reklama

Sám proti armádě. Drsňák při demonstraci v Rusku zmlátil celé komando

Pokud byl mládenec v černém opravdu přeborníkem MMA, pak si speciální jednotky OMON nevybraly k potyčce zrovna toho pravého.
Zdroj: Twitter

Občas těžkooděncům nemusí stačit ani speciální výcvik. Přesvědčila se o tom vyhlášená ruská jednotka OMON, když si v Moskvě při potlačování demonstrace na podporu Alexeje Navalného troufla na zdánlivě neškodného chlapíka. Ozbrojenci čekali tváří v tvář jedinému soupeři lehkou práci, místo toho ale dostali nakládačku. Pokud se potvrdí první zprávy z místa, bude výsledek incidentu pochopitelnější – proti komandu totiž zřejmě stál bojovník MMA Anzor Azyjew.

reklama

Během soboty se po celém Rusku konaly demonstrace na podporu zatčeného opozičního představitele Alexeje Navalného, jen v Moskvě se jich zúčastnilo zhruba 40 tisíc lidí. Policisté při protestních akcích zadrželi přes tři tisíce lidí včetně Navalného manželky. Docházelo k četným potyčkám ozbrojených složek s demonstranty.

/ fotografií

Sociálními sítěmi po celém světě proběhlo například video z Jekatěrinburgu, kde protestující házeli na policisty sněhové koule. Na záznamu z Vladivostoku je zase patrné, že milicionáři bijí demonstranty obušky, zadržené osoby pak nakládají do přistavených antonů.

V Moskvě byli zraněni čtyři novináři, státní zpravodajská agentura RIA Novosti ze stejného místa oponovala tvrzením, že došlo k napadení vozidla bezpečnostních služeb.

K tématu

V hlavním městě pak došlo při demonstraci i k incidentu, který se stal hitem sociálních sítí až během neděle, tedy s denním zpožděním. Na něm se zásahové jednotky milice OMON pustily do mladíka v černém, překvapil je však jeho srdnatý vzdor. Byť proti němu těžkooděnci v jednu chvíli nastoupili až ve čtyřech, stejně to byli nakonec oni, kdo v šarvátce schytal více ran.

Co byl tenhle mladík zač? Oficiálně to zatím nikdo nepotvrdil, fanoušci MMA však podle uveřejněných záběrů poukazují, že šlo o Anzora Azyjewa. Jednatřicetiletý polský bojovník čečenského původu je ve své zemi bývalým mistrem v MMA a úspěšně zápasil též v Rusku.

Bojovník MMA Anzor Azyjew
Bojovník MMA Anzor Azyjew
Zdroj: Twitter

Jeho posledním zápasem mezi elitou je vítězství nad krajanem Kamilem Selwou v dubnu 2017, od té doby je vedený jako trenér. Vedle MMA se úspěšně věnoval i jiu-jitsu

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Ve sporu premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o úředních maturitách se poslanec Patrik Nacher (za ANO) nestaví ani na jednu stranu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS však uvedl, že resort školství neprokazuje v otázce návratu žáků do škol dostatek předvídavosti. „Vzdělání se vykompenzovat penězi nedá, pojďme se bavit o formách letních škol,“ uvedl.

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze
Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama