reklama
CNN Prima News útoky

útoky

Výpis příspěvků ke štítku „útoky“

Změnili jsme se, tvrdí Tálibán. Ze sebevražedných atentátníků přitom buduje brigádu

8. listopadu 2021 07:16

Během 20 let trvajícího povstání používalo radikální islamistické hnutí Tálibán sebevražedné atentátníky jako smrtonosnou zbraň k zabíjení zahraničních i afghánských vládních vojáků a rovněž k terorizování civilního obyvatelstva. Nyní, kdy se tálibové v zemi znovu ujali vlády, kontingent vycvičených sebevražedných atentátníků zůstává středobodem jejich vojenské a politické strategie, uvádí americká stanice RFE/RL.

Islámský stát přebral taktiku Tálibánu a děsí jeho bojovníky. Zabíjí je lepivými bombami

9. října 2021 05:58

Noví afghánští vůdci z řad Tálibánu svrhli před více než měsícem vládu v Kábulu podporovanou Západem, nyní ale v zemi čelí vnitřnímu nepříteli. Ten od nich přitom převzal mnoho strategií, jimiž se vyznačovalo jejich vlastní úspěšné partyzánské vojenské tažení. Jednou z nich je takzvaná městská válka, napsala dnes agentura Reuters.

Někdy mi přijde, že si Babiš útoky na sebe vymýšlí sám, říká komentátor

5. října 2021 20:31

Komentátor MF Dnes Petr Kolář a politolog Ladislav Mrklas se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli, že kauza Pandora Papers hnutí ANO nijak zvlášť neuškodí. V té figuruje mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO), který je podezřelý z toho, že zakládal offshorové firmy a přes ně měl nakupovat nemovitosti ve Francii. To však předseda vlády popírá.

Mozek útoků z 11. září stále čeká na soud. Proces tisíciletí byl odložen kvůli covidu

10. září 2021 19:58

Byl to on, kdo vymyslel a naplánoval útoky z 11. září 2001, tvrdí Američané. Chálid Šajch Muhammad je měl začít osnovat ve druhé polovině 90. let společně s Usámou bin Ládinem. Ten byl zastřelen v roce 2011 ve své rezidenci nedaleko Islámábádu. Muhammad byl dopaden o celých osm let dříve. Později byl převezen na americkou základnu na kubánském Guantánamu, kde byl podroben tvrdému mučení. Jeden z nejvyšších představitelů al-Káidy tam nyní ještě stále čeká na soud.

Covidové zoufalství v Indii: Frustrovaní pozůstalí napadají vyčerpané zdravotníky

29. dubna 2021 20:46

Vztek z koronavirové pandemie, která zabíjí jejich příbuzné, si Indové vybíjejí na zdravotnících. V úterý příbuzní 67leté oběti napadli zdravotníky v Dillí. Zaútočili na ně dřevěnými holemi. Minulý týden pozůstalí napadli 25letého zdravotníka, který nedokázal pomoci jejich 65letému příbuznému. Zdravotníci jsou však sami vyčerpaní a mnohdy sami trpí nemocí COVID-19.

Už nemůžu, tati, moc to bolí. Sedmiletou dívku v Myanmaru zastřelili před očima rodiny

27. března 2021 19:43

Nejmladší obětí brutálních útoků vojenské junty v Myanmaru se stala sedmiletá dívka Khin Myo Chit. Tu vojáci postřelili v domě, kde bydlela, když utíkala do otcovy náruče. Půl hodiny po útoku zemřela, rodina teď zveřejnila její poslední slova. „Už nemůžu, tati, příliš to bolí,“ pronesla Khin, než vydechla naposledy. Vojáci v napadeních a raziích nadále pokračují. S informací přišel deník Daily Mail.

Vlci na Broumovsku útočí už i v blízkosti domů. Podlezli plot a napadli ovce

20. listopadu 2020 22:20

Trvající útoky vlků trápí obyvatele Broumovského výběžku na severovýchodě Čech v Královéhradeckém kraji. Tamní chovatelé si s nimi nevědí rady. Neustále nacházejí roztrhané ovce, stáda ale nemají jak efektivně ochránit, strachují se, protože vlci jsou stále útočnější. Poslední zaznamenaný případ se stal na zahradě u domu chovatelky ovcí.

reklama