reklama
CNN Prima News šelmy

šelmy

Výpis příspěvků ke štítku „šelmy“

Moje manželka je hyena, jsem táta opic, říká Švýcar, který se mazlí se lvy

Sedmadvacetiletý Švýcar Dean Schneider žije uprostřed africké divočiny a lvi se stali jeho nejlepšími přáteli. Dokáže předvídat jejich chování a rád se s divokými šelmami mazlí. Pro obyčejné smrtelníky se jeho chování může jevit jako nebezpečné a riskantní, ale on už od dětství věděl, že je prostě „jiný“ a že chránit zvířata je pro něj naprosto přirozené.

Jedinečný komunitní azyl vrací do života zlomené vlky i vojáky

S exotickými zvířaty jako domácími mazlíčky se roztrhl pytel po celém světě. Nejde jen o vzácné papoušky nebo ještěrky z druhého konce světa, ale i o velké kočky či vlky. Dříve nebo později se však projeví jejich přirozená divokost a z roztomilých štěňátek se stanou agresivní vlci, kteří nemají kde vybít svou energii. O zvířata, která v rukou lidí strádají, se stará i azyl Mattersville v americké Sedalii. Jeho cíle však sahají mnohem dál.

Traviči zabíjí dravce i šelmy, policii stále unikají

Ornitologové evidují od začátku roku už třiatřicet otrávených dravců a kvůli travičům umírají i lišky, vydry nebo krkavcovití. Jedná se především o otravy látkou karbofuran, která způsobuje ochrnutí dýchacího svalstva a oběť se tak za plného vědomí udusí. Používání i držení karbofuranu je na území Evropské unie zakázáno od roku 2008. Ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek je proto přesvědčený o existenci černého trhu. Policii se zatím žádného traviče dopadnout nepodařilo.

„Musel trpět bolestí a hlady.“ Pytláci postřelili rysa Oldu, zvíře uhynulo

Ve středu se v CHKO Beskydy podařilo odchytit zraněného a vyhublého rysa. Vyšetření ukázalo, že byl postřelen. Podle skvrnitosti srsti se s velkou pravděpodobností jednalo o rysa Oldu, který se na území Česka vyskytoval od roku 2012. Rysů u nás žije pouhých několik desítek, jedná se o ohroženého živočicha. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) a Hnutí DUHA proto podají trestní oznámení na neznámého pachatele.

Morová rána v Yellowstonu. Vědci odhalili nečekaného zabijáka pum

Když v zimě roku 2006 našli výzkumníci těla dvou pum amerických, domnívali se, že matka a její tříměsíční kotě zemřely hlady. Analýza jejich tkání však odhalila skutečnou příčinu úmrtí. Šokovaní výzkumníci proto spustili devítileté vyšetřování, při kterém zjistili, že až polovina sledovaných pum v Yellowstonu se dostala do kontaktu s bakterií Yersinia pestis, původcem moru.

Hrůzný transport tygrů z cirkusu: Co přineslo vyšetřování a jak tygři žijí dnes

Transport, jaký Polsko nepamatuje. Celou Evropou otřásl případ desítky tygrů, kteří byli bez řádných povolení převáženi z Itálie do Dagestánu. Šest dní se polští celníci snažili přijít na to, jak se postarat o tygry, jejichž stav se stále zhoršoval. Nikdo nevěděl, kdo tygry na cestu vyslal a kam směřovali. I když v příběhu chybělo mnoho odpovědí, bylo jasné, že za ním nestojí nic dobrého.

reklama