Ruská raketa zabíjela na poště v Charkově. Terorem nedosáhnete ničeho, vzkázal Zelenskyj

Ruská raketa zasáhla v Charkově distribuční středisko tamní pošty, oznámil večer na sociálních sítích ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj s tím, že na místě jsou mrtví i ranění. Jen o něco později gubernátor Charkovské oblasti Oleh Syněhubov uvedl, že podle nyní dostupných údajů zahynulo nejméně šest osob a 14 bylo zraněno.

„Obyčejný civilní objekt. Bohužel, na místě jsou mrtví,“ napsal Zelenskyj na sociální síti Telegram a připojil krátký záběr následků útoku. „Je třeba zvýšit tlak na teroristický stát,“ dodal prezident země, která se ruské ozbrojené agresi brání už od loňského února. „Svým terorem a vražděním Rusko ničeho nedosáhne,“ zdůraznil Zelenskyj s tím, že ukrajinskou odpovědí jsou výsledky každodenní práce ukrajinských sil na frontové linii.

ČTĚTE TAKÉ: Třetí světovou válku mohou odstartovat dvě události. Ukrajina ani Izrael to není, říká expert

Gubernátor Syněhubov uvedl, že někteří ze zraněných se do rukou lékařů a záchranných složek dostali ve velmi těžkém stavu. Také on zdůraznil, že objekt pošty měl naprosto civilní charakter.

Úřady v Charkově večer varovaly občany před raketovým útokem ruských sil na město, podle ukrajinské armády Rusové útočili raketami S-300 ze sousední ruské Belgorodské oblasti.

Ukrajinský voják promluvil o tajné operaci na Krymu, více v reportáži:

Tagy: