orgánů činných v trestním řízení, stejně jako všichni ostatní čerpáme pouze z dostupných informací médií. Přesto však celou věc bereme velmi vážně,“ vzkázal médiím ve středu předseda FAČR Martin Malík.

A vážný přístup dokládají další slova Malíka. Královec byl totiž stažen z ligových delegací po zbytek roku 2020. „Již včera (v úterý, pozn. red.) zareagovaly osoby, které jsou pověřeny výkonem činnosti komise rozhodčích, autonomně tak, že stáhly nominace rozhodčího Pavla Královce k jednotlivým utkáním až do konce letošního roku,“ informoval šéf FAČR.

Královec byl po zápase Liberce se Spartou, propíraném v telefonátu, kritizován za to, že v prvním poločase za nerozhodného stavu 0:0 nevyloučil hostujícího Martina Frýdka, ale za šlápnutí na Tomáše Malinského mu dal pouze žlutou kartu. Za to se rozhodčí později omluvil.

Ještě v úterý večer odřídil 43letý Královec duel v Lize mistrů mezi Chelsea a Krasnodarem. Teď je otázkou, zda jeho telefonní diskuse s Berbrem nebude mít dozvuk i v Evropě. Pak by zápas v milionářské soutěži mohl být na hodně dlouhou dobu posledním, který rodák z Domažlic pískal.

Suchej hajzl? Myslel jsem si, že mám pískat, co vidím

V rozhovoru pro web iSport.cz Královec nijak nepopíral, že s Berbrem před střetnutím Liberce se Spartou hovořil. „Chtěl, abych pozdravoval pana Krulu a abych si v tom zápase nedělal žádné problémy. Abych pískal, co vidím. On to říkal tou svojí hantýrkou,“ uvedl rozhodčí a k problematické pasáži, kdy Berbr řekl, že potřebuje jednu politickou věc, dodal: „Já tu politickou věc chápal právě v tom, že mám vyřídit pozdrav panu Krulovi.“

Na otázku „Co znamená, že ze zbytku máte udělat ‚suchej hajzl?“ Královec odpověděl: „To nevím. To je ta jeho hantýrka. Já to pochopil tak, že mám pískat, co vidím.“

Zároveň zkušený sudí rázně odmítl, že by po něm Berbr chtěl, aby řídil zápas ve prospěch Sparty.

Tagy:
Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky
Koronavirus

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

Nelidské, opřela se do pořadatelů olympiády sportovkyně. Týden čekala na čerstvý vzduch
OH 2021

Nelidské, opřela se do pořadatelů olympiády sportovkyně. Týden čekala na čerstvý vzduch

Že není olympijská karanténa po pozitivním testu na koronavirus žádný med, tvrdilo už více sportovců. Nizozemská skateboardistka Candy Jacobsová ale zatím zkritizovala pořadatele nejtvrději. Nebála se použít ani označení „nelidské podmínky“. Z českých sportovců museli do tokijské karantény třeba beachvolejbalisté Ondřej Perušič a Markéta Nausch Sluková.

Potvrzeno: Babiš povede kandidátku ANO v Ústeckém kraji, utká se s Bartošem

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v Ústeckém kraji, kde se utká s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Rozhodl o tom na středečním jednání republikový výbor ANO. Ve Středočeském kraji bude lídrem místo Babiše vicepremiér Karel Havlíček, kterého v čele jihočeské kandidátky nahradí ministr životního prostředí Richard Brabec.

Skupina PPF má nový byznys. Bude pronajímat plachetnice turistům

Skupina PPF vytvoří společný podnik s francouzským výrobcem menších rekreačních plavidel a plachetnic Groupe Beneteau. Ve společném podniku zaměřeném na pronájem rekreačních lodí bude mít česká finanční skupina podíl 59 procent. Transakce by měla být vypořádaná do konce září po splnění obvyklých regulatorních a právních podmínek, uvedla ve středu PPF. Hodnotu transakce nezveřejnila.

reklama

Domácí zpravodajství

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

reklama