reklama

S hvězdnou zpěvačkou se zřítilo letadlo. Smrt „královny utrpení“ šokovala miliony fanoušků

Při letecké havárii o život přišla jedna z nepopulárnějších brazilských zpěvaček Marília Mendoncaová. Bylo jí 26 let. S odvoláním na brazilské úřady o tom informoval zpravodajský server BBC. Spolu se zpěvačkou při neštěstí ve státě Minas Gerais na jihovýchodě země zemřeli další čtyři lidé: její strýc, její producent a dva členové posádky. Příčina havárie se vyšetřuje.

reklama

Mendoncaová, která v roce 2019 získala latinskoamerickou Grammy, proslula tematickým zaměřením na nevydařené vztahy žen. Patřila k předním osobnostem brazilského hudebního stylu sertanejo, původně venkovské hudby, jejíž moderní adaptace prosluly po přelomu tisíciletí.

Kariéru Mendoncaová odstartovala jako náctiletá a celonárodní hvězdou se stala v roce 2016 díky hitu o nevěře. V Brazílii byla známá jako „královna utrpení“.

Loni, když se kvůli pandemii COVID-19 rušily koncerty, vystupovala on-line. Jedno z těchto vystoupení se stalo nejsledovanějším živým přenosem na světě. Na platformě Youtube jej ve špičce sledovalo 3,3 milionu diváků. V roce 2020 byla Mendoncaová nejposlouchanějším brazilským umělcem na Spotify.

Zpěvačka měla v pátek večer vystoupit na koncertě ve městě Caratinga, vzdáleném 12 kilometrů od místa neštěstí. Několik hodin před nehodou zveřejnila na sociálních sítích video, ve kterém se připravovala na cestu.

Tagy:
nehoda Brazílie zpěvačka letadlo letecká nehoda smrt Marília Mendonçaová

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Jo Nesbø: Jako autor si musím pokládat otázku, zda někoho neponoukám ke zločinům

Uznávaný a celosvětově oblíbený norský spisovatel Jo Nesbø se proslavil zejména svými detektivkami ze skandinávského prostředí. Ve svých knihách detailně popisuje mnohdy hrůzostrašné momenty, proto si pokládá otázku, zda někoho svými příběhy neponouká ke zločinům. „Každý autor, který píše fikci, nad tím musí přemýšlet,“ sdělil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS..

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama