reklama
CNN Prima News útoky

útoky

Výpis příspěvků ke štítku „útoky“

Mozek útoků z 11. září stále čeká na soud. Proces tisíciletí byl odložen kvůli covidu

Byl to on, kdo vymyslel a naplánoval útoky z 11. září 2001, tvrdí Američané. Chálid Šajch Muhammad je měl začít osnovat ve druhé polovině 90. let společně s Usámou bin Ládinem. Ten byl zastřelen v roce 2011 ve své rezidenci nedaleko Islámábádu. Muhammad byl dopaden o celých osm let dříve. Později byl převezen na americkou základnu na kubánském Guantánamu, kde byl podroben tvrdému mučení. Jeden z nejvyšších představitelů al-Káidy tam nyní ještě stále čeká na soud.

Covidové zoufalství v Indii: Frustrovaní pozůstalí napadají vyčerpané zdravotníky

Vztek z koronavirové pandemie, která zabíjí jejich příbuzné, si Indové vybíjejí na zdravotnících. V úterý příbuzní 67leté oběti napadli zdravotníky v Dillí. Zaútočili na ně dřevěnými holemi. Minulý týden pozůstalí napadli 25letého zdravotníka, který nedokázal pomoci jejich 65letému příbuznému. Zdravotníci jsou však sami vyčerpaní a mnohdy sami trpí nemocí COVID-19.

Už nemůžu, tati, moc to bolí. Sedmiletou dívku v Myanmaru zastřelili před očima rodiny

Nejmladší obětí brutálních útoků vojenské junty v Myanmaru se stala sedmiletá dívka Khin Myo Chit. Tu vojáci postřelili v domě, kde bydlela, když utíkala do otcovy náruče. Půl hodiny po útoku zemřela, rodina teď zveřejnila její poslední slova. „Už nemůžu, tati, příliš to bolí,“ pronesla Khin, než vydechla naposledy. Vojáci v napadeních a raziích nadále pokračují. S informací přišel deník Daily Mail.

Demonstranti BLM ve Washingtonu napadli Trumpovy příznivce. Někteří skončili v krvi

Nadávky, zastrašování a násilí. V ulicích Washingtonu D. C. se střetli příznivci a odpůrci prezidenta Donalda Trumpa. Tisíce podporovatelů současného prezidenta se v sobotu shromáždily v hlavním městě USA, aby vyjádřily svůj nesouhlas s průběhem a výsledkem prezidentských voleb. Podle řady z nich byly volby „zmanipulované“ a „ukradené“. Ve městě se také objevilo několik stovek podporovatelů hnutí Black Lives Matter. S blížícím se večerem napětí mezi oběma tábory eskalovalo.

reklama