reklama
CNN Prima News vesnice

vesnice

Výpis příspěvků ke štítku „vesnice“

I čtrnáct obyvatel nejmenší obce v ČR se hádá o politiku. Volí Babiše i Piráty

Nejmenší obec s vlastní samosprávou se jmenuje Vysoká Lhota, leží u Pelhřimova a žije v ní jen 14 občanů. Předvolební anketa reportéra CNN Prima NEWS ukázala, že tamní voliči vidí politiku hodně různobarevně. „Volím ODS, tedy Spolu. Ale bojím se, že vládu bude sestavovat ta strašná marškumpanie: Babiš, komunisti a Okamura,“ říká 60letý starousedlík Jaroslav Škrleta. „Pro mě je favorit Babiš, a tím to končí,“ tvrdí jeho 73letý soused Jaroslav Balík.

Ukrajinec si vymyslel vraždu. Chtěl, aby mu policisté pročistili zapadlou cestu

Ukrajinec ze zapadlé vsi ohlásil fiktivní vraždu v naději, že policie protáhne sněhem zapadanou cestu, aby ho mohla zatknout. Muž žijící ve vesničce Grybova Rudnja na severozápadě Ukrajiny o víkendovém večeru zatelefonoval na policii a oznámil, že ubodal partnera své matky. Oběť podle něj již nevykazovala známky života, řekla agentuře AFP policejní mluvčí Julija Kovtunová. Muž zdůraznil, že policisté si pro něj mají přijet raději se sněžným pluhem, protože jinak se k němu nedostanou.

Obce škrtají na opravách, investicích či sportu. Nemohou kvůli změnám v daních plánovat

Z daňového balíčku, který nedávno prošel Sněmovnou, vstávají starostům obcí vlasy hrůzou. Jeho schválení senátem by znamenalo mnohamilionové ztráty v rozpočtech, které by museli akutně řešit. To by se podepsalo na opravách komunikací či plánovaných investicích, škrtalo by se také ve sportu či v kultuře. Starostové proto varují, že tyto kroky jenom vytvářejí nestabilní prostředí, ve kterém banky nebudou chtít obcím dlouhodobě půjčit.

reklama