CNN Prima News Rudolfinum

Rudolfinum

Výpis příspěvků ke štítku „Rudolfinum“

Politická elita, soupeři i kolegové u jednoho stolu. Fiala uspořádal večeři bývalých premiérů

2. ledna 2023 20:14

Premiér Petr Fiala (ODS) se setkal v pondělí v podvečer v pražské Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci předsedy vlády. Pozval je s jejich doprovodem na slavnostní večeři u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Z akce se podle Úřadu vlády omluvili první úřednický premiér Josef Tošovský a někdejší sociálnědemokratický ministerský předseda Bohuslav Sobotka. Aktéři setkání se večer zúčastní v Rudolfinu koncertu, který Úřad vlády připravil ve spolupráci s Českou filharmonií.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

17. května 2022 20:59

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Soutěžte se Showtimem o vstupenky na koncert filmové hudby Hollywood Composers

25. dubna 2022 15:20

House of Cards, Mimi šéf, Spider-Man 3 a mnohé další filmy mají pod svými soundtracky podepsaná esa v hudebním oboru. My vás zveme na koncert filmové hudby Hollywood Composers & PKF - Prague Philharmonia do pražského Rudolfina. Koncert se koná už 26. dubna, takže tady půjde o rychlost! Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

ON-LINE: Poslední rozloučení s Jiřím Menzelem. Před Rudolfinem vzniklo pietní místo

18. září 2020 10:00

Lidé se během pátku mohou naposledy rozloučit s Jiřím Menzelem v pražském Rudolfinu. Oscarový režisér si nepřál veřejný pohřeb. Jeho manželka Olga Menzelová později uvedla, že režisér už byl pohřben a na veřejném posledním rozloučení tak nebude rakev s Menzelovými ostatky. Přímý přenos od Rudolfina můžete sledovat ve videu níže.

Na pietu s Menzelem nenoste věnce, ale malou kytičku, žádá vdova. A roušku a tužku

14. září 2020 14:27

Opatření proti koronaviru bude provázet také poslední rozloučení s režisérem Jiřím Menzelem, které se uskuteční v pátek od deseti do osmnácti hodin v pražském Rudolfinu. Lidé musejí přijít v rouškách, pořadatelé je do budovy budou pouštět přibližně po dvou desítkách a žádají také, aby si pro podpisy do kondolenčních knih vzali své tužky nebo pera, aby nebylo nutné psací potřeby po každém podpisu dezinfikovat. Vdova po známém tvůrci Olga Menzelová v pondělí na Facebooku požádala, aby lidé nenosili velké věnce, její manžel by si podle ní přál rozloučení, na kterém se nebude plakat.