CNN Prima News ruské velvyslanectví

ruské velvyslanectví

Výpis příspěvků ke štítku „ruské velvyslanectví“

Policejní brutalita v Rusku. Záběry ukazují tvrdé zákroky proti příznivcům Navalného

Ruská policie zadržela při pietách za Alexeje Navalného přes sto lidí, některé již propustila, informovala tamní média. „Za smrt opozičníka je zodpovědný ruský prezident Vladimir Putin a jde o další důkaz jeho brutality,“ prohlásil americký prezident Joe Biden. Před ruským velvyslanectvím v Praze se v pátek večer sešlo asi 200 lidí k uctění památky Navalného.

Řidič namířil auto na bránu ruské ambasády. Kritizoval Rusko a hrozilo mu vězení, píší média

Do brány ruského velvyslanectví v Bukurešti narazilo auto a začalo hořet. Deník Romania Libera naznačil, že řidič, který zemřel, zřejmě jednal úmyslně. Ve svém posledním příspěvku na Facebooku se totiž vyjádřil kriticky k ruské agresi na Ukrajině. Podle ruské ambasády jde zjevně o událost ovlivněnou „protiruskou hysterií“ v souvislosti s „provokací“ v ukrajinském městě Buča.

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Česko opustila zbylá část vyhoštěných ruských diplomatů

Aktualizováno

Zbylá část vyhoštěných zaměstnanců ruského velvyslanectví v pondělí po 16:40 odletěla z ruzyňského letiště do Ruska. Do letadla, které zamířilo do Moskvy, nastoupilo odhadem šest až sedm desítek lidí. Česko museli ruští diplomati a zaměstnanci opustit kvůli kauze Vrbětice do konce května. Od úterý by na ruské ambasádě v Praze mělo působit sedm diplomatů a 25 administrativně-technických pracovníků.

Pracovníci ruské ambasády odlétají z Prahy. Z Česka kvůli Vrběticím zmizí desítky lidí

Na pražském ruzyňském letišti v sobotu kolem 11:30 přistál první vládní speciál z Moskvy, který má do Ruska dopravit diplomaty a zaměstnance ruského velvyslanectví vyhoštěné z Česka kvůli kauze Vrbětice. Na 14:30 je naplánován odlet. Do konce května by měly podle rozhodnutí české vlády opustit ruskou ambasádu desítky diplomatů a zaměstnanců. Další letadlo pro ně má přiletět v pondělí.

Rusům nevěřím. Naštěstí nemají sílu ani peníze, aby nás ohrožovali, říká Tesařík

Jeho otec byl československý armádní generálmajor, který za hrdinství v bitvě o Kyjev získal vyznamenání Hrdina Sovětského svazu. Jeho dědeček se v SSSR oženil a s rodinou tam žil. Co hudebník a frontman skupiny YO YO Band Richard Tesařík říká na to, že za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích měli stát ruští agenti? A jak hodnotí postup české vlády proti ruské straně? Nejen o tom hovořil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku a berou plný plat. Zpět do Ruska nesmí

Někteří vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku ve Štiříně, který patří pod ministerstvo zahraničí, řekl Blesku.cz šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD). Uvedl také, že 20 Čechů nepřišlo o práci vlastní vinou, proto mají 90 dnů nárok na plný plat. Po návratu navíc nemuseli do karantény. V Rusku jsou nežádoucími osobami a nesmí tam už ani jako turisté.