CNN Prima News rozpočet

rozpočet

Výpis příspěvků ke štítku „rozpočet“

Dotace na hokejové MS? V rozpočtu jsou podhodnocené příjmy, může jít o mocenský spor

Český svaz ledního hokeje mohl podle zjištění iDnes Premium účelově podhodnotit očekávané příjmy z nadcházejícího mistrovství světa, aby dokázal odůvodnit žádosti o dotace z veřejných zdrojů ve výši 310 milionů korun. Zpravodajský web v této souvislosti poukázal na nesrovnalosti ohledně prodejů vstupenek. Zároveň upozornil, že za vším může být spor o post v čele organizace. Svaz se k plánovaným výnosům odmítá vyjádřit, souvislost s volbou nového vedení odmítá.

USA si mohou oddechnout. Schválení rozpočtového balíčku umožní fungování ministerstev

Americký Senát v sobotu časně ráno po hodinách debat schválil velkou většinou hlasů balík financování více než poloviny federálních úřadů včetně ministerstev obrany a zahraničí v objemu 1,2 bilionu dolarů (přes 28 bilionů Kč), a prakticky tak umožnil jejich další fungování. Nyní se čeká na podpis prezidenta Joea Bidena. Informovala o tom agentura AP.

Hádka v koalici. Vlivní členové ODS a STAN vyhrotili debatu o školství, rozsoudil je Kalousek

Ve vládní koalici to opět skřípe. Pomyslným jablkem sváru se tentokrát stalo financování školství. Vyhrocenou debatu odstartoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS), který v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce na ČT zkritizoval ministra školství Mikuláše Beka (STAN). Ten jeho slova označil za „nefér“. Následně se do debaty na sociálních sítích přidali i další, včetně exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).

V boji o Bílý dům se točí miliardy. Navrch má Biden, přispívá mu i Soros či Spielberg

Do volebního klání vykročil v kontextu financování prezidentské kampaně o něco lépe Joe Biden, na účtu jeho kampaně bylo na konci minulého roku 46 milionů dolarů (miliarda korun). Hlavní výbor kampaně Donalda Trumpa měl ve stejný čas k dispozici 33 milionů dolarů (772 milionů korun). Exprezident totiž musí ukrajovat miliony na soudní výlohy.

Šok pro školy. S novými rozpočty nemáme na platy, bědují zoufalí ředitelé a hrozí stávkou

Ministerstvo školství v týdnu rozepsalo školám prostředky pro rok 2024, a to včetně navýšení, které vláda na návrh ministra Mikuláše Beka (STAN) schválila před dvěma týdny. Ředitelé škol i odbory ale rozpis kritizují, protože podle nich nakonec snižuje finance na platy více, než co ministerstvo slíbilo. Některé školy se obávají, že budou muset propouštět, Pedagogická komora upozorňuje na hrozbu stávky.

Prymula: Případ Martínka? Na podobné typy léčby nemáme. Varoval před skandalizací pojišťoven

Pojišťovny nejsou schopny hradit nákladná léčení v případech vzácných onemocnění, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s případem dvouletého Martínka trpícího ojedinělou genetickou poruchou. I přes jednohlasné přání veřejnosti je podle něj nezbytné si uvědomit, že „na to ekonomicky nemáme“. Expert mimo jiné varoval před skandalizací pojišťoven.

Ve státním rozpočtu se škrtalo, na odměnách ministři vyplatili svým úředníkům miliony

Zatímco státnímu rozpočtu ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) utahoval opasek, šéfové jednotlivých resortů svým úředníkům v loňském roce vyplatili mimořádně vysoké bonusy. Jen ve druhém pololetí roku 2023 ministerstva rozdala 353 milionů korun. Nejvíc na bonusech získal náměstek ministra vnitra. Za šest měsíců mu resort vyplatil přes půl milionu korun v odměnách, informoval web iDnes.

Vláda bere peníze nejslabším, řekl o balíčku Šmarda. Vondráček by rušil jeden úřad za druhým

Konsolidační balíček je „látání děr ve státním rozpočtu“, řekl předseda Sociální demokracie Michal Šmarda. SOCDEM by podle něj šla v řešení krize jinou cestou – snížila by daně, které se dotýkají obyčejných lidí, a naopak daňově zatížila rentu, majetek a zisk. Plány na uzdravení financí představil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS i předseda Svobodných Libor Vondráček. Ten by především reguloval počet státních zaměstnanců.

Pavel podepsal rozpočet se schodkem 252 miliard. Vláda počítá s nižší inflací a růstem mezd

Prezident Petr Pavel podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 252 miliard korun. Proti letošnímu schválenému schodku je to o 43 miliard korun méně. Informoval o tom v pondělí odbor komunikace Hradu. Jde o první státní rozpočet, který Pavel podepsal ve své prezidentské funkci, a o třetí rozpočet, který prosadila koaliční vláda premiéra Petra Fialy (ODS). Sněmovna ho schválila 29. listopadu.