CNN Prima News schůzka

schůzka

Výpis příspěvků ke štítku „schůzka“

Setkání Putina s matkami ruských vojáků? Fake, tvrdí Ukrajinci. Předkládají důkazy

26. listopadu 2022 11:58

Jak to bylo s údajnou schůzkou Vladimira Putina s matkami ruských vojáků, kteří padli během bojů na Ukrajině? Lidé na sociálních sítích upozorňují na několik nesrovnalostí. Ty naznačují, že setkání bylo počítačově upravené a uměle nahrané, přičemž Moskva měla dosadit místo skutečných matek okupantů herečky i vlivné prokremelské osoby.

Schůzka Bidena se Si Ťin-pchingem? Vzkaz Moskvě a Kyjevu, že je řešení možné, míní historik

14. listopadu 2022 22:49

Americký prezident Joe Biden v pondělí hovořil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba státníci projednávali téma ukrajinsko-ruského konfliktu či Tchaj-wan. Shodli se na tom, že vzájemné soupeření obou velmocí nesmí sklouznout ke konfliktu. Podle historika Martina Kováře USA s Čínou schůzkou ale především vyslaly vzkaz Moskvě i Kyjevu, že se lze vždy domluvit.

Nový sport světových lídrů? Ponižování Putina na čas. Do hry se k Turecku zapojil i Katar

16. října 2022 19:28

Dříve měl ve zvyku chodit na mezinárodní schůzky pozdě on. V poslední době však ruský prezident Vladimir Putin od světových lídrů ochutnává vlastní medicínu. Při čtvrtečním setkání v Kazachstánu musel čekat na zástupce Kataru či Palestiny. Ruského vládce již podruhé tímto způsobem ponížil i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Zemanovo setkání s Orbánem a Vučičem? Ostatní státníci ho možná odmítli, myslí si Svoboda

6. října 2022 23:51

Setkání prezidenta Miloše Zemana s maďarským a srbským prezidentem při symbolické „rozlučce“ s funkcí vyvolalo různé reakce. Zeman se mohl snažit setkat s jinými státníky, kteří však zájem o schůzku nemuseli opětovat, domnívá se bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Putina potupili i jeho spojenci. Šéf Kremlu trapně čekal na prezidenta Kyrgyzstánu

16. září 2022 11:41

Čtvrteční summit zástupců Ruska, Číny a dalších zemí v uzbeckém Samarkandu provázelo hned několik bizarních momentů. Ruského prezidenta Vladimira Putina zesměšnil jeho kyrgyzský protějšek Sadyr Žaparov, když na něj šéf Kremlu musel při setkání potupně čekat. To přitom bývá oblíbené gesto nadřazenosti právě ruského vládce. K podivné situaci došlo také ve chvíli, kdy Putin dorazil do Uzbekistánu. S tamním premiérem Abdullou Aripovem, který ruského prezidenta přivítal na letišti, si Putin nepodal ruku.

Biden omylem ukázal svůj tahák. Pozdrav a poděkuj, sedni si na své místo, zní pokyny

24. června 2022 16:49

Americký prezident Joe Biden opět zaujal svými netradičními taháky. Zatímco v červenci 2021 obletěl svět papírek s poznámkou, že prezident „má něco na bradě“, ve čtvrtek omylem ukázal notičky na schůzku s vedoucími pracovníky amerického větrného průmyslu. Jednotlivé body plánované akce si pečlivě zaznamenal. Včetně toho, aby si nezapomněl sednout, neměl moc dlouhý projev a na konci poděkoval ostatním.

Musíme změnit obsah vzdělávání, maturity i přijímací zkoušky, shodli se Gazdík se Zemanem

18. května 2022 19:47

Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se shodli, že je nutná redukce obsahu vzdělávání, změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné je celoživotní vzdělávání. Gazdík na setkání prezidenta dále informoval o záměrech vlády ve školství. Vyjasňovali si návrh, aby byl druhý cizí jazyk v základních školách jen volitelný. Shodli se také v tom, že 17. června dojde ke jmenování dalších 84 profesorů a profesorek.

Turecko je připraveno uspořádat schůzku Putina a Zelenského, potvrdil Erdogan

29. března 2022 09:16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval ruské a ukrajinské vyjednávače k uzavření příměří, uvedla ruská státní agentura TASS. Turecko je podle Erdogana připraveno uspořádat schůzku Vladimira Putina a Volodymyra Zelenského. Prohlásil to před mírovými rozhovory, které před desátou hodinou podle agentury Reuters začaly v Istanbulu. Jde o první fyzické setkání delegací Ukrajiny a Ruska od 7. března.

Kauza „dlouhý stůl“ objasněna. Macron odmítl v Kremlu test na covid, aby neměli jeho DNA

11. února 2022 11:27

Schůzka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem už stačila vyvolat bouřlivé reakce celého světa. Nejvíce ohlasů a karikatur na sociálních sítích se dostalo dlouhému stolu, u kterého státníci dvou velmocí seděli. Teď se ukázalo, proč nešlo o prostý konferenční stolek, ale o čtyřmetrový kus nábytku. Francouzská hlava státu totiž odmítla žádost Kremlu podstoupit test na covid. Macron chtěl zabránit tomu, aby mělo Rusko jeho DNA, potvrdily dva zdroje z francouzské delegace agentuře Reuters.