reklama

Rozhodčí Královec dostal červenou. Kvůli hovoru s Berbrem si do konce roku nezapíská

Fotbalová asociace České republiky zareagovala na zjištění webu efotbal.cz, podle kterého elitní český rozhodčí Pavel Královec hovořil po telefonu s Romanem Berbrem několik dní před letošním finále Mol Cupu mezi pražskou Spartou a Slovanem Liberec. Královec si na základě rozhodnutí svazu do konce roku v lize nezapíská.

reklama

Královce, jenž patří mezi české rozhodčí pravidelně nasazované i do Ligy mistrů, čeká skromnější období. Doplatil na to, že si před finálovým duelem poháru volal s tehdejším místopředsedou FAČR Romanem Berbrem, který je od října zatčený.

„Kauza Berbr“ obnáší mnoho policejních spisů a v jednom z nich figurovalo právě i jméno Královce na základě onoho telefonátu. Berbr Královcovi volal a řekl mu následující:

„Jenom jednoduše, jenom jednu politickou věc potřebuju, jo? Ty to pochopíš. Byl za mnou Pepa Krula (Josef Krula je funkcionářem pražské Sparty, pozn. red.).

K tématu

„Chápu,“ odvětil Královec.

A Berbr k tomu slangově dodal: „Jenom ho potřebuju, ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej hazjl.“

„Jim to nedělá problém,“ uvedl Královec. „Ať mají o čem psát,“ dodal k tomu.

„Fotbalová asociace v tuto chvíli nemá žádné oficiální informace ze strany orgánů činných v trestním řízení, stejně jako všichni ostatní čerpáme pouze z dostupných informací médií. Přesto však celou věc bereme velmi vážně,“ vzkázal médiím ve středu předseda FAČR Martin Malík.

A vážný přístup dokládají další slova Malíka. Královec byl totiž stažen z ligových delegací po zbytek roku 2020. „Již včera (v úterý, pozn. red.) zareagovaly osoby, které jsou pověřeny výkonem činnosti komise rozhodčích, autonomně tak, že stáhly nominace rozhodčího Pavla Královce k jednotlivým utkáním až do konce letošního roku,“ informoval šéf FAČR.

Královec byl po zápase Liberce se Spartou, propíraném v telefonátu, kritizován za to, že v prvním poločase za nerozhodného stavu 0:0 nevyloučil hostujícího Martina Frýdka, ale za šlápnutí na Tomáše Malinského mu dal pouze žlutou kartu. Za to se rozhodčí později omluvil.

Ještě v úterý večer odřídil 43letý Královec duel v Lize mistrů mezi Chelsea a Krasnodarem. Teď je otázkou, zda jeho telefonní diskuse s Berbrem nebude mít dozvuk i v Evropě. Pak by zápas v milionářské soutěži mohl být na hodně dlouhou dobu posledním, který rodák z Domažlic pískal.

Suchej hajzl? Myslel jsem si, že mám pískat, co vidím

V rozhovoru pro web iSport.cz Královec nijak nepopíral, že s Berbrem před střetnutím Liberce se Spartou hovořil. „Chtěl, abych pozdravoval pana Krulu a abych si v tom zápase nedělal žádné problémy. Abych pískal, co vidím. On to říkal tou svojí hantýrkou,“ uvedl rozhodčí a k problematické pasáži, kdy Berbr řekl, že potřebuje jednu politickou věc, dodal: „Já tu politickou věc chápal právě v tom, že mám vyřídit pozdrav panu Krulovi.“

Na otázku „Co znamená, že ze zbytku máte udělat ‚suchej hajzl?“ Královec odpověděl: „To nevím. To je ta jeho hantýrka. Já to pochopil tak, že mám pískat, co vidím.“

Zároveň zkušený sudí rázně odmítl, že by po něm Berbr chtěl, aby řídil zápas ve prospěch Sparty.

K tématu

Tagy: distanc fotbal sport rozhodčí Roman Berbr Pavel Královec

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama