CNN Prima News Volvo Cars

Volvo Cars

Výpis příspěvků ke štítku „Volvo Cars“

PŘEHLEDNĚ: Půl milionu kilometrů? Pro některá auta není problém ani dvojnásobek

12. září 2022 15:51

Zlí jazykové tvrdí, že dnešní auta mají programovanou životnost okolo 200 tisíc kilometrů a všechno nad tuto hranici už se na servisu neúměrně prodraží. Buď jak buď, statistické údaje jasně naznačují, že ta opravdu kvalitní auta už byla dávno vyrobena a že z těch dnešních je těžko kdy některé předčí. Minimum elektroniky, bohatě dimenzovaná konstrukce nebo vysoký počet vyrobených kusů. To všechno jsou společné atributy aut, která průměrně najížděla a najíždí stovky tisíc kilometrů.

Volvo chtělo kdysi dělat byznys v Severní Koreji. Kim Ir-sen to ale viděl trochu jinak

29. května 2022 06:30

Zatímco dnes se zahraniční obchod realizuje v drtivě většině prostřednictvím peněz, za studené války platil Východ Západu často v naturáliích. V 70. letech však Švédsko krutě naletělo severokorejskému režimu, který za už dodaná Volva neměl v úmyslu platit vůbec. Svou roli sehrála i chamtivost a naivita švédské strany.

Alkoholové imobilizéry v nových autech: Už brzy se s promile nehnete z místa

1. září 2021 17:34

Zajet si na „jedno rychlé“ autem do oblíbené hospůdky o dvě ulice dál? Ani nápad, respektive ano, ale zpátky půjdete pěšky. Od července 2022 musí na základě legislativního nařízení EU automobilky povinně do svých nových vozů montovat předpřípravu na tzv. alkoholový imobilizér. Ten bude monitorovat alkohol v dechu a v případě jeho identifikace zablokuje start vozidla. Důvodem jsou vysoké počty dopravních nehod zapříčiněné alkoholem v dechu či krvi řidiče.

Srovnávací test: Dvě Toyoty Camry dělí 30 let, přesto mají hodně společného

12. července 2021 09:38

Největší světová automobilka ve své historii sice tu a tam vyráběla revoluční, ba atraktivní sportovní modely, pokud však jde o manažerské sedany, těžko hledat konzervativnějšího výrobce. Když se podíváte na dvě Toyoty Camry, jejichž rok narození se liší o 30 let, seznáte, že ta starší musela vypadat archaicky už v době svého vzniku a také soudobý vůz příliš invence neskýtá. O tom ale tyto „sleepery“ nikdy nebyly. Dosud se tohoto japonského sedanu prodalo skoro 20 milionů kusů.