Rusové spustili masivní útok. Exploze otřásají Kyjevem i Charkovem, hlásí Ukrajinci

Rusko podniklo rozsáhlý vzdušný úder na Ukrajinu

Rusko ve středu ráno podniklo další rozsáhlý vzdušný úder na Ukrajinu, exploze hlásí řada míst včetně Kyjeva, Charkova nebo Mykolajiva, informují ukrajinská média. Zatím není jasné, kolik střel nebo útočících dronů se ukrajinské armádě podařilo zlikvidovat.

Některé levobřežní části metropole se ocitly bez elektřiny poté, co sestřelená ruská raketa poškodila elektrické vedení, uvedl na platformě Telegram starosta Vitalij Kličko. Ukrajinští činitelé informují o několika zraněných. V celé zemi ještě krátce před 8:00 SEČ trval letecký poplach.

Sirény upozorňující na hrozbu vzdušného útoku se rozezněly Ukrajinou brzy ráno poté, co v ruské Murmanské oblasti vzlétly letouny Tu-95. Ukrajinské letectvo varovalo před hrozbou odpalů střel z těchto strojů, uvedl server RBK-Ukrajina. O něco později začaly přicházet zprávy o aktivitě ukrajinské protivzdušné obrany a explozích na východě i jihu Ukrajiny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na válce vydělává Česko i USA. Experti vysvětlili, proč podpora Ukrajiny není charita

V Charkově média informovala o výbuších kvůli raketovému úderu, v Mykolajivě podle nich útočily ruské drony Šáhed. Později se však exploze ozvaly také v Kyjevské a Čerkaské oblasti na střední Ukrajině, píše RBK-Ukrajina.

V Kyjevě se exploze ozvaly ve dvou vlnách, podruhé kolem 7:40 místního času (6:40 SEČ).

Šéf Lvovské oblasti na západě země následně informoval o explozích ve městě Drohobyč.

V Mykolajivu jsou zranění lidé a poškozené obytné budovy, vodovodní a plynárenské sítě, uvedl podle serveru Ukrajinska pravda místní starosta Oleksandr Sěnkevyč. O dvou raněných informovaly také úřady v Kyjevě. Celkový rozsah škod či počet obětí zatím není jasný.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Bolestivé „dárky“ z nebe. Ukrajinci ukázali záběry shazování bomb na překvapené okupanty

Tagy:
válka Ukrajina exploze útoky USA Kyjev Charkov Vitalij Kličko Mykolajiv Čerkaská oblast Drohobyč