reklama

Rozhovor bratrů Cuomových: Vtipné interview guvernéra a reportéra baví sociální sítě

Guvernér státu New York Andrew Cuomo v předchozích dnech několikrát ostře zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho laxnímu a chaotickému přístupu k pandemii koronaviru. A mezi demokraty se začal šířit názor, že by tento charismatický politik mohl ještě zasáhnout do stranických primárek a zkomplikovat vítězství jejich současného favorita Joe Bidena. Když se Andrewa Cuoma na jeho případnou kandidaturu na amerického prezidenta začal v rozhovoru pro CNN vyptávat reportér této stanice, guvernérův mladší bratr Christopher, bylo odpovědí několikrát zopakované „ne“. Vtipný rozhovor se následně stal hitem sociálních sítí.

reklama

Donald Trump zvolil od začátku poměrně jasnou strategii k pandemii koronaviru. Dala by se zjednodušeně nazvat „zlehčování situace za každou cenu“. Udržení stabilní ekonomiky americký prezident nadřadil ochraně spoluobčanů před pandemií, za což ho kritizovali i někteří jeho dřívější spojenci.

Spor o ventilátory, který hýbe Amerikou

Trump už začíná pod tlakem reality ze svých striktních stanovisek značně slevovat, před pěti dny se ovšem rozhořel ostrý spor mezi ním a Cuomem ohledně počtu plicních ventilátorů, které New York podle svého guvernéra bude na boj s koronavirem potřebovat. Cuomo tvrdil, že je to 30 tisíc, což Trump odmítal jako nadsazené číslo. Současná situace ale dává za pravdu Cuomovi. Počet nakažených ve státě New York už překročil 83 tisíc (což je více než pozitivně testovaných v Číně!), počet zemřelých je v současnosti (středa 1. dubna) 1941.

Guvernér byl nespokojen i s tím, že do státu New York z federálních zásob doputovalo jen čtyři sta ventilátorů. „Vážně? Co mám dělat s 400 ventilátory, když jich reálně potřebujeme 30 tisíc?“ ptal se Cuomo na dálku Trumpa. Trump vzápětí kontroval: „V roce 2015 měli (představitelé státu New York) šanci nakoupit za velmi příznivou cenu 15 tisíc ventilátorů. Jediné, co museli udělat, bylo objednat je… Z toho nemůže (Cuomo) vinit nás, on má zodpovědnost nakoupit si ventilátory. My mu můžeme jen pomoct.“

Spor obou politiků, kteří si vyměňovali názory prostřednictvím mediálních výstupů a tiskových konferencí, vytvořil z Andrewa Cuoma zajímavou a velmi viditelnou tvář Demokratické strany. A mnozí spolustraníci i voliči si začali pohrávat s myšlenkou, že by charismatická a neokoukaná tvář guvernéra New Yorku mohla v už rozjetých stranických primárkách konkurovat dosud nejúspěšnějšímu demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi, kterému mnozí vyčítají jeho těžkopádnost a řečnickou topornost.

Bratrské popichování

Andrew Cuomo má mladšího bratra Christophera, reportéra v CNN. A jejich rozhovory stojí za to sledovat. Oba se s vážnou tváří často baví o vážných politických tématech a vzájemně se ostře popichují, aby si v závěru rozhovoru třeba řekli, že se mají rádi a po interview „společně zavolají mámě“

Rozhovor, ve kterém se Christopher na svém starším bratrovi opakovaně domáhá odpovědi na to, zda uvažuje o prezidentské kandidatuře, se stal hitem sociálních sítí. O jeho virálnosti se ostatně můžete (i s českými titulky) v tomto článku přesvědčit sami.

A ještě jedna smutnější poznámka na závěr: Redaktor CNN Christian Cuomo v úterý oznámil, že byl pozitivně testován na COVID-19.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Soud zrušil uzavření obchodů i omezení setkávání. Vláda postupovala špatně, rozhodl

Soud zrušil uzavření obchodů i omezení setkávání. Vláda postupovala špatně, rozhodl

Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil celé mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které kromě jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí. Zásah však má několikadenní odklad, vstoupí v platnost čtvrtý den po právní moci soudního rozhodnutí. Ministerstvo tedy může opatření ještě změnit tak, aby odpovídalo nárokům soudu. Rozhodnutí NSS padlo neveřejně, soudci výsledek ve čtvrtek oznámili na tiskové konferenci.

Rusko hrozí Ukrajině: Na Krymu cvičí 10 tisíc vojáků. Kyjev protestuje a volá po sankcích
Triko na doma? Národní tým ukázal nové dresy, fanoušci rýpali jako u lipové sady
Vondra: Je to studená diplomatická válka. K silovým řešením ze strany Ruska nedojde
Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?
Flegr: Respirátory venku jsou nesmysl. Antigenní testy můžou pomoci zprovoznit služby
reklama
reklama
Zpackaná operace ruské rozvědky, komentoval Vrbětice Kulhánek. Váží si podpory spojenců

360°

Domácí zpravodajství

Dalších osm podezření na úmrtí po očkování. Česko jich celkem eviduje už 47
Další články
reklama
reklama