Rusové trpí, proti válce a Putinovi se ale nebouří. Just popsal, jak funguje propaganda

Nehledě na vývoj bojů na Ukrajině, kde se Rusům nevede příliš dobře, je podpora prezidenta Vladimira Putina doma stále silná. V pořadu 360° to uvedl spolupracovník CNN Prima NEWS v Moskvě Jiří Just. Podotkl, že lidé se v Rusku proti válce ani režimu nebouří a propaganda je nadále velmi efektivní.

Podle Západu se ve válce nyní daří více ukrajinským než ruským vojskům. S tím souhlasí i Just. „Když se podíváme na objektivní hodnocení situace na Ukrajině, nevyznívá ve prospěch Ruska a Vladimira Putina. Nehledě na to je ale podpora ruského prezidenta v jeho zemi silná,“ uvedl.

Rusové se podle něj nebouří proti válce ani samotnému režimu. „A to navzdory tomu, že Rusko trpí sankcemi a má ekonomické problémy. Dá se z toho vyvodit, že je ruská propaganda efektivní a Rusové stále věří tomu, co jim naservíruje v televizi a tisku. Může to vypadat tristně, ale je to bohužel tak,“ dodal.

Proč se podle Justa vydal šéf Kremlu na území Ukrajiny? A jsou domněnky o možném dvojníkovi pravdivé, či nikoliv? Nejen to se dozvíte ve výše přiloženém videu.

Tagy: