Záhadný nález mrtvých exotických zvířat. Zápach byl ve Smečně cítit na desítky metrů

Kutnohorská kriminálka řeší šokující nález dvou uhynulých exotických zvířat. Někdo je zakopal na soukromém pozemku na Kladensku. Znalci teď budou zjišťovat, o jaká zvířata jde a příčinu jejich smrti. Vyšetřování je teprve na začátku, a proto policisté nechtějí sdělit více podrobností.

Oplocený pozemek v obci Smečno na Kladensku byl včera v obležení policistů. Někdo tam totiž ukryl uhynulá zvířata. Nepříjemný zápach byl cítit na desítky metrů

Oplocený pozemek v obci Smečno na Kladensku byl včera v obležení policistů. Někdo tam totiž ukryl uhynulá zvířata. Nepříjemný zápach byl cítit na desítky metrů.

„V úterý byly ze soukromého pozemku u Kladna vykopány dva kusy zvířecích ostatků, které budou nyní podrobeny znaleckému zkoumání, které určí příčinu úmrtí i to, o jaká zvířata se jednalo,“ informoval policejní mluvčí Pavel Truxa.

Vzhledem k tomu, že je práce kriminálky na začátku, policisté nechtějí být konkrétnější. Podle zjištění Krimi zpráv má jít o exotické šelmy. Zda jde například o tygry nebo lvy, ukážou až závěry znalců.

Starostka Smečna neměla o tom, co se na pozemku odehrává, ani tušení. „Pro mě je to překvapivá informace. Netušili jsme, že by se na pozemku mohlo něco takového najít. Pozemek je soukromého majitele, který si ho odhadem tak před rokem oplotil a od té doby se tam žádná činnost nevykazovala,“ popsala Pavla Štrobachová (STAN).

Rodina Ringelových provozuje zoopark

Podle katastru pozemek o velikosti zhruba půl hektaru vlastní Olga Ringelová. Stopy ale vyšetřovatele zavedly z Kladenska až do Kutné Hory. Tam rodina Ringelových, která chová kočkovité šelmy, provozuje zoopark. S pozemkem na Kladensku ale prý nemá vůbec nic společného.

„Pro část rodiny Ringelových, která se stará o zvířata trvale umístěná v Habrkovicích, včerejší zprávy byly velkou novinkou a překvapením. Vyšetřování nadále probíhá a vzhledem k tomu, že se nás to nijak netýká, nemáme další informace, které bychom mohli poskytnout,“ uvedla Hedvika Ringelová.

Pravděpodobně jde tedy o vzdálenou příbuznou rodiny. Nicméně s uhynulými těly exotických zvířat musí majitel zacházet podle zákona – torza exotických zvířat se musí zlikvidovat ve zvířecím krematoriu nebo v asanačním podniku.

„Je to porušení platné legislativy, je možné uložit dotyčnému sankci. V této konkrétní věci byla Krajská veterinární správa kontaktována policií a poskytla jí příslušnou zpětnou vazbu,“ sdělil mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.

Pokud by vyšlo najevo, že zvířata byla týraná, šlo by už o trestný čin. Vše jsou ale zatím jenom spekulace. Jak to skutečně bylo, ukáže až další vyšetřování.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Všichni, kteří odpalují rakety na Ukrajinu? Skončí u soudu, zuřil Zelenskyj
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Všichni, kteří odpalují rakety na Ukrajinu? Skončí u soudu, zuřil Zelenskyj

Ukrajinští obránci se stáhli ze Severodoněcku. Východoukrajinské město je téměř zcela zničené, konstatoval gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj. Prezident Volodymyr Zelenskyj však uvedl, že Ukrajina získá zpět všechna města, která na jejím území zabrali Rusové. Ruský prezident Vladimir Putin se chystá příští týden navštívit Tádžikistán a Turkmenistán. Zelenskyj varoval osoby, které se podílejí na odpalování raket na Ukrajinu. Všichni podle něj skončí u soudu.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
05:20

Summit G7 se bude věnovat Ukrajině a klimatu, připojí se Zelenskyj

05:00

Turecký prezident se před zahájením summitu NATO sejde s lídry Švédska a Finska

23:43

Rusové ostřelovali oblast Sumy, odpálili neřízené střely z vrtulníků

23:29

Zelenskyj varoval osoby, které se podílejí na odpalování raket na Ukrajinu

Masivní zatýkání během pochodů hrdosti v Turecku. Do vazby brala policie lidi náhodně

Ve velkých světových městech včetně New Yorku v neděli pokračuje vlna takzvaných pochodů hrdosti, které jsou oslavami komunity sexuálních menšin či transgenderových lidí. Před zahájením manifestace v Istanbulu, kterou úřady nepovolily, podle agentury AFP skončily ve vazbě desítky lidí včetně fotografa zpravodajské organizace. Ve Spojených státech provází podobné akce obavy o práva gayů a lesbiček vyvolané verdiktem nejvyššího soudu k potratům, píše agentura AP.

