reklama
CNN Prima News vesnice

vesnice

Výpis příspěvků ke štítku „vesnice“

Unesený syn se po 30 letech setkal s matkou. Pomohla ručně nakreslená mapa ze vzpomínek

2. ledna 2022 14:37

Jako hollywoodský film může působit příběh Číňana, který se po více než 30 letech setkal se svoji biologickou matkou. Už jako malý chlapec byl unesen a později prodán jiné rodině. Ze svého dětství si toho příliš nepamatoval, ale ze zbytků vzpomínek dokázal nakreslit mapu, která ho nakonec po třech dekádách dovedla ke shledání s matkou.

Smutné výročí tornáda na Štědrý den. Podívejte se, jak se změnily zničené obce

24. prosince 2021 05:46

Na Štědrý den je to přesně půl roku, kdy se moravským Podlužím prohnalo ničivé tornádo, stalo se tak 24. června. „Na stromek letos ani nemyslím, stačí mi svítící vánoční andělíček,“ říká penzistka Dana Svobodová, která v obci Lužice už šest měsíců opravuje živlem téměř zničený dům. „Bez stromku si Vánoce nedovedeme představit ani po tornádu, které nám zlikvidovalo zrekonstruovaný byt,“ vypráví důchodkyně Naďa Herníková z Lužic a zve reportéra CNN Prima NEWS ke stromečku.

Politolog: Babiš boduje v menších obcích, lidé tam neřeší jeho střet zájmů

21. září 2021 21:39

Do sněmovních voleb zbývají necelé tři týdny. Politolog Vratislav Dostál i letos očekává velké rozdíly mezi výsledky ve větších městech a v malých obcích. Z nich to voliče prý nejvíce táhne k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Lidé z vesnic často volí spíš intuitivně, na politiku koukají mnohem praktičtěji,“ řekl Dostál v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

I čtrnáct obyvatel nejmenší obce v ČR se hádá o politiku. Volí Babiše i Piráty

10. září 2021 05:16

Nejmenší obec s vlastní samosprávou se jmenuje Vysoká Lhota, leží u Pelhřimova a žije v ní jen 14 občanů. Předvolební anketa reportéra CNN Prima NEWS ukázala, že tamní voliči vidí politiku hodně různobarevně. „Volím ODS, tedy Spolu. Ale bojím se, že vládu bude sestavovat ta strašná marškumpanie: Babiš, komunisti a Okamura,“ říká 60letý starousedlík Jaroslav Škrleta. „Pro mě je favorit Babiš, a tím to končí,“ tvrdí jeho 73letý soused Jaroslav Balík.

Bydliště z pohádky: V Itálii nabízejí miliony lidem, kteří se nastěhují na vesnici

15. července 2021 05:34

Italský region Kalábrie nabízí komukoli v přepočtu téměř milion korun za to, že se trvale přestěhuje do jedné z vybraných vesniček, které se potýkají s úbytkem populace. Jde navíc často o lákavé destinace u moře, které se nacházejí v blízkosti romantických staveb. Největší strastí pro potenciální zájemce tam ale zřejmě bude hledání práce.

reklama