reklama

Rozvolnění cestování nepřinese zdražení tuzemských pobytů, tvrdí hoteliéři

Chorvatsko nepozorovaně otevřelo hranici pro turisty. Už od 9. května mohou do země přijíždět lidé, kteří na tom mají nějaký hospodářský zájem. Informoval o tom deník Juranji list. Podle něj totiž tento zájem v praxi může znamenat třeba zarezervované ubytování v hotelu nebo penzionu. Právně je ale otevření hranice turistům v rozporu s doporučením zdravotnických úřadů. Jak je to s cestami k našim sousedům a jak zareagují tuzemští ubytovatelé? Problematice se věnuje zpravodajství CNN Prima NEWS.

reklama

Povolení ke vstupu do Německa mají lidé, kteří tam mají bydliště, cestují za rodinou, vede je tam pracovní povinnost anebo neodkladná rodinná záležitost. V Rakousku chtějí negativní test na koronavirus, který není starší než 4 dny. Potvrzení nemusí mít lidé, kteří v Rakousku bydlí nebo pracují, musí ale do 14denní domácí karantény. Doklad nemusí předkládat ani ti, kteří chtějí zemí jen projíždět. Na Slovensko mají vstup jen blízcí příbuzní slovenských občanů, pak také cizinci s trvalým pobytem na území. Výjimku mají řidiči nákladní dopravy a pendleři. Ti se musí prokázat potvrzením o negativním testu na koronavirus, které nebude starší než 4 dny.

K tématu

I přes snahu otevřít hranice se lidé chystají na dovolenou v Česku. Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací, ale očekává, že zájem o pobyty se bude region od regionu lišit.

„Zatím rezervace nenasvědčují tomu, že by hromadně nabíhaly. Co se týká měst a historických center, máme trochu obavy z měst, jako jsou Karlovy Vary, Praha, Ostrava a podobně, kam domácí turisté zamíří, ale spíše na kratší dobu,“ zamyslel se nad vývojem pro CNN Prima NEWS Stárek.

Zdražování neočekáváme

Že by provozovatelé ubytování reagovali na vyšší poptávku zvyšováním cen, Václav Stárek neočekává.

„Podle našeho názoru ty ceny určitě nebudou vyšší, to znamená, že my počítáme spíše s tím, že se udrží na té původní úrovni,“ uvedl dále Stárek.

Celý rozhovor je vám k dispozici v přiloženém videu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Další články
reklama
reklama