reklama
CNN Prima News šelmy

šelmy

Výpis příspěvků ke štítku „šelmy“

Šelmy v americké zoo se nakazily covidem. Vedení nechá některá zvířata očkovat

29. září 2021 11:14

Lvi a tygři z washingtonské zoo se nakazili koronavirem. Zvířata mají v důsledku nemoci kašel, trpí únavou a ztratila čich i chuť k jídlu. Informovala o tom mluvčí tamní zoologické zahrady Pamela Baker-Massonová. Aby šelmy nehladověly, veterináři je krmí přesnídávkami a kuřecím vývarem. Vedení plánuje, že bude některá zvířata očkovat.

Moje manželka je hyena, jsem táta opic, říká Švýcar, který se mazlí se lvy

10. srpna 2020 17:54

Sedmadvacetiletý Švýcar Dean Schneider žije uprostřed africké divočiny a lvi se stali jeho nejlepšími přáteli. Dokáže předvídat jejich chování a rád se s divokými šelmami mazlí. Pro obyčejné smrtelníky se jeho chování může jevit jako nebezpečné a riskantní, ale on už od dětství věděl, že je prostě „jiný“ a že chránit zvířata je pro něj naprosto přirozené.

Jedinečný komunitní azyl vrací do života zlomené vlky i vojáky

2. června 2020 07:00

S exotickými zvířaty jako domácími mazlíčky se roztrhl pytel po celém světě. Nejde jen o vzácné papoušky nebo ještěrky z druhého konce světa, ale i o velké kočky či vlky. Dříve nebo později se však projeví jejich přirozená divokost a z roztomilých štěňátek se stanou agresivní vlci, kteří nemají kde vybít svou energii. O zvířata, která v rukou lidí strádají, se stará i azyl Mattersville v americké Sedalii. Jeho cíle však sahají mnohem dál.

Traviči zabíjí dravce i šelmy, policii stále unikají

22. května 2020 08:27

Ornitologové evidují od začátku roku už třiatřicet otrávených dravců a kvůli travičům umírají i lišky, vydry nebo krkavcovití. Jedná se především o otravy látkou karbofuran, která způsobuje ochrnutí dýchacího svalstva a oběť se tak za plného vědomí udusí. Používání i držení karbofuranu je na území Evropské unie zakázáno od roku 2008. Ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek je proto přesvědčený o existenci černého trhu. Policii se zatím žádného traviče dopadnout nepodařilo.

„Musel trpět bolestí a hlady.“ Pytláci postřelili rysa Oldu, zvíře uhynulo

8. května 2020 12:20

Ve středu se v CHKO Beskydy podařilo odchytit zraněného a vyhublého rysa. Vyšetření ukázalo, že byl postřelen. Podle skvrnitosti srsti se s velkou pravděpodobností jednalo o rysa Oldu, který se na území Česka vyskytoval od roku 2012. Rysů u nás žije pouhých několik desítek, jedná se o ohroženého živočicha. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) a Hnutí DUHA proto podají trestní oznámení na neznámého pachatele.

Morová rána v Yellowstonu. Vědci odhalili nečekaného zabijáka pum

22. dubna 2020 06:30

Když v zimě roku 2006 našli výzkumníci těla dvou pum amerických, domnívali se, že matka a její tříměsíční kotě zemřely hlady. Analýza jejich tkání však odhalila skutečnou příčinu úmrtí. Šokovaní výzkumníci proto spustili devítileté vyšetřování, při kterém zjistili, že až polovina sledovaných pum v Yellowstonu se dostala do kontaktu s bakterií Yersinia pestis, původcem moru.

reklama