CNN Prima News ruské velvyslanectví

ruské velvyslanectví

Výpis příspěvků ke štítku „ruské velvyslanectví“

Řidič namířil auto na bránu ruské ambasády. Kritizoval Rusko a hrozilo mu vězení, píší média

6. dubna 2022 09:16

Do brány ruského velvyslanectví v Bukurešti narazilo auto a začalo hořet. Deník Romania Libera naznačil, že řidič, který zemřel, zřejmě jednal úmyslně. Ve svém posledním příspěvku na Facebooku se totiž vyjádřil kriticky k ruské agresi na Ukrajině. Podle ruské ambasády jde zjevně o událost ovlivněnou „protiruskou hysterií“ v souvislosti s „provokací“ v ukrajinském městě Buča.

Rusko tu školu navalí, vzkazuje Kolář velvyslanci. Na ambasádě chce učit ukrajinské děti

19. března 2022 14:19

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se pustil do ruského velvyslance v Praze. Po ambasádě totiž žádá uvolnění nevyužívaných prostor, kde by Kolář rád zřídil školu pro vyučování dětí ukrajinských uprchlíků. Velvyslanectví mu ale vzkázalo, že budova je majetkem Ruské federace a její využití nespadá do Kolářovy kompetence.

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

22. října 2021 23:05

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Česko opustila zbylá část vyhoštěných ruských diplomatů

31. května 2021 16:55
Aktualizováno

Zbylá část vyhoštěných zaměstnanců ruského velvyslanectví v pondělí po 16:40 odletěla z ruzyňského letiště do Ruska. Do letadla, které zamířilo do Moskvy, nastoupilo odhadem šest až sedm desítek lidí. Česko museli ruští diplomati a zaměstnanci opustit kvůli kauze Vrbětice do konce května. Od úterý by na ruské ambasádě v Praze mělo působit sedm diplomatů a 25 administrativně-technických pracovníků.

Pracovníci ruské ambasády odlétají z Prahy. Z Česka kvůli Vrběticím zmizí desítky lidí

29. května 2021 12:53

Na pražském ruzyňském letišti v sobotu kolem 11:30 přistál první vládní speciál z Moskvy, který má do Ruska dopravit diplomaty a zaměstnance ruského velvyslanectví vyhoštěné z Česka kvůli kauze Vrbětice. Na 14:30 je naplánován odlet. Do konce května by měly podle rozhodnutí české vlády opustit ruskou ambasádu desítky diplomatů a zaměstnanců. Další letadlo pro ně má přiletět v pondělí.

Rusům nevěřím. Naštěstí nemají sílu ani peníze, aby nás ohrožovali, říká Tesařík

26. dubna 2021 06:50

Jeho otec byl československý armádní generálmajor, který za hrdinství v bitvě o Kyjev získal vyznamenání Hrdina Sovětského svazu. Jeho dědeček se v SSSR oženil a s rodinou tam žil. Co hudebník a frontman skupiny YO YO Band Richard Tesařík říká na to, že za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích měli stát ruští agenti? A jak hodnotí postup české vlády proti ruské straně? Nejen o tom hovořil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku a berou plný plat. Zpět do Ruska nesmí

23. dubna 2021 11:09

Někteří vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku ve Štiříně, který patří pod ministerstvo zahraničí, řekl Blesku.cz šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD). Uvedl také, že 20 Čechů nepřišlo o práci vlastní vinou, proto mají 90 dnů nárok na plný plat. Po návratu navíc nemuseli do karantény. V Rusku jsou nežádoucími osobami a nesmí tam už ani jako turisté.