Uražený zaměstnanec zapálil obchodní centrum. Neunesl výtku šéfové kvůli lepení štítků

Totální likvidací obchodního domu skončil zdánlivě zanedbatelný zaměstnanecký spor v ruském Tomsku. Pracovník v jednom z obchodů nevydržel, že ho šéfová napomíná za špatně odvedenou práci, a tak ho zapálil. Prodejna byla plná pyrotechniky.

Z obchodního centra Stuha v sibiřském Tomsku musela policie evakuovat okolo dvou set lidí. „Vybuchla tam pyrotechnika. Zrovna jsem zaparkoval a vystoupil, když to bouchlo. Viděl jsem dým,“ popsal situaci jeden ze svědků.

Zmatení zaměstnanci museli neprodleně opustit budovu. „Nestihli jsme se ani obléct. Asi něco chytlo. Ostatní také nic neví,“ reagovala chvíli po evakuaci prodavačka Naděžda Alčinová. Záhy se ukázalo, že šlo o naplánované žhářství jejich dotčeného kolegy.

Podezřelý se přiznal

Ten tímto činem reagoval na kritiku manažerky, která mu vyčetla špatně odvedenou práci. Zaměstnanec se spletl při lepení štítků na zboží. Policie ho ještě téhož večera vypátrala a zatkla.

„Za pomoci očitých svědků byl zajištěn dříve trestaný občan narozený v roce 1988,“ vyjádřil se k případu kapitán tomské policie Anton Smirnov. Zatčený muž se v na služebně ke všemu přiznal.

„Začal jsem rozlévat alkohol a všechno zapálil. Poté přiběhl člen ostrahy nebo tak někdo a začal hasit. Ozýval se křik, hluk. Začala panika. Tak jsem se obrátil a odešel,“ popsal svůj čin obviněný Alexander Schneider.

Po jedenáctihodinovém zápasu s ohněm prakticky celé obchodní centrum lehlo popelem. Podle majitele jde o škodu v přepočtu za 600 milionů korun. Podle záchranářů je zázrak, že v domě plném pyrotechniky nikdo nezemřel.

Tagy:
žhář obchodní centrum sport Rusko Tomsko