CNN Prima News útoky

útoky

Výpis příspěvků ke štítku „útoky“

Ukrajinci čelí hluboké obraně Rusů v Záporoží. Část opevnění opakovaně mění majitele

Ministři zahraničí zemí EU budou jednat v Kyjevě, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell a zdůraznil, že to bude vůbec poprvé, co se zástupci diplomacií všech států EU setkají mimo území unie. Na Ukrajinu zamířil rovněž ministr Jan Lipavský (Piráti). Síly obránců na západě Záporoží musí čelit taktickým protiútokům z „hluboké obrany“ ruské armády, píše o tom Institut pro studium války (ISW). Situace kolem vesnice Robotyne je nestabilní – některá taktická polní opevnění už několikrát změnila majitele. Ukrajina čelící ruské vojenské invazi může nadále počítat s pomocí Spojených států, prohlásil během neděle americký prezident Joe Biden.

Nacher: Hašek je pokrytec, ale tweet jsem měl řešit jinak. Sám čelím i bodyshamingu

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher to na sociální síti Twitter ošklivě schytal od kritiků za to, že sdílel příspěvek označující legendárního hokejového brankáře Dominika Haška za „neonacistické prase“. Nyní pro CNN Prima NEWS řekl, že o bývalém brankáři takto nesmýšlí, považuje jej však za pokrytce kvůli jeho angažmá v Rusku. Vedle toho se Nacher rozpovídal o tom, že jako zákonodárce čelí pravidelně výhrůžkám a urážkám. Výjimkou není ani body shaming, tedy ataky kvůli jeho vzhledu.

Obtěžovali mě tři mužští avataři. Metaverse marně bojuje se sexuálními útoky, uvádí CNN

Ve virtuálních světech metaverse dochází ve velkém k případům sexuálního obtěžování. Pachatelé se tam totiž podle expertů cítí anonymně. Informovala o tom v reportáži americká CNN. V ní se se svou zkušeností s útoky v digitálním světě svěřila Nina Jane Patelová, která je spoluzakladatelkou a vedoucí výzkumu metaversu pro společnost Kabuni.

Desítky Romů vyrazily k domu Ukrajinců v Brně a hrozily zápalnými lahvemi. Věc řeší policie

Ve vyloučené lokalitě Brna, tzv. brněnském Bronxu, se shromáždila skupina Romů před domem, kde mají bydlet Ukrajinci. Muži vyhrožovali použitím zápalných lahví. Vyostřený úterní pochod v Krupce na Teplicku, jímž reagovali převážně Romové na nedělní konflikt několika lidí na sídlišti Maršov, se neobešel bez problémů. Někteří rozvášnění demonstranti zaútočili na lidi stojící na balkónech, provolávali také slávu ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Policie tvrdí, že vše monitorovala. Nepokoje se řešily i v nedaleké Bílině.