reklama

Rychle a zběsile ve spršce jisker. Řidič s proraženou pneumatikou ujížděl policii

Tahle honička vypadala jak z bláznivého akčního filmu. Policejní hlídka na Břeclavsku den před vánoční nadílkou stíhala rychle jedoucí auto, z jehož proražené pneumatiky sršely tisíce jisker. Řidič dlouho odmítal zastavit, s vozem uháněl vesnicemi, po silnici i polní cestou. Když se ho konečně podařilo zadržet, policisté v autě našli látku obsahující amfetamin.

reklama

Ze svižně ujíždějícího auta sršela do večerní tmy spousta jisker, burácení motoru a ostré skřípání brzd doplňoval zvuk policejní sirény. Obyvatelé několika jihomoravských vesnic si mohli večer 23. prosince připadat jak v kině na hollywoodském trháku. Byť neobvyklá honička vypadala chvílemi dost nebezpečně, nakonec to –⁠ podobně jako většinou na stříbrném plátně –⁠ dopadlo dobře.

K tématu

„Policejní hlídka z obvodního oddělení v Hustopečích si povšimla vozidla Škoda Fabia, které vysokou rychlostí projíždělo obcí Kašnice směrem na Brno. Řidič na znamení k zastavení nereagoval a po polní cestě pak pokračoval na Borkovany,“ popisoval policejní mluvčí Pavel Šváb. „Vzápětí najel zpět na komunikaci, kde před obcí Těšany nezvládl pravotočivou zatáčku a poničil svodidla i auto. Po chvíli auto s proraženou pneumatikou odstavil.“

Třicetiletému muži z vozidla pomohli policisté. Zjistili, že mají před sebou osobu, která se už podobného jednání v minulosti dopustila. Test na alkohol byl u ní negativní, test na drogy řidič odmítl.

„Vozidlo měl vypůjčené, policisté při prohlídce nalezli v přihrádce vozu 0,5 gramu bílé krystalické látky, která, jak se později ukázalo, obsahovala amfetamin,“ uvedl Šváb. „Auto bylo na náklady majitelky odtaženo, případ je i nadále v šetření,“ dodal policejní mluvčí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Vláda

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

Sociální demokraté mluví o tom, že by důchodci mohli i letos dostat mimořádný příspěvek. Naznačila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), konkrétní částku ale neřekla. Loni dostali senioři „rouškovné“ ve výši pět tisíc korun. Nápad ČSSD zkritizoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj jde jen o předvolební dáreček .

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Další články
reklama
reklama