Expert k tragické nehodě Audi R8 v Jičíně: Agresivní mistři světa. Chápou jen tvrdé tresty

V Česku neumíme trestat agresivní řidiče, kteří se chovají skutečně nebezpečně. Jsou přesvědčení, že jsou mistry světa, vědomě tím ale ohrožují ostatní účastníky silničního provozu, řekl redakci CNN Prima NEWS dopravní expert Roman Budský z platformy VIZE 0. Komentoval tak tragickou nehodu v Jičíně, při které přišel o život řidič Audi R8. Dopravní odborník Jiří Žák podotkl, že se mnoho řidičů v krizových situacích až příliš spoléhá na elektronické systémy v autech. „Fyzikální zákony jsou ale neúprosné. Někdy to skončí dobře, někdy tragicky,“ dodal.

OpenText propojuje svoje služby s Google Cloud, aby firmám poskytl větší komfort

Spravovat a řídit firemní dokumenty a další informace je stále složitější. Přicházejí z mnoha zdrojů, digitalizované i papírové, e-maily, datovými schránkami, komunikačními aplikacemi, klasickou poštou… Bez interního systému na oběh, zpracování, schvalování a archivaci dokumentů se dnes už žádná organizace neobejde. Regionální viceprezidentka společnosti OpenText pro Evropu Sandra Tiskens vysvětluje, proč je dobré vsadit na globální řešení, které se dokáže přizpůsobit lokálním specifikům v České republice.

Bohatnou na inflaci, tak ať platí. Vládní strany si brousí zuby na energetické firmy

Čtyři koaliční strany připouštějí zavedení speciální daně pro energetické firmy, které vyrábějí elektřinu z uhlí a jádra. Piráti a hnutí STAN by měli návrh předložit na příštím jednání koaliční rady. TOP 09 a lidovci se chtějí bavit o podobě daně. Spíše skeptická je zatím pouze nejsilnější vládní strana ODS. Vyplývá to z vyjádření představitelů jednotlivých stran pro Českou televizi (ČT). Speciální daň z příjmů by byla ve výši 25 %.

Žijeme v nejhorší době od 2. světové války, říká Kovářová. Vondráček: Vláda nás dorazila

Musíme vymezit, v jaké době žijeme. Je to nejhorší doba od druhé světové války, řekla v Partii Terezie Tománkové místopředsedkyně STAN Věra Kovářová na konto obrovské inflace a problémů s energiemi. Podle Radka Vondráčka z opozičního hnutí ANO ale bylo hůře v době po roce 1968. „Jsme teď v šoku a vláda nás dorazila,“ zkritizoval ve vysílání CNN Prima NEWS kroky pětikoaličního kabinetu.

Češi pracují na videohrách pro nevidomé. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, jak fungují

Videohry pro nevidomé jsou spíše vzácností. Česká herní pokladnice se ale může chlubit hned dvěma tituly, které myslí i na hráče s hendikepem. V pořadu CNN Prima Gaming tuzemští autoři mimo jiné vysvětlí, jak tyto konkrétní hry fungují v praxi a proč se pustili do jejich tvorby. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Hrozivý omyl šoféra autobusu. Po nárazu do mostu na Hané je jeho kabina na šrot

Zájezdový autobus z Litvy, ve kterém cestovalo 44 lidí, v neděli havaroval na Vyškovsku. Jeho řidič narazil v Ivanovicích na Hané do mostní konstrukce, po které vede železniční trať spojující Přerov s Brnem. Podle Správy železnic by neměl být most nijak staticky narušený, i přesto po něm vlaky jezdí sníženou rychlostí. Při hrozivě vypadající nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

Domácí zpravodajství

Tváří v tvář smrti: Češi na Ukrajině čelí ruské palbě. Chybí výbava pro noční boj, vzkazují

Dunění dělostřelecké palby i útoky pod rouškou tmy. Čeští bojovníci na východě Ukrajiny urputně brání strategické pozice a zároveň čelí obrovskému tlaku ze strany ruských vojsk. Jsou ve výrazné nevýhodě – čím dál častěji musí čelit útokům i v noci, chybí jim ale vybavení pro vidění ve tmě. Redakci CNN Prima NEWS skrze humanitární organizaci Mise Ukrajina prozradili, že nejvíce postrádají termovize a noktovizory.

I s rakovinou porodila krásnou holčičku, teď přišla další rána. Jana přesto bojuje dál

Před pěti lety se nastávající mamince Janě Faltýnkové změnil život. V pátém měsíci těhotenství si totiž v levém třísle nahmatala bouli. Lékaři jí poté oznámili děsivou zprávu – rakovina tkáně ve II. stadiu. Faltýnková se přesto nevzdala a zákeřnou nemoc úspěšně porazila. Po pěti letech náročné léčby se jí podařilo znovu otěhotnět, bohužel však musela podstoupit interrupci. Mladá maminka se přesto nevzdává a na svět nahlíží pozitivně.