CNN Prima News Volvo Cars

Volvo Cars

Výpis příspěvků ke štítku „Volvo Cars“

TEST: Benzinové Volvo XC90 je svědkem umírajícího času. Funguje skvěle i bez elektřiny

Životní cyklus úspěšného velkého SUV od Volva se blíží ke svému závěru. Brzy jej v nabídce doplní a časem zcela nahradí elektrické EX90. Naftový pohon současné devadesátky už se odebral na věčnost, v ceníku XC90 ale stále zůstává výkonná mild-hybridní verze, která se jeví být optimálním řešením pro všechny elektrické bezvěrce. Co na tom, že zejména elektronická výbava stihla za osm let výroby modelu už poněkud zestárnout.

TEST: Elektrická Cupra Born skrývá ve sportovním těle praktické auto, cenou je však mimo

Jestli se má některá kategorie elektromobilů šanci na trhu reálně uchytit, jsou to pravděpodobně vozy kompaktní velikosti, jako je Cupra Born. Sesterský model Volkswagenu ID.3 od Seatu sází na atraktivnější vizáž, jezdí však velmi podobně a nabízí i impozantní výkonové parametry. Bude to ale stačit na nastupující čínskou konkurenci, která bojuje úplně jinými zbraněmi?

Nový Hyundai Kona se v elektrické verzi vyrábí pro celý svět jen v Nošovicích. Je to univerzál

Elektrické provedení vozu Hyundai Kona Electric je pozoruhodným křížencem konvenčního a ryze elektrického pojetí mobility. Zvenku vypadá jako běžný crossover, uvnitř ale připomíná futuristické modely Ioniq, jimž se podobá i kultivovaným vnitřním prostorem a plavným svezením. Přesvědčí zákazníky benzinové, či hybridní verze téhož modelu?

Expert na prodej nemovitostí: Češi si budou muset zvyknout na život v pronájmu

Drahé a tím pádem pro většinu lidí nedostupné hypotéky byly jedním z důvodů, proč loni strmě klesla poptávka po nemovitostech. Málokdo měl na jejich pořízení dostatek prostředků. Ovšem data z prvního čtvrtletí letošního roku naznačují, že mírně stoupá zájem o koupi nových bytů v Praze. Znamená to, že se situace na trhu s nemovitostmi zlepšuje? O tom v pořadu Interview PLUS mluvili jednatelé investiční nemovitostní skupiny WIV group, Ondřej Šaier a Jaroslav Ragas.

Měl Bůh málo andělů? Rodina smutní nad smrtí mladé slovenské herečky. Zuzanu srazilo auto

Ve stínu nedávných tragických událostí v Bratislavě zůstává úmrtí mladé slovenské herečky, zpěvačky a recitátorky Zuzany Ogurčákové. Tu v září srazil řidič na přechodu pro chodce ve Spišské Nové Vsi, a to jen kousek od jejího domu. Srdceryvnou vzpomínku sdílel její chorvatský tchán. „Měl snad Bůh málo andělů?“ tázal se v příspěvku.

PŘEHLEDNĚ: Půl milionu kilometrů? Pro některá auta není problém ani dvojnásobek

Zlí jazykové tvrdí, že dnešní auta mají programovanou životnost okolo 200 tisíc kilometrů a všechno nad tuto hranici už se na servisu neúměrně prodraží. Buď jak buď, statistické údaje jasně naznačují, že ta opravdu kvalitní auta už byla dávno vyrobena a že z těch dnešních je těžko kdy některé předčí. Minimum elektroniky, bohatě dimenzovaná konstrukce nebo vysoký počet vyrobených kusů. To všechno jsou společné atributy aut, která průměrně najížděla a najíždí stovky tisíc kilometrů.