CNN Prima News útoky

útoky

Výpis příspěvků ke štítku „útoky“

Zabíjení lvů v Keni pokračuje, pastevci usmrtili šest šelem. Útočí na naše zvířata, stěžují si

21. května 2023 12:46

Keňští pastevci usmrtili v národním parku Amboseli šest lvů, informovala agentura Reuters. Šelmy podle vesničanů opakovaně napadají jejich hospodářská a domácí zvířata. Za poslední týden bylo v Keni zabito celkem deset lvů, včetně nejstaršího volně žijícího samce na světě. Keňská služba pro ochranu přírody (KWS) uvedla, že v regionu už delší dobu eskaluje konflikt mezi místními obyvateli a divokou zvěří.

Sledujte Hlavní zprávy: Popeláři jsou pod velkým tlakem. Útoky na ně se stupňují

28. listopadu 2022 18:14

Havířovští popeláři jsou po události, kdy v lisu jejich vozu zemřela mladá žena, která přespávala v popelnici, pod velkým tlakem. Lidé jim nadávají, jsou agresivní a dokonce na jednoho z nich zaútočili. Podobné problémy ale hlásí i popeláři ze sousední Orlové. Nejen o tom Hlavní zprávy, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Rusové ve velkých problémech. Vzdušné ztráty nedokáží nahradit a musí polevit, míní experti

8. listopadu 2022 09:39

Ruské síly do značné míry vyčerpaly své zásoby vysoce přesných zbraní a velké ztráty utrpělo také letectvo. Nejspíše proto budou mít potíže udržet současné tempo koordinovaných útoků proti ukrajinské kritické infrastruktuře, uvedl ve své pravidelné analýze situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW).

OSN odsoudila ruskou anexi části Ukrajiny. Proti hlasovalo Rusko a čtyři další země

12. října 2022 06:41

Ukrajinci se mohou těšit z dodávky nových zbraní od západních spojenců. Země mimo jiné obdržela další čtyři kusy obávaných raketometů HIMARS. Na Twitteru to potvrdil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Zároveň prohlásil, že Rusy na frontě čekají zlé časy. Ukrajinská armáda také odrazila ruské útoky vedené proti městu Bachmut. Mezitím OSN odsoudila nedávnou ruskou anexi čtyř částečně okupovaných ukrajinských území. Proti rezoluci odsuzující krok Moskvy jako nelegální hlasovalo pouze Rusko, Bělorusko, Sýrie, Nikaragua a Severní Korea.

Udeřte na ně ještě tvrději, rozkázal Šojgu ruským jednotkám při návštěvě východní Ukrajiny

16. července 2022 12:13

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu při návštěvě jednotek bojujících na východě Ukrajiny nařídil, aby zesílily útoky proti ukrajinské armádě. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany. Vojáci mají podle Šojgua zabránit tomu, aby Ukrajinci podnikali velké raketové a dělostřelecké útoky na civilní infrastrukturu v Ruskem okupovaných částech Donbasu i jinde.

Žraloci stále častěji vyhledávají rušné pláže, zjistili vědci. Kde je největší hrozba útoku?

27. června 2022 10:06

Výskyt žraloků u turisticky oblíbených pláží není během letních dovolených v určitých destinacích nic výjimečného. Američtí vědci ale zjistili, že obávaný predátor se u rušných pláží objevuje stále častěji. Přesný důvod zatím neznají, ale pro návštěvníky některých lokalit jde o silné varování. Přehled míst, kde žraloci útočí nejčastěji, naleznete níže v článku.

Ruská média věnovala potopení křižníku Moskva 45 sekund. Lidé jsou ale zoufalí, říká Just

15. dubna 2022 19:58

Potopení ruského křižníku Moskva nebylo pro ruská média zásadní zprávou. „Včera jsem se díval na zprávy. Této události bylo věnováno asi 45 sekund ve zpravodajském bloku,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS novinář Jiří Just, který žije v ruském hlavním městě. Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora útoky, ke kterým došlo v noci na pátek, se zničením ruské lodi nesouvisejí.

Další útok v Izraeli. Muž na motorce střílel kolem sebe, zabil nejméně pět lidí

29. března 2022 20:03

Při dalším útoku v Izraeli v úterý zahynulo podle zdravotníků pět lidí. Od minulého týdne jde o třetí útok v zemi. Při všech třech přišlo za týden o život 11 lidí. Minulé dva útoky se připisovaly pachatelům spřízněným s Islámským státem. Premiér Naftali Bennett svolal ještě na úterní večer schůzku představitelů silových resortů.