reklama

Se svým Volvem ujel za třicet let celkem 1,6 milionu kilometrů, motor měnil jen jednou

Že stará Volva hodně vydrží, to je známá věc. Ale co je moc, to je moc. Jediný majitel modelu 740 z amerického státu Missouri ujel se svým autem za třicet let od koupě vozu milion mil čili přes 1,6 milionu kilometrů.

reklama

Pověstná spolehlivost a bezpečnost zejména starších modelů Volvo byla nedávno opět potvrzena. Jeden z exemplářů známé modelové řady 740 nedávno překonal překonal svou miliontou míli, čili 1,6 milionu kilometrů!

Bezproblémové auto

Dotyčným vozidlem je sedan 740 GLE zakoupený nový v roce 1991 u dealera Volvo v St. Louis v americkém státě Missouri. Jeho majitel Jim O’Shea tvrdí, že v době jeho koupě se setkal s jistým majitelem Volva P1800 z roku 1961, které právě najíždělo svou miliontou míli. Jim se příběhem inspiroval a rozhodl se, že stejný počin dokáže za dalších třicet let v tehdy novém modelu. Před pár dny to opravdu dokázal.

Dotyčné Volvo je jediným Jimovým autem a jezdil s ním bez přerušení od roku 1991. Velký sedan už nicméně má druhý motor a převodovku a sem tam se na něm objevuje nějaký ten rezavý puchýřek. Auto má za sebou tři menší nehody, tedy v průměru jednu za deset let, což není tak hrozné. O'Shea připisuje dlouhou životnost Volva tomu, že ho bylo snadné opravovat. Nazval jej přímo „snem mechaniků“ a dodal, že „obyčejný člověk“ si může snadno sám vyměnit žárovky a další díly.

Zvládlo by něco takového jakékoliv dnešní auto? Něco nám říká, že nikoliv.

Tagy:
Volvo rekord servis spolehlivost Missouri nájezd Volvo 740 rekordní kilometry

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama

Domácí zpravodajství

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama