reklama

Sám proti armádě. Drsňák při demonstraci v Rusku zmlátil celé komando

Občas těžkooděncům nemusí stačit ani speciální výcvik. Přesvědčila se o tom vyhlášená ruská jednotka OMON, když si v Moskvě při potlačování demonstrace na podporu Alexeje Navalného troufla na zdánlivě neškodného chlapíka. Ozbrojenci čekali tváří v tvář jedinému soupeři lehkou práci, místo toho ale dostali nakládačku. Pokud se potvrdí první zprávy z místa, bude výsledek incidentu pochopitelnější – proti komandu totiž zřejmě stál bojovník MMA Anzor Azyjew.

reklama

Během soboty se po celém Rusku konaly demonstrace na podporu zatčeného opozičního představitele Alexeje Navalného, jen v Moskvě se jich zúčastnilo zhruba 40 tisíc lidí. Policisté při protestních akcích zadrželi přes tři tisíce lidí včetně Navalného manželky. Docházelo k četným potyčkám ozbrojených složek s demonstranty.

Sociálními sítěmi po celém světě proběhlo například video z Jekatěrinburgu, kde protestující házeli na policisty sněhové koule. Na záznamu z Vladivostoku je zase patrné, že milicionáři bijí demonstranty obušky, zadržené osoby pak nakládají do přistavených antonů.

V Moskvě byli zraněni čtyři novináři, státní zpravodajská agentura RIA Novosti ze stejného místa oponovala tvrzením, že došlo k napadení vozidla bezpečnostních služeb.

V hlavním městě pak došlo při demonstraci i k incidentu, který se stal hitem sociálních sítí až během neděle, tedy s denním zpožděním. Na něm se zásahové jednotky milice OMON pustily do mladíka v černém, překvapil je však jeho srdnatý vzdor. Byť proti němu těžkooděnci v jednu chvíli nastoupili až ve čtyřech, stejně to byli nakonec oni, kdo v šarvátce schytal více ran.

Co byl tenhle mladík zač? Oficiálně to zatím nikdo nepotvrdil, fanoušci MMA však podle uveřejněných záběrů poukazují, že šlo o Anzora Azyjewa. Jednatřicetiletý polský bojovník čečenského původu je ve své zemi bývalým mistrem v MMA a úspěšně zápasil též v Rusku.

Jeho posledním zápasem mezi elitou je vítězství nad krajanem Kamilem Selwou v dubnu 2017, od té doby je vedený jako trenér. Vedle MMA se úspěšně věnoval i jiu-jitsu

Tagy:

Hlavní zprávy

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista
Volby 2021

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista

Ostrou kritiku si v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS od ostatních mladých politiků vyslechl kandidát KSČM pro sněmovní volby Arťom Korjagin za jeho slova, že lidé dnes trpí a umírají v „totalitě peněz“ a kapitalistický systém „má na rukou krev“. Kandidát Přísahy Michal Košan reagoval slovy, že „komunisty nenávidí“. Představitelka koalice Spolu Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL) a reprezentant Pirátů a STAN Zbyněk Horváth připomněli, že komunistický režim zavraždil a pronásledoval stovky lidí.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama