reklama
CNN Prima News rybáři

rybáři

Výpis příspěvků ke štítku „rybáři“

Neobvyklý úlovek překvapil italské rybáře. V síti uvízl žralok s prasečím rypáčkem

16. září 2021 09:16

Nečekané vzrušení zavládlo první zářijový týden na italském ostrově Elba. Místní rybáři vytáhli totiž z moře uhynulého žraloka světlouna ostnatého (Oxynotus centrina). Jeho fotografie se začaly rychle šířit po sociálních sítích. Netradiční druh paryby je totiž známý pod nelichotivými jmény jako žralok prasečí nebo „prasečí ryba“.

Bez turistů je to špatné. Potřebujeme jejich peníze, přiznává podnikatel z Turecka

27. června 2021 07:20

Bez turistů se nemáme lépe, chybí nám, říká CNN Prima NEWS 29letý podnikatel Abdul, když rybaří na břehu moře u centra tureckého města Side. Za časů před pandemií bývala promenáda plná turistů. Zároveň Abdul přiznává, že si užívá, že v celém zálivu rybaří jen on s kamarádem a moc dalších lidí se okolo břehu nepotuluje. Přesto se celá země na turisty těší, potřebuje totiž jejich peníze.

Tragédie v Barentsově moři. Na palubě potopené lodi zřejmě zemřelo 17 rybářů

28. prosince 2020 09:13
Aktualizováno

V Barentsově moři nedaleko ruského souostroví Nová Země se v pondělí ráno potopila ruská rybářská loď Oněga. Ministerstvo pro mimořádné události informovalo, že se podařilo zachránit jen dva námořníky. Mrtvé tělo jednoho z posádky bylo nalezeno, osud dalších 16 lidí dosud není znám, s největší pravděpodobností však také zemřeli, protože teplota v Barentsově moři je extrémně nízká, uvedla záchranná služba.

reklama