reklama

Rozhodčí Královec dostal červenou. Kvůli hovoru s Berbrem si do konce roku nezapíská

Fotbalová asociace České republiky zareagovala na zjištění webu efotbal.cz, podle kterého elitní český rozhodčí Pavel Královec hovořil po telefonu s Romanem Berbrem několik dní před letošním finále Mol Cupu mezi pražskou Spartou a Slovanem Liberec. Královec si na základě rozhodnutí svazu do konce roku v lize nezapíská.

reklama

Královce, jenž patří mezi české rozhodčí pravidelně nasazované i do Ligy mistrů, čeká skromnější období. Doplatil na to, že si před finálovým duelem poháru volal s tehdejším místopředsedou FAČR Romanem Berbrem, který je od října zatčený.

„Kauza Berbr“ obnáší mnoho policejních spisů a v jednom z nich figurovalo právě i jméno Královce na základě onoho telefonátu. Berbr Královcovi volal a řekl mu následující:

„Jenom jednoduše, jenom jednu politickou věc potřebuju, jo? Ty to pochopíš. Byl za mnou Pepa Krula (Josef Krula je funkcionářem pražské Sparty, pozn. red.).

K tématu

„Chápu,“ odvětil Královec.

A Berbr k tomu slangově dodal: „Jenom ho potřebuju, ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej hazjl.“

„Jim to nedělá problém,“ uvedl Královec. „Ať mají o čem psát,“ dodal k tomu.

„Fotbalová asociace v tuto chvíli nemá žádné oficiální informace ze strany orgánů činných v trestním řízení, stejně jako všichni ostatní čerpáme pouze z dostupných informací médií. Přesto však celou věc bereme velmi vážně,“ vzkázal médiím ve středu předseda FAČR Martin Malík.

A vážný přístup dokládají další slova Malíka. Královec byl totiž stažen z ligových delegací po zbytek roku 2020. „Již včera (v úterý, pozn. red.) zareagovaly osoby, které jsou pověřeny výkonem činnosti komise rozhodčích, autonomně tak, že stáhly nominace rozhodčího Pavla Královce k jednotlivým utkáním až do konce letošního roku,“ informoval šéf FAČR.

Královec byl po zápase Liberce se Spartou, propíraném v telefonátu, kritizován za to, že v prvním poločase za nerozhodného stavu 0:0 nevyloučil hostujícího Martina Frýdka, ale za šlápnutí na Tomáše Malinského mu dal pouze žlutou kartu. Za to se rozhodčí později omluvil.

Ještě v úterý večer odřídil 43letý Královec duel v Lize mistrů mezi Chelsea a Krasnodarem. Teď je otázkou, zda jeho telefonní diskuse s Berbrem nebude mít dozvuk i v Evropě. Pak by zápas v milionářské soutěži mohl být na hodně dlouhou dobu posledním, který rodák z Domažlic pískal.

Suchej hajzl? Myslel jsem si, že mám pískat, co vidím

V rozhovoru pro web iSport.cz Královec nijak nepopíral, že s Berbrem před střetnutím Liberce se Spartou hovořil. „Chtěl, abych pozdravoval pana Krulu a abych si v tom zápase nedělal žádné problémy. Abych pískal, co vidím. On to říkal tou svojí hantýrkou,“ uvedl rozhodčí a k problematické pasáži, kdy Berbr řekl, že potřebuje jednu politickou věc, dodal: „Já tu politickou věc chápal právě v tom, že mám vyřídit pozdrav panu Krulovi.“

Na otázku „Co znamená, že ze zbytku máte udělat ‚suchej hajzl?“ Královec odpověděl: „To nevím. To je ta jeho hantýrka. Já to pochopil tak, že mám pískat, co vidím.“

Zároveň zkušený sudí rázně odmítl, že by po něm Berbr chtěl, aby řídil zápas ve prospěch Sparty.

K tématu

Tagy: distanc fotbal sport rozhodčí Roman Berbr Pavel Královec

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama