CNN Prima News šampaňské

šampaňské

Výpis příspěvků ke štítku „šampaňské“

Hrdina se bleskově stal nešťastníkem. Cyklistu vyřadil z Gira špunt od šampaňského

Cyklisté jdou často přes velkou bolest, když už kvůli něčemu končí, jsou to většinou zlomené kosti. Eritrejce Biniama Girmaye na italském Giru netrápil žádný zdravotní problém. Naopak byl v totálním laufu a díky drtivému finiši senzačně vyhrál 10. etapu. Triumf si dlouho nemohl užívat. Nezvládl manipulaci se šampaňským na pódiu a špunt ho trefil do levého oka. Slavná Grand Tour tím pro něj skončila.

Rolls-Royce představuje kabriolet inspirovaný jachtou. Za půl miliardy korun

Současná modelová řada značky Rolls-Royce čítá hned několik automobilových klenotů. Opomeňme například sportovní kupé Wraith, SUV Cullinan nebo třeba luxusní limuzínu Phantom. Britsko-německý výrobce už ale nedělá jen sériová auta, neboť se rozhodl vrátit ke svým kořenům a soustředit se mimo jiné i na zakázkové vozy. Po letech tak přijíždí znovuzrozený Boat Tail, exkluzivní kabriolet inspirovaný jachtou, který byl navržen ve spolupráci s budoucími majiteli.

Urážka přírody? Francouzští vinaři kvůli udržení cen zlikvidují část úrody

Francouzští producenti šampaňského čelí kvůli dopadům koronavirových restrikcí doposud největšímu propadu prodejů. Tamní sdružení zahrnující asi 16 tisíc vinařů plánuje omezit letošní sklizeň, aby šampaňské z důvodu nadprodukce způsobené výrazným poklesem prodejů nezlevňovalo. Počítá se s likvidací části úrody, což některé z vinařů logicky pobuřuje.