reklama
CNN Prima News Roman Berbr

Roman Berbr

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Berbr“

Tresty v kauze Berbr: Vyšehrad končí v ČFL, tři sudí dostali osmiletý zákaz

21. prosince 2021 14:42

Etická komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) udělila tresty v korupční kauze okolo bývalého svazového předsedy Romana Berbra. Komise vyloučila FK Slavoj Vyšehrad ze třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL. Pražský klub může od příští sezony startovat až v páté nejvyšší soutěži, tedy v pražském přeboru. Rozhodčí Zdeněk Koval, Jiří Musil a Miloš Vitner nesmí osm let působit ve fotbale. Miroslav Svoboda má na rok a půl zakázáno zastávat funkci delegáta.

Tragikomické Berbrovy perly z odposlechů: Nejvyšší Číňan Tvrdík, Asiati i suchý záchod

13. prosince 2021 17:21

Roman Berbr dostal od kriminalistů přezdívku „Dirigent“. A není se čemu divit. V policejních spisech s odposlechy bývalého místopředsedy FAČR je všudypřítomné osobité dirigování všech možných funkcionářů a zainteresovaných osob plné vulgárních výrazů. V článku naleznete přehled kuriózních hlášek muže, který čeká na verdikt v kauze táhnoucí se od loňského října.

Milion Berbrovi za titul Slavie? Tvrdík to popírá. Policejní odposlechy zmiňují i rasismus

12. prosince 2021 16:28

V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra se píše i o milionovém úplatku od pražské Slavie. Ten měl mít Berbr od klubu přislíbený, pokud vyhraje titul. Fotbalový boss měl mimo jiné pomáhat i s ovlivňováním rozhodčích v kvalifikaci Ligy mistrů, píše web efotbal.cz. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík informace popřel.

Pls help, žádal Mynář Berbra o přízeň fotbalových rozhodčích. Popravčí četa nepřijela

10. prosince 2021 16:34

V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který spolu s dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli údajné korupci a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy, podle webu Seznam Zprávy figuruje jméno vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře. Berbra požádal o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala podpory či ochrany prvoligového klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími. V tom smyslu, aby sudí klubu neublížili. Mynář odmítl na dotazy webu prostřednictvím mluvčího prezidentské kanceláře odpovědět.

Damkovou naštvali hráči posílající ženy k plotně: Ubohé, je mi líto jejich manželek

24. listopadu 2021 09:24

18. října 2003 se Dagmar Damková stala první ženskou rozhodčí, která v Česku řídila utkání první ligy mužů. Byla to tehdy sledovaná událost s jasným vzkazem: „Je zkrátka normální, že se kolem fotbalu nemotají jen muži.“ Přesto, i když uběhlo 18 let, jsme od hráčů Příbrami opět slyšeli, komu patří místo na hřišti a komu v kuchyni. „Když to někdo prohlásí v klidu s chladnou hlavou, je to přes čáru, trochu ujetý i ponižující,“ glosuje pro CNN Prima NEWS Damková.

Nad Berbrem se ještě více setmělo. Ve vězení může být mnohem déle, než se čekalo

18. listopadu 2021 17:50

Závadné činy Romana Berbra v českém fotbale měly mít podle původních předpokladů hodnotu až šesti let a osmi měsíců za mřížemi. Vyšetřování však horní hranici odnětí svobody takřka zdvojnásobilo. Ukázalo se totiž, že bývalý místopředseda FAČR zpronevěřil více než milion korun a byl vedoucím činitelem organizované zločinecké skupiny, jak informoval web iSport.cz.

Před rokem se Berbr z vazby rozloučil s fotbalem. Co všechno se od té doby změnilo?

19. října 2021 18:22

Přesně před rokem rezignoval na všechny funkce v českém fotbale muž vzbuzující dlouhé roky kontroverze. Roman Berbr neopustil posty v čele s místopředsedou FAČR zčistajasna – o tři dny dříve ho totiž kvůli rozsáhlé úplatkářské aféře zatkla policie. Co všechno se po pádu funkcionáře přezdívaného „Lord Voldermort“ v jeho někdejším království událo a jak probíhá proces „deberbrizace“?

Takový zápas vás prodá, říká Šmicer před odvetou Slavie s Leicesterem

25. února 2021 11:56

Slavia Praha se ve čtvrtek večer pokusí přidat další velký skalp v éře trenéra Jindřicha Trpišovského. Fotbalisty z Edenu čeká odveta osmifinále Evropské ligy proti Leicesteru City, aktuálně třetímu týmu hvězdné Premier League. Utkání v Anglii, začínající ve 21:00, bude s napětím sledovat také Vladimír Šmicer. „Je to velký svátek pro celý český fotbal,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS bývalý reprezentant, který v „sešívaném“ dresu získal tři mistrovské tituly.

Čtyři měsíce od kauzy Berbr: Šmicerovo tažení za očištění fotbalu, nebo suchý záchod

16. února 2021 14:57

Dlouhé roky kritizován, v říjnu 2020 zatčen. Jsou to přesně čtyři měsíce, co si na muže považovaného za nejvlivnější osobu českého fotbalu – Romana Berbra – políčila policie. Od té doby se toho událo hodně, ovšem trest pro známého šíbra zatím zůstává neznámý. Připomeňte si časovou osu kauzy, která na loni podzim vyvolala velký poprask.

Vízek: Šmicerova revoluce může očistit český fotbal, bafuňařina se ale nevymýtí nikdy

10. února 2021 06:22

Bývalý fotbalista Vladimír Šmicer stojí v čele iniciativy Fotbalová revoluce, která chce změnit poměry v českém fotbalu. Podle internacionála a Šmicerova tchána Ladislava Vízka může tato akce očistit český fotbal. Prohlásil to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Zároveň však doplnil, že „bafuňáři“ a korupční jednání z fotbalu nikdy úplně nezmizí.

Boss fotbalové Příbrami Starka: Kupování fotbalových zápasů? Mám sotva na výplaty

9. února 2021 21:56

V posledních měsících je zde intenzivní snaha očistit český fotbal od nekalostí, se kterými je spojován zejména v říjnu zadržený bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr. I přes početné kaňky, které dopadají na tuzemskou kopanou, nelze podle kontroverzního majitele 1. FK Příbram Jaroslava Starky brát všechno jen špatně. „Není to jen samé bahno, je se čím ohánět,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

reklama