reklama

Šéfredaktora gay magazínu zmlátili v centru Prahy. S přítelem se vedli za ruku

Šéfredaktora magazínu Lui Jakuba Starého (vpravo) s přítelem (vlevo) v pátek večer napadli v centru Prahy. (autor: Jakub Starý)
Zdroj: CNN Prima NEWS

Několik mladých Čechů v pátek večer napadlo skupinu gayů, mezi nimi i šéfredaktora gay magazínu Lui Jakuba Starého. Agresoři zaútočili i na jeho přítele a další přátele. Důvodem bylo podle Starého, že se s přítelem drželi za ruce. Během rvačky mu vyrazili zub a způsobili pohmožděniny na hlavě. Na sociální síti Instagram o tom informoval prostřednictvím profilu magazínu. Vyzval také k zastavení homofobního chování.

reklama

„Nikdy by mě nenapadlo, že budu tyhle řádky psát, nicméně stalo se,“ uvedl na Instagramu magazínu Lui jeho šéfredaktor Starý. Páteční incident popsal s tím, že je nutné, aby lidé začali brát homosexuální páry vážně.

K tématu

Jediným důvodem, proč podle něj skupina mladých Čechů na Starého a přátele zaútočila, bylo, že se s přítelem drželi za ruce. „Slovní ataky vyústily ve rvačku, kterou jsem nejvíc odnesl já a Pavel. Mám vyražený přední zub, pohmožděniny na hlavě a modřiny po těle,“ vylíčil šéfredaktor.

„Do Pavla na zemi kopalo několik týpků, má výrazně viditelné pohmožděniny na hlavě a řekl bych, že měl štěstí, že neskončil s otřesem mozku. Nebo hůř. Miloš dostal pěstí do obličeje, vyvázl ‚jen‘ s krvavým nosem,“ pokračoval Starý.

V příspěvku rovněž vyzval k ukončení homofobního chování. Akce jako Prague Pride mají podle něj smysl. „Osobně jsem přesvědčený o tom, že pokud se bude lidem neustále předkládat to, co je jim doposud neznámé a z čeho třeba mohou mít strach (= fóbie), dřív nebo později si na to zvyknou a budou to brát jako běžnou součást života,“ uvedl Starý.

Změna může přijít s volbami, mínil Starý

Zdůraznil také nutnost schválit manželství pro všechny. „Iniciativa vedoucí ke schválení manželství pro všechny je pro nás pro všechny důležitá, neboť jak naznačují průzkumy prováděné v zemích, kde je tahle legislativní část platná, manželství pro všechny všeobecně přispívá k vyšší míře tolerance a respektu ke všem společenským minoritám,“ apeloval šéfredaktor.

Veškeré útoky na homosexuální či jiné minority je podle něj třeba hlásit. „Jenom díky tomu je možné zjistit skutečný rozsah homofobie v naší zemi, což je současně jediný doložitelný podklad k tomu, aby se s tím začalo konečně něco dělat,“ sdělil Starý.

K tématu

„Rétorika části politické reprezentace této země podobné útoky nejen umožňuje, ale i schvaluje. Jediná šance, jak to změnit, je v podzimních volbách. Blíží se. Myslete na to a běžte určitě volit,“ dodal.

Chování agresorů odsoudil, uvedl však, že k nim nechová zášť. Vzkázal také, že ho páteční napadení neodradí od toho, aby se s partnerem dál drželi za ruce. „Jestli si vy šlupky myslíte, že se tím nechám zastrašit, tak jste na omylu. Nadále se budu s partnerem držet za ruku, nadále budu nosit duhové předměty a zcela jistě budu i nadále pokračovat v tom, co dělám. Po této zkušenosti snad s ještě větším zápalem. Protože jen a pouze díky vám vidím, že to skutečně má smysl,“ napsal Starý.

Šéfredaktor magazínu Lui Jakub Starý (vpravo) s přítelem Pavlem. (Autor: Jakub Starý)
Šéfredaktor magazínu Lui Jakub Starý (vpravo) s přítelem Pavlem. (Autor: Jakub Starý)
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Tagy: gay homosexualita napadení šéfredaktor rvačka agresor Manželství pro všechny Jakub Starý homofobie
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Belgický útočník Romelu Lukaku poslal sympatické gesto svému spoluhráči z Interu Milán Christianu Eriksenovi. Ten jenom necelých pár hodin předtím během zápasu mezi Dánskem a Finskem zničehonic zkolaboval. Oživovat ho museli zdravotníci přímo na hřišti, poté byl převezen už při vědomí do nemocnice. Podle informací by naštěstí měl být ve stabilizovaném stavu.

Hrůza na Euru. Dán Eriksen dostával na trávníku masáž srdce, teď už komunikuje
Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky
Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Zkus vyhrát grandslam, řekla před smrtí Novotná Krejčíkové. Přání je nyní splněno
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama