CNN Prima News Rudolfinum

Rudolfinum

Výpis příspěvků ke štítku „Rudolfinum“

Dramatický zásah na fakultě? Mysleli jsme, že je to cvičení, popsal lékař. Udivilo ho ticho

Přes 30 let sloužil na chirurgii a čtyři roky jezdí jako lékař u záchranné služby. Před měsícem vyjížděl Ondřej Šroněk k Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Přímo v sanitce pak musel dvacetileté dívce udělat takzvanou drenáž hrudníku. A to proto, aby ji zbavil dvou litrů krve, které jí zabraňovaly dýchat. Tím jí pravděpodobně zachránil život.

Rodiče za policejní páskou a studenti čekající na kamarády. Tak vypadalo okolí střelby

Střelec se procházel po terase kolem střechy hlavní budovy pražské filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha. Občas zamířil a vystřelil. Zjevně i do větší vzdálenosti. Policie uzavřela na několik hodin široké okolí. Celý Mánesův most byl neprůchodný, a právě na jeho konci se setkávaly hloučky studentů, kterým neustále někdo volal nebo posílal zprávy. „Neboj, babi, jsem v pořádku,“ hlásila například jedna z dívek do mobilu.

Politická elita, soupeři i kolegové u jednoho stolu. Fiala uspořádal večeři bývalých premiérů

Premiér Petr Fiala (ODS) se setkal v pondělí v podvečer v pražské Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci předsedy vlády. Pozval je s jejich doprovodem na slavnostní večeři u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Z akce se podle Úřadu vlády omluvili první úřednický premiér Josef Tošovský a někdejší sociálnědemokratický ministerský předseda Bohuslav Sobotka. Aktéři setkání se večer zúčastní v Rudolfinu koncertu, který Úřad vlády připravil ve spolupráci s Českou filharmonií.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Soutěžte se Showtimem o vstupenky na koncert filmové hudby Hollywood Composers

House of Cards, Mimi šéf, Spider-Man 3 a mnohé další filmy mají pod svými soundtracky podepsaná esa v hudebním oboru. My vás zveme na koncert filmové hudby Hollywood Composers & PKF - Prague Philharmonia do pražského Rudolfina. Koncert se koná už 26. dubna, takže tady půjde o rychlost! Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!