reklama
CNN Prima News rozpočet

rozpočet

Výpis příspěvků ke štítku „rozpočet“

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Adamem Vojtěchem: Je spokojený s kvalitou služeb pro seniory?

1. října 2021 06:35

Prvního října patří každoročně Mezinárodnímu dni seniorů. Právě tento svátek má pomoci zvýšit povědomí o problémech, se kterými se starší lidé potýkají. Častým tématem je i kvalita a dostupnost zdravotní péče. Měly by se pojišťovny na kvalitní péči o dlouhodobě nemocné nebo umírající seniory více podílet? V pořadu Nový den odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pořad můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Biden podepsal dočasný rozpočet. Statisíce vládních zaměstnanců si nemusí brát volno

1. října 2021 05:46

Americký prezident Joe Biden podepsal dočasný návrh rozpočtu, který zajišťuje financování federální vlády do 3. prosince. Informovaly o tom v pátek agentury Reuters a AFP. Kongres návrh zákona schválil ve čtvrtek, několik hodin před tím, než vypršela lhůta, kdy by vládě došly prostředky na její operace. To by se stalo o čtvrteční půlnoci místního času (pátek 06:00 SELČ).

Překvapivá shoda? Komunisté a STAN chtějí zdaňovat technologické firmy

23. září 2021 00:05

Chceme zdaňovat technologické firmy, shodli se šéfka rozpočtového výboru Sněmovny Miloslava Vostrá (KSČM) a místopředseda hnutí STAN a také starosta Dolních Břežan Věslav Michalik v pořadu Jak volí vaše peněženka televize CNN Prima NEWS. Ekonoma Mojmíra Hampla pak překvapila další shoda zástupců komunistů a Starostů, a to téma podpory reinvestice zisků.

Středula: Uklízečka schodek rozpočtu nezpůsobila. Zaměstnanci si zvýšení platů zaslouží

22. září 2021 15:39

Zaměstnanci si zaslouží přidat navzdory vysokému schodku státního rozpočtu či problémům vzniklým pandemií koronaviru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle něho nízkopříjmoví zaměstnanci za schodek rozpočtu nemůžou, a tudíž by za něj neměli být trestáni. Za viníky schodku označil politiky.

Tři sta korun pro důchodce navíc? Poslanci dali vládnímu návrhu šanci

23. června 2021 16:25

Sněmovna dala šanci vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení důchodů od ledna o 300 korun nad zákonnou valorizaci. Opoziční kluby ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v úvodu středeční mimořádné schůze zablokovaly schválení předlohy zrychleně už v úvodním kole, chtějí uplatňovat pozměňovací návrhy. Novelu tak čekají standardní tři čtení. Nyní ji posoudí sociální výbor.

reklama