CNN Prima News schůzka

schůzka

Výpis příspěvků ke štítku „schůzka“

Fiala v příštím roce vyrazí na jih, zmínil i Indii. Prezident chystá návštěvu velkovévodství

Premiér Petr Fiala (ODS) zamíří v první polovině příštího roku do Indie, Španělska a Itálie. Chystá také návštěvu dalších zemí. Prezident Petr Pavel jedná například o Lucembursku. Předseda vlády rovněž sdělil, že ač je Česko opatrné ohledně zvyšování unijního víceletého finančního rámce, řadí se mezi státy, které chtějí v tomto ohledu pomoct Ukrajině v růstu. Vrcholní politici to ve čtvrtek potvrdili během tiskové konference s novináři.

Pavel se pustil do Orbána za setkání s Putinem: Nepodléhejme jeho taktice, chce nás rozeštvat

Evropští lídři nesmí podlehnout Putinově taktice. Uvedl to prezident Petr Pavel v souvislosti s úterním setkáním ruského prezidenta s maďarským premiérem Viktorem Orbánem na summitu v Pekingu. Podobné akce jsou pouze dalším pokusem rozbít soudržnost evropských států, uvedl Pavel pro web The Guardian. Maďarského předsedu vlády kritizovali také další představitelé států EU i americký velvyslanec v Budapešti David Pressman.

Umytá židle, hlavně aby pod Kimem nepraskla. Lidé se baví schůzkou Putina s vládcem KLDR

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským vládcem Kim Čong-unem na kosmodromu Vostočnyj provázelo několik podivuhodných situací. Členové obou delegací na poslední chvíli vybírali pro vůdce KLDR vhodnou židli, na kterou by si mohl sednout. U rozhodování působili velmi zmateně. Vybraný nábytek pak dostal speciální péči. Severokorejský vyslanec židli kompletně vydezinfikoval.

Raději schopné politiky než „čisté“. Svazáctví i pivní pseudoaféra, shodli se experti

V politice není důležité, co za událostmi stojí, ale jak působí navenek. Lidé chtějí čisté, ale trochu pokrytecké politiky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se tak ke kauze schůzky ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s podnikatelem Martinem Nejedlým vyjádřil politický komentátor Martin Schmarcz. Celou záležitost také označil za „pivní pseudoaféru“. S jeho slovy souhlasil i zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář. Ten vyčetl spolku Milion chvilek pro demokracii, že ač svolává proti šéfovi resortu protest, sám mu na své akci i přes jeho přítomnost nedá prostor k vyjádření.

Blažek? Marginálie, vláda zakrývá něco jiného, tvrdí Balaštíková. Výborný mluví o chybě

V pětikoalici jsou jiné, vážnější prohřešky. Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým je malý přešlap. Vláda řeší marginálii, aby zakryla něco jiného. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně ANO Margita Balaštíková. Podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) se Blažek dopustil hrubé chyby, kterou si však musí vyřešit ODS.

Babišův pohled šelmy a nahrbený Fiala čekající útok. Expertka rozebrala gesta v Partii

Jak se lidé rozloučí, tak se příště setkají. Podle expertky na nonverbální komunikaci Noemi Zárubové-Pfeffermannové byl duel v Partii Terezie Tománkové mezi předsedy Petrem Fialou (ODS) a Andrejem Babišem (ANO) pokračováním jejich shledání u prezidenta. Zpočátku nahrbený premiér podle ní vyčkával na útok. Ten následně od Babiše s pohledem šelmy přišel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradila, co ji na politicích v poslední debatě překvapilo.

Další spory Černochové s podřízenými? Věc klidní Fiala, opozice ministryni obrany nešetří

Spory ministryně obrany Jany Černochové (ODS) s jejími podřízenými pokračují. Podle informací z médií chtěla po šéfovi Ústřední vojenské nemocnice v Praze, aby odstoupil. Přitom nedávno se objevily zprávy, že kvůli neshodám s ministryní chtěl skončit ve funkci náčelník generálního štábu Karel Řehka. Spor mezi ním a ministryní musel ve čtvrtek dokonce hasit premiér Petr Fiala (ODS).

Komunikace prezidenta se změní, řekla Pavlova mluvčí. Kdy bude jasno o schůzce se Zemanem?

Ve čtvrtek proběhl kontakt mezi tajemníky dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana a nově zvoleného Petra Pavla, sdělila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluvčí vítězného kandidáta Markéta Řeháková. O schůzce šéfa Hradu s jeho nástupcem by tak mělo být brzy jasno. Hradní komunikaci prý čekají velké změny. Mluvčí chce klást důraz na sociální sítě a navázat spolupráci s influencery.