reklama

Rozhodčí Královec dostal červenou. Kvůli hovoru s Berbrem si do konce roku nezapíská

Fotbalová asociace České republiky zareagovala na zjištění webu efotbal.cz, podle kterého elitní český rozhodčí Pavel Královec hovořil po telefonu s Romanem Berbrem několik dní před letošním finále Mol Cupu mezi pražskou Spartou a Slovanem Liberec. Královec si na základě rozhodnutí svazu do konce roku v lize nezapíská.

reklama

Královce, jenž patří mezi české rozhodčí pravidelně nasazované i do Ligy mistrů, čeká skromnější období. Doplatil na to, že si před finálovým duelem poháru volal s tehdejším místopředsedou FAČR Romanem Berbrem, který je od října zatčený.

„Kauza Berbr“ obnáší mnoho policejních spisů a v jednom z nich figurovalo právě i jméno Královce na základě onoho telefonátu. Berbr Královcovi volal a řekl mu následující:

„Jenom jednoduše, jenom jednu politickou věc potřebuju, jo? Ty to pochopíš. Byl za mnou Pepa Krula (Josef Krula je funkcionářem pražské Sparty, pozn. red.).

„Chápu,“ odvětil Královec.

A Berbr k tomu slangově dodal: „Jenom ho potřebuju, ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej hazjl.“

„Jim to nedělá problém,“ uvedl Královec. „Ať mají o čem psát,“ dodal k tomu.

„Fotbalová asociace v tuto chvíli nemá žádné oficiální informace ze strany orgánů činných v trestním řízení, stejně jako všichni ostatní čerpáme pouze z dostupných informací médií. Přesto však celou věc bereme velmi vážně,“ vzkázal médiím ve středu předseda FAČR Martin Malík.

A vážný přístup dokládají další slova Malíka. Královec byl totiž stažen z ligových delegací po zbytek roku 2020. „Již včera (v úterý, pozn. red.) zareagovaly osoby, které jsou pověřeny výkonem činnosti komise rozhodčích, autonomně tak, že stáhly nominace rozhodčího Pavla Královce k jednotlivým utkáním až do konce letošního roku,“ informoval šéf FAČR.

Královec byl po zápase Liberce se Spartou, propíraném v telefonátu, kritizován za to, že v prvním poločase za nerozhodného stavu 0:0 nevyloučil hostujícího Martina Frýdka, ale za šlápnutí na Tomáše Malinského mu dal pouze žlutou kartu. Za to se rozhodčí později omluvil.

Ještě v úterý večer odřídil 43letý Královec duel v Lize mistrů mezi Chelsea a Krasnodarem. Teď je otázkou, zda jeho telefonní diskuse s Berbrem nebude mít dozvuk i v Evropě. Pak by zápas v milionářské soutěži mohl být na hodně dlouhou dobu posledním, který rodák z Domažlic pískal.

Suchej hajzl? Myslel jsem si, že mám pískat, co vidím

V rozhovoru pro web iSport.cz Královec nijak nepopíral, že s Berbrem před střetnutím Liberce se Spartou hovořil. „Chtěl, abych pozdravoval pana Krulu a abych si v tom zápase nedělal žádné problémy. Abych pískal, co vidím. On to říkal tou svojí hantýrkou,“ uvedl rozhodčí a k problematické pasáži, kdy Berbr řekl, že potřebuje jednu politickou věc, dodal: „Já tu politickou věc chápal právě v tom, že mám vyřídit pozdrav panu Krulovi.“

Na otázku „Co znamená, že ze zbytku máte udělat ‚suchej hajzl?“ Královec odpověděl: „To nevím. To je ta jeho hantýrka. Já to pochopil tak, že mám pískat, co vidím.“

Zároveň zkušený sudí rázně odmítl, že by po něm Berbr chtěl, aby řídil zápas ve prospěch Sparty.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch: Očkováním dětí stabilizujeme školy. Píšou mi rodiče, kteří na vakcíny už čekají

Očkování dětí je bezpečné a může díky němu dojít ke stabilizaci ve školství, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Naočkovaný člověk je podle něj o 60 procent méně infekční. V rozhovoru mluvil dále i o tom, zda na třetí dávku musí i lidé, kteří nákazu prodělali a mají zároveň i ukončené očkování.

reklama