CNN Prima News rozpočet

rozpočet

Výpis příspěvků ke štítku „rozpočet“

Kandidáti na Hrad a daně: Kdo je pro jejich zvýšení a kdo by celý systém změnil?

29. prosince 2022 11:36

Téma zvyšování daní se kvůli vysokém schodku státního rozpočtu přetřásá už několik měsíců. Otevřel ho i prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství. Redakci CNN Prima NEWS proto zajímalo, jak se k případné tvrdší daňové zátěži staví ti, kteří by mohli Zemana vystřídat. Třetina z prezidentských kandidátů je pro. Někteří se ale přiklání k úplné změně daňového systému.

Středula: Se Zemanem jsme měli ostré spory a vzkazovali si nehezké věci. Očekávám úspěch

10. prosince 2022 05:11

Šéf odborových svazů Josef Středula věří v úspěch v prezidentských volbách, přestože mu předvolební průzkumy příliš nevěří. Hovořil o tom v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, kde také promluvil o svém vztahu k současné hlavě státu Miloši Zemanovi, který byl jedním z těch, kdo ho ke kandidatuře vyzval. A to i když podle Středuly spolu měli v minulosti velmi ostré spory. Voliče chce v posledních týdnech před volbou přesvědčit především svým postojem k ekonomickým a sociálním tématům.

Poslanci se hecovali v přímém přenosu. Při sázce o rozpočet Nacher vyšponoval výhru

2. prosince 2022 08:36

Podle místopředsedy poslaneckého klubu ANO Patrika Nachera je nově odhlasovaná podoba státního rozpočtu nereálná. Vláda podle něj nakonec bude hospodařit s vyšším schodkem. V živém vysílání na CNN Prima NEWS se o tom dokonce vsadil s poslancem Jiřím Havránkem (ODS). Ten výzvu přijal a jako cenu pro vítěze navrhl snídani v poslanecké restauraci. Nacher mu oponoval s návrhem nestandardní symbolické výhry.

Sněmovna schválila rozpočet se schodkem 295 miliard. Poslanci přidali peníze školství

30. listopadu 2022 17:00

Sněmovna ve středu hlasy poslanců vládní koalice schválila státní rozpočet na příští rok. Jeho schodek má klesnout na 295 miliard korun proti letošnímu schválenému schodku 375 miliard korun. Poslanci při hlasování o pozměňovacích návrzích schválili pouze koaliční návrhy na přesun peněz v celkovém objemu zhruba dvou miliard korun. Mimo jiné přidali 1,1 miliardy korun do školství na platy asistentů pedagogů. Opozice se svými návrhy změn v rozpočtu neuspěla.

Peníze ze sociálního systému jdou na válku. Rusy čeká náraz do zdi, varuje Just

28. listopadu 2022 20:36

Třetina příjmů ruského rozpočtu půjde příští rok na válku s Ukrajinou a vnitřní bezpečnost. Podle politologa a spolupracovníka CNN Prima NEWS v Moskvě Jiřího Justa zemi čeká nedostatek příjmů z plynu a ropy. Ruský lid podle něj zažije tvrdý náraz do zdi, na zbrojení totiž poputují například i finance určené pro sociální systém, což pocítí například ruští důchodci.

Zeman vetoval novelu letošního rozpočtu. Vrátil by superhrubou mzdu, jak slíbil Babiš

3. listopadu 2022 12:03

Prezident Miloš Zeman vetoval novelu rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů. Zeman to uvedl v dopise, který poslal předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Na webu Pražského hradu o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Pekarové Sněmovna Zemanovo veto přehlasuje, zapotřebí je 101 hlasů. Podle ní jsou motivem prezidenta škrty v rozpočtu Lesní správy Lány.

Nám to vyčítali, teď to sami dělají. Nacher se opřel do vlády kvůli plánování rozpočtu

29. října 2022 22:49

Poslanecká sněmovna ve středu schválila v prvním čtení vládou navržený státní rozpočet, který se terčem silné kritiky jak odborné veřejnosti, tak opozice. Poslanci Patriku Nacherovi (ANO) nejvíce vadí, že rozpočet obsahuje řadu příjmů, o kterých ale ještě vláda nemůže vědět, zda jich dosáhne. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co pětikoalici před pár lety vadilo, teď sama dělá.