reklama

Uražený zaměstnanec zapálil obchodní centrum. Neunesl výtku šéfové kvůli lepení štítků

Totální likvidací obchodního domu skončil zdánlivě zanedbatelný zaměstnanecký spor v ruském Tomsku. Pracovník v jednom z obchodů nevydržel, že ho šéfová napomíná za špatně odvedenou práci, a tak ho zapálil. Prodejna byla plná pyrotechniky.

reklama

Z obchodního centra Stuha v sibiřském Tomsku musela policie evakuovat okolo dvou set lidí. „Vybuchla tam pyrotechnika. Zrovna jsem zaparkoval a vystoupil, když to bouchlo. Viděl jsem dým,“ popsal situaci jeden ze svědků.

Zmatení zaměstnanci museli neprodleně opustit budovu. „Nestihli jsme se ani obléct. Asi něco chytlo. Ostatní také nic neví,“ reagovala chvíli po evakuaci prodavačka Naděžda Alčinová. Záhy se ukázalo, že šlo o naplánované žhářství jejich dotčeného kolegy.

Podezřelý se přiznal

Ten tímto činem reagoval na kritiku manažerky, která mu vyčetla špatně odvedenou práci. Zaměstnanec se spletl při lepení štítků na zboží. Policie ho ještě téhož večera vypátrala a zatkla.

„Za pomoci očitých svědků byl zajištěn dříve trestaný občan narozený v roce 1988,“ vyjádřil se k případu kapitán tomské policie Anton Smirnov. Zatčený muž se v na služebně ke všemu přiznal.

„Začal jsem rozlévat alkohol a všechno zapálil. Poté přiběhl člen ostrahy nebo tak někdo a začal hasit. Ozýval se křik, hluk. Začala panika. Tak jsem se obrátil a odešel,“ popsal svůj čin obviněný Alexander Schneider.

Po jedenáctihodinovém zápasu s ohněm prakticky celé obchodní centrum lehlo popelem. Podle majitele jde o škodu v přepočtu za 600 milionů korun. Podle záchranářů je zázrak, že v domě plném pyrotechniky nikdo nezemřel.

Tagy:
žhář obchodní centrum sport Rusko Tomsko

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama