reklama

Šéfredaktora gay magazínu zmlátili v centru Prahy. S přítelem se vedli za ruku

Několik mladých Čechů v pátek večer napadlo skupinu gayů, mezi nimi i šéfredaktora gay magazínu Lui Jakuba Starého. Agresoři zaútočili i na jeho přítele a další přátele. Důvodem bylo podle Starého, že se s přítelem drželi za ruce. Během rvačky mu vyrazili zub a způsobili pohmožděniny na hlavě. Na sociální síti Instagram o tom informoval prostřednictvím profilu magazínu. Vyzval také k zastavení homofobního chování.

reklama

„Nikdy by mě nenapadlo, že budu tyhle řádky psát, nicméně stalo se,“ uvedl na Instagramu magazínu Lui jeho šéfredaktor Starý. Páteční incident popsal s tím, že je nutné, aby lidé začali brát homosexuální páry vážně.

Jediným důvodem, proč podle něj skupina mladých Čechů na Starého a přátele zaútočila, bylo, že se s přítelem drželi za ruce. „Slovní ataky vyústily ve rvačku, kterou jsem nejvíc odnesl já a Pavel. Mám vyražený přední zub, pohmožděniny na hlavě a modřiny po těle,“ vylíčil šéfredaktor.

„Do Pavla na zemi kopalo několik týpků, má výrazně viditelné pohmožděniny na hlavě a řekl bych, že měl štěstí, že neskončil s otřesem mozku. Nebo hůř. Miloš dostal pěstí do obličeje, vyvázl ‚jen‘ s krvavým nosem,“ pokračoval Starý.

V příspěvku rovněž vyzval k ukončení homofobního chování. Akce jako Prague Pride mají podle něj smysl. „Osobně jsem přesvědčený o tom, že pokud se bude lidem neustále předkládat to, co je jim doposud neznámé a z čeho třeba mohou mít strach (= fóbie), dřív nebo později si na to zvyknou a budou to brát jako běžnou součást života,“ uvedl Starý.

Změna může přijít s volbami, mínil Starý

Zdůraznil také nutnost schválit manželství pro všechny. „Iniciativa vedoucí ke schválení manželství pro všechny je pro nás pro všechny důležitá, neboť jak naznačují průzkumy prováděné v zemích, kde je tahle legislativní část platná, manželství pro všechny všeobecně přispívá k vyšší míře tolerance a respektu ke všem společenským minoritám,“ apeloval šéfredaktor.

Veškeré útoky na homosexuální či jiné minority je podle něj třeba hlásit. „Jenom díky tomu je možné zjistit skutečný rozsah homofobie v naší zemi, což je současně jediný doložitelný podklad k tomu, aby se s tím začalo konečně něco dělat,“ sdělil Starý.

„Rétorika části politické reprezentace této země podobné útoky nejen umožňuje, ale i schvaluje. Jediná šance, jak to změnit, je v podzimních volbách. Blíží se. Myslete na to a běžte určitě volit,“ dodal.

Chování agresorů odsoudil, uvedl však, že k nim nechová zášť. Vzkázal také, že ho páteční napadení neodradí od toho, aby se s partnerem dál drželi za ruce. „Jestli si vy šlupky myslíte, že se tím nechám zastrašit, tak jste na omylu. Nadále se budu s partnerem držet za ruku, nadále budu nosit duhové předměty a zcela jistě budu i nadále pokračovat v tom, co dělám. Po této zkušenosti snad s ještě větším zápalem. Protože jen a pouze díky vám vidím, že to skutečně má smysl,“ napsal Starý.

Tagy:
gay homosexualita napadení šéfredaktor rvačka agresor Manželství pro všechny Jakub Starý homofobie

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama