CNN Prima News vesnice

vesnice

Výpis příspěvků ke štítku „vesnice“

Záběry surové přestřelky. Ukrajinci bojovali s okupanty na život a na smrt ve zničené vesnici

Součástí ruské invaze jsou bezprostřední boje na zničených ukrajinských sídlištích. Obzvláště ve městech a vesnicích v blízkosti frontové linie se odehrávají brutální přestřelky, během nichž se ukrajinští obránci kryjí v polorozpadlých budovách a pomocí útočných pušek, granátometů či raketometů soupeří s okupanty na život a na smrt. Své o tom ví například ukrajinská 3. útočná brigáda. Ta se utkala s nepřítelem ve vesnici Orlivka, která leží západně od doněcké Avdijivky. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Masakr v Nigérii. Ozbrojenci několik dní útočili na vesnice, zabili přes 160 lidí

Ozbrojenci ve střední Nigérii zabili v několika vesnicích nejméně 160 lidí. Informovala o tom agentura AFP, která ke 113 zabitým z předchozí bilance z okresu Bokkos připočetla dalších zhruba 50 dalších obětí ze sousedního okresu Barkin Ladi. Podle Mondaye Kassaha, šéfa jedné z místních samospráv ve státě Plateau, útoky trvaly od soboty až do pondělního rána a ozbrojenci cílili na několik vesnic. Původní bilance byla 16 mrtvých v jedné vsi. Oblast je léta sužována etnickým a náboženským násilím.

Francie je po krvavém útoku na zábavě v šoku. Objevila se i videa, policie zatkla devět lidí

Francií otřásá vražda 16letého chlapce. Zemřel po dvou ranách nožem na vesnické zábavě na západě země v Crépolu. Podle svědků z místa nešlo o běžnou rvačku, policie mluví o vyřizování účtů, padají i slova o protibělošským rasismu. Objevily se i záběry z útoku. Téma už rezonuje i v tamním parlamentu. Ministr vnitra oznámil zadržení 9 podezřelých.

Záběry totální zkázy. Z osvobozené Andrijivky nezbylo nic, okolí Bachmutu je spálené na kost

Ruská invaze již vymazala z povrchu zemského mnoho ukrajinských měst či vesnic. Nejvíce utrpěly regiony u frontové linie. Boje ukrajinské a ruské armády za poslední týdny výrazně odnesla například nově osvobozená doněcká obec Andrijivka, která leží jen pár kilometrů jižně od Bachmutu. Ukrajinské vedení zveřejnilo letecké snímky, které zkázu zdevastované vesnice dokumentují, i záběry krvavých bojů, jež ukrajinskému dobytí vesnice předcházely.

Děsivé záběry ze zkázy Klišivky. Jižní brána do Bachmutu je spálená na kost

Ruská invaze za uplynulý rok a půl vymazala z povrchu zemského již mnoho ukrajinských měst či vesnic. Nejvíce utrpěly regiony, které se ocitly v blízkosti frontové linie. Boje ukrajinské a ruské armády za poslední týdny výrazně odnesla například doněcká obec Klišivka. Ta leží jen pár kilometrů jižně od Bachmutu. Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo nové letecké snímky, které zkázu spálené vesnice dokumentují.

Bolestná slova Ukrajinky: V zatopených vesnicích plavou mrtvé kočky, psi i ostatky ze hřbitovů

Bahno, smrad a těla domácích mazlíčků na vodní hladině. Zatopené ukrajinské vesnice podél Dněpru zažívají katastrofu. Ať už za zničením Kachovské přehrady stojí kdokoliv, připravil desetitisíce lidí o domov. To je i případ 56leté Oleny, která na začátku ruské invaze utekla z obce Antonivka za svými příbuznými v Brně. Minulý týden se dozvěděla, že značná část vesnice je pod vodou – včetně jejího skromného domu. „Sousedi říkali, že nemá cenu cokoliv zachraňovat. Dům půjde k zemi. Voda všechno kontaminovala, vyplavaly i ostatky z hrobů,“ řekla redakci CNN Prima NEWS po telefonu.

Ukrajinské vesnice jsou pod vodou a odříznuté od světa. Dobrovolníci zachraňují, co se dá

Situace po protržení přehrady Kachovka na Ukrajině je vážná. Některé vesnice jsou zcela odříznuty od světa a jinak než na loďkách a člunech se do nich záchrana nedostane. Lidem, kteří v nich zůstali, vozí dobrovolníci zásoby a snaží se zachránit například i vyděšené psy uvězněné na střechách. Na místě je i reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

Horor v Jahidne: Rusové věznili ve sklepě stovky Ukrajinců. Umírali vedle mě, líčí přeživší

První fázi ruské invaze výrazně odnesla severní část Ukrajiny, která čelila masivnímu útoku okupantů z běloruského území. Ruský teror naplno poznala například černigovská obec Jahidne. Členové invazních sil tuto vesnici silně poničili a vyrabovali, rovněž popravili 18 obyvatel a zároveň násilně nahnali 367 civilistů do sklepa místní školy. Tam je v nelidských podmínkách drželi 26 dnů. Deset lidí útrapy nepřežilo – zemřeli přímo ve sklepě. Zbytek mohl vstoupit na denní světlo až poté, co Rusové vzdali bitvu o Kyjev a Černigovskou oblast definitivně opustili.