Na ruské tanky se snesla zkáza. Záběry ukázaly hněv ukrajinských dronů a děl v akci

Ukrajinci hlásí další úspěchy na východní frontě. Na začátku července se jim povedlo zlikvidovat několik ruských tanků a dalších obrněnců, se kterými se okupanti zastavili v jedné ze zničených vesnic nedaleko od Izjumu. Záznam drtivého útoku se stal hitem internetu. Jeho pravost není možné nezávisle ověřit.

Útok provedla ukrajinská 40. dělostřelecká brigáda a 93. mechanizovaná brigáda. Na záběrech je vidět početná ruská skupina, která se zastavila v obci Sulyhivka jižně od Izjumu v Charkovské oblasti.

Ukrajinci k zneškodnění okupantů použili dělostřelectvo i bezpilotní letouny. Překvapení Rusové neměli žádnou šanci. Podle zpráv ukrajinské armády bylo během útoku zničeno minimálně pět ruských tanků T-72B, tři obrněná bojová vozidla a další dva transportní vozy. Opravdové ztráty mohou být daleko citelnější.

Již před začátkem ukrajinského útoku šlo konstatovat, že vesnice byla absolutně zdevastovaná. V Sulyhivce už se prakticky nenachází budova, která by nebyla výrazně poničená či kompletně srovnaná se zemí. Vzhledem k intenzitě bojů u Izjumu je velmi pravděpodobné, že některé okolní vesnice v současnosti defacto ani neexistují.

I přes obrovské ztráty hlásí Rusové na Donbasu úspěchy. Kontrolují už celé území Luhanské oblasti, což potvrdili v neděli dobytím Lysyčansku. Nyní se směrem od Izjumu snaží proniknout ke Slavjansku, který leží severně od Kramatorsku. Není pochyb, že Moskva v následujících dnech bude usilovat o obsazení celé Doněcké oblasti.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že na některých místech na Donbasu naopak postupuje ukrajinská armáda. Zároveň se zavázal, že Lysyčansk a další okupovaná města díky novému vybavení a strategii dobydou Ukrajinci zpět.

Tagy: