reklama

Rozhovor bratrů Cuomových: Vtipné interview guvernéra a reportéra baví sociální sítě

Guvernér státu New York Andrew Cuomo v předchozích dnech několikrát ostře zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho laxnímu a chaotickému přístupu k pandemii koronaviru. A mezi demokraty se začal šířit názor, že by tento charismatický politik mohl ještě zasáhnout do stranických primárek a zkomplikovat vítězství jejich současného favorita Joe Bidena. Když se Andrewa Cuoma na jeho případnou kandidaturu na amerického prezidenta začal v rozhovoru pro CNN vyptávat reportér této stanice, guvernérův mladší bratr Christopher, bylo odpovědí několikrát zopakované „ne“. Vtipný rozhovor se následně stal hitem sociálních sítí.

reklama

Donald Trump zvolil od začátku poměrně jasnou strategii k pandemii koronaviru. Dala by se zjednodušeně nazvat „zlehčování situace za každou cenu“. Udržení stabilní ekonomiky americký prezident nadřadil ochraně spoluobčanů před pandemií, za což ho kritizovali i někteří jeho dřívější spojenci.

Spor o ventilátory, který hýbe Amerikou

Trump už začíná pod tlakem reality ze svých striktních stanovisek značně slevovat, před pěti dny se ovšem rozhořel ostrý spor mezi ním a Cuomem ohledně počtu plicních ventilátorů, které New York podle svého guvernéra bude na boj s koronavirem potřebovat. Cuomo tvrdil, že je to 30 tisíc, což Trump odmítal jako nadsazené číslo. Současná situace ale dává za pravdu Cuomovi. Počet nakažených ve státě New York už překročil 83 tisíc (což je více než pozitivně testovaných v Číně!), počet zemřelých je v současnosti (středa 1. dubna) 1941.

Guvernér byl nespokojen i s tím, že do státu New York z federálních zásob doputovalo jen čtyři sta ventilátorů. „Vážně? Co mám dělat s 400 ventilátory, když jich reálně potřebujeme 30 tisíc?“ ptal se Cuomo na dálku Trumpa. Trump vzápětí kontroval: „V roce 2015 měli (představitelé státu New York) šanci nakoupit za velmi příznivou cenu 15 tisíc ventilátorů. Jediné, co museli udělat, bylo objednat je… Z toho nemůže (Cuomo) vinit nás, on má zodpovědnost nakoupit si ventilátory. My mu můžeme jen pomoct.“

Spor obou politiků, kteří si vyměňovali názory prostřednictvím mediálních výstupů a tiskových konferencí, vytvořil z Andrewa Cuoma zajímavou a velmi viditelnou tvář Demokratické strany. A mnozí spolustraníci i voliči si začali pohrávat s myšlenkou, že by charismatická a neokoukaná tvář guvernéra New Yorku mohla v už rozjetých stranických primárkách konkurovat dosud nejúspěšnějšímu demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi, kterému mnozí vyčítají jeho těžkopádnost a řečnickou topornost.

Bratrské popichování

Andrew Cuomo má mladšího bratra Christophera, reportéra v CNN. A jejich rozhovory stojí za to sledovat. Oba se s vážnou tváří často baví o vážných politických tématech a vzájemně se ostře popichují, aby si v závěru rozhovoru třeba řekli, že se mají rádi a po interview „společně zavolají mámě“

Rozhovor, ve kterém se Christopher na svém starším bratrovi opakovaně domáhá odpovědi na to, zda uvažuje o prezidentské kandidatuře, se stal hitem sociálních sítí. O jeho virálnosti se ostatně můžete (i s českými titulky) v tomto článku přesvědčit sami.

A ještě jedna smutnější poznámka na závěr: Redaktor CNN Christian Cuomo v úterý oznámil, že byl pozitivně testován na COVID-19.

Tagy:

Hlavní zprávy

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?
Zahraničí

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?

Šéfoval izraelskému Mosadu, zastával několik politických funkcí a byl také součástí elitního úderného komanda, které zachránilo rukojmí před únosci. Nyní se Dani Jatom rozhodl zapojit do aktivit nedávno zprovozněného českého Centra pro výzkum terorismu (CTV). V čele poradního orgánu bude na základě bohatých zkušeností pomáhat ČR v boji proti vnějším i vnitřním hrozbám.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie

Incident údajně obnášející rasismus, který se odehrál v březnu mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou, má dozvuky ještě nyní. Právník hráče skotských Rangers a aktivista Aamer Anwar varuje fanoušky z Glasgow, aby se nevydávali do Prahy – 30. září k tomu budou mít příležitost, protože jejich klub bude hrát zápas skupiny Evropské ligy se Spartou. To, že Rangers nenarazí na znepřátelenou Slavii, podle Anwara nehraje roli – Anwar má pocit, že v české metropoli jim může jít o život.

Jurečka ze svého výroku o sňatcích homosexuálů couvá. U kolegů tvrdě narazil

Lidovecký předseda Marian Jurečka rozvířil mediální vody svým výrokem, že by si neuměl představit účast KDU-ČSL v nové vládě, pokud by kabinet odsouhlasil manželství pro všechny. Ostatní lídři koalice Spolu poukazují na to, že otázka manželství pro všechny musí zůstat na rozhodnutí jednotlivých poslanců, a zdůrazňují, že jsou letošní volby především o jiných tématech. Sám Jurečka ze svého výroku couvá.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama