CNN Prima News Roman Berbr

Roman Berbr

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Berbr“

Sedm let vězení a pokuta v milionech. Státní zástupce navrhl trest pro Berbra za ovlivňování zápasů

Aktualizováno

Tři nepodmíněné tresty navrhl v úterý u plzeňského okresního soudu státní zástupce Jan Scholle v rozsáhlém případu korupce a ovlivňování zápasů ve fotbale. Pro bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR Romana Berbra požaduje sedm let vězení, peněžitý trest 5,55 milionu korun a zákaz činnosti. Bývalému sportovnímu řediteli Slavoje Vyšehrad Romanu Rogozovi navrhuje 7,5 roku vězení a peněžitý trest a někdejšímu hráči a funkcionáři Michalu Káníkovi šest let a osm měsíců vězení a peněžitý trest. Všechny tresty by si měli obžalovaní odpykat ve věznici s ostrahou.

Nejde o trestný čin, obžaloba nerozumí fotbalu. Berbr u soudu hájil změny rozhodčích

Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr v úterý u plzeňského okresního soudu odmítl kompletně celou obžalobu, podle níž stál v čele organizované skupiny, která se v letech 2019 a 2020 podílela na ovlivňování zápasů třetí a druhé ligy. Nečekané změny rozhodčích na zápasy byly podle něj běžné. To, že je obžaloba popisuje jako trestný čin, prý svědčí o neznalosti fotbalového prostředí.

Necítím se vinen, prohlásil Berbr u soudu a odmítl dohodu. Obžaloba se četla desítky minut

Aktualizováno

Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, který s dalšími 20 lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů v letech 2019 a 2020, se necítí vinen. Prohlásil to v pondělí u plzeňského okresního soudu. Berbr nemá podle svého obhájce zájem o uzavření dohody o vině a trestu a rozporuje obžalobu, podle níž mimo jiné svým vlivem ve fotbalovém prostředí ovlivňoval výběr rozhodčích pro utkání druhé a třetí ligy.

Slavia pyká za údajnou korupci. Klub dostal pokutu a sportovní ředitel zákaz na 10 měsíců

Podle rozhodnutí etické komise FAČR se fotbalová Slavia Praha snažila ovlivnit regulérnost utkání svého B-týmu ve třetí lize proti rezervě Příbrami. A to formou spolupráce s trestně stíhanou pravou rukou Romana Berbra Romanem Rogozem. Klub musí zaplatit pokutu 250 tisíc korun a jeho sportovní ředitel Jiří Bílek má zakázanou činnost na 10 měsíců, k tomu pokuta 30 tisíc. Sešívaní se proti tomuto verdiktu odvolají.

Slavia má problém. Její sportovní ředitel čelí podezření z narušení regulérnosti zápasů

Etická komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zahájila řízení s pražskou Slavií a jejím sportovním ředitelem Jiřím Bílkem. Klub a jeho funkcionář čelí podezření z narušení regulérnosti dvou zápasů vršovické rezervy v třetí lize, které se odehrály v září 2019. Komise o tom informovala v komuniké. Slavia se hodlá bránit a věří, že všechna obvinění se ukážou jako nepravdivá.

Football Fanatics: Šádek si vzal hypotéku na úspěch. Po all-in bude Plzeň kousat dál

Který fotbalový boss je v tuzemsku nejschopnější? Po postupu Viktorie Plzeň do Ligy mistrů bude odpověď veřejnosti poměrně monotónní – Adolf Šádek. Majitel i generální manažer západočeského klubu si díky svým nedávným tahům navzdory své kontroverzní pověsti vysloužil všeobecný respekt. Obdiv za hru vabank mu patří i od pořadu Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Méně alibismu, žádní Poláci, plánuje šéf rozhodčích. Je rád, že se o sudích nemluví

Určitě existují záviděníhodnější židle, na kterých lze sedět. Čeští fotbaloví rozhodčí jsou vděčným tématem nejen pro kritické hospodské štamgasty a sboru neustále propíraných sudích bude druhou sezonu velet Radek Příhoda. „Rádi pracujeme s čísly. Není to pak o pocitech, každého rozhodčího můžeme konfrontovat s tím, jak na tom je po různých stránkách v porovnání s ostatními,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Football Fanatics: Teď nevíme, jak zápasy dopadnou. Hrozné, říká Berbr ve fiktivní jízdě

Lord Voldemort českého fotbalu, náčelník, případně taťka. To jsou přezdívky nechvalně proslulého funkcionáře Romana Berbra, který nyní čeká na to, jaký trest vyfasuje za rozsáhlou korupční kauzu, o níž veřejnost ví od října 2020. Pořad Football Fanatics se s nadsázkou podíval na to, jak by mohla vypadat cesta bývalého místopředsedy fotbalové asociace k soudu.

Půjde Berbr přece jen do vězení? Policie ho navrhuje obžalovat za ovlivňování výsledků

Policie navrhla obžalovat 21 lidí a jednu právnickou osobu v kauze ovlivňování výsledků fotbalových utkání. Jednomu z hlavních podezřelých hrozí až 12 let vězení. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. V případu, který se týká také vyvádění peněz z Plzeňského krajského fotbalového svazu, čelí obvinění i bývalý místopředseda Fotbalové asociace (FAČR) Roman Berbr.