gay

Výpis příspěvků ke štítku „gay“

GLOSA: Debata o manželství pro všechny? Magnet na pitomé výroky. Nyní se vytáhl Exner

Projednávání novely občanského zákoníku, která by stejnopohlavním párům umožňovala uzavřít manželský svazek, vzbuzuje již tradičně velké vášně mezi zákonodárci i běžnými lidmi. Není zrovna nouze o poněkud pitomé výroky, jež pocházejí z obou stran barikád. Například podle poslance Martina Exnera (STAN) je debata o manželství pro všechny „sporem mezi evropskou liberální svobodou a ruským konzervativním světem“. Doufejme, že se tento výrok nedostane například k našim „proruským“ polským sousedům. Spor o důl Turów by se mohl znovu roztočit na plné obrátky.

Slavné coming outy ve sportu: Brzy se přestaly skrývat tenisové ikony, odvahu našel i boxer

Coming out fotbalisty Jakuba Jankta měl zásah v těch nejvyšších patrech. Rozebíral ho Neymar, záložníka Sparty podpořila Barcelona nebo Arsenal. To byl důkaz, že krok českého hráče byl velmi průlomový i v celosvětovém měřítku. Aktivní sportovci, především muži, homosexualitu či bisexualitu kvůli potenciálním důsledkům raději skrývají. Jaká jsou jména těch, kteří ostatním dodali a dodávají odvahu?

Lepší vrah než homosexuál? Otec mladíka, který o víkendu vystřílel gay bar, šokoval

Pro otce střelce z amerického gay baru je přijatelnější, že jeho syn zřejmě zavraždil pět lidí a další desítky poranil, než aby zjistil, že je gay. Plyne to z rozhovoru, který cituje americký deník The New York Post. Aaron Franklin Brink, otec střelce, se v televizním interview nejprve zajímal o to, zda je jeho syn gay. Poté, co se hrůzné novinky dozvěděl, si oddychl.

CNN: Při střelbě v gay klubu zemřelo pět lidí. Policie zadržela podezřelého

Aktualizováno

Při sobotní střelbě v nočním gay klubu v americkém městě Colorado Springs zahynulo pět lidí. Dalších 25 jich bylo zraněno, někteří kriticky, informoval v neděli web CNN. Policie na místě zadržela podezřelého, kterým je 22letý muž. Jestli byl útok trestným činem z nenávisti, policie vyšetřuje. Muž měl začít střílet okamžitě po příchodu do baru. Zastavit ho měli nejméně dva „hrdinové“, sdělila také policie. Útok už odsoudil americký prezident Joe Biden, který také vyzval k větší kontrole střelných zbraní.