Seniorka zranila autem frézaře a pokusila se ujet. Údržbáři silnic ji ale dopadli

Dvaasedmdesátiletá řidička osobního auta narazila ve čtvrtek do frézy mezi obcemi Soustov a Vráž, kde probíhaly práce na vozovce. Odhozená fréza zranila obsluhujícího dělníka. Řidička z místa nehody odjela, spolupracovníci zraněného frézaře se ale rozhodli ji pronásledovat. Když jí dostihli, ukázalo se, že seniorka nemá potvrzení o zdravotní způsobilosti ani dioptrické brýle, které musí nosit.

Ve čtvrtek ráno dvaasedmdesátiletá řidička v osobním automobilu projížděla ve směru Klatov na Domažlice, kde na silnici zrovna probíhala údržba vozovky. Podle policie byla místo řádně označená dopravními značkami i světelnou šipkou. Žena však jela neopatrně a při objíždění pracovníka údržby s frézou, který se nacházel ve středu vozovky, narazila pravým předním kolem vozidla do pravého kola frézy.

Náraz frézu odhodil na devětatřicetiletého frézaře, toho její řídítka zasáhla do břicha. Po střetu řidička na místě nezastavila a odjela. Spolupracovníci zraněného frézaře ji však pronásledovali a následně zastavili u osady Nové Chalupy.

„Přivolaní dopravní policisté pak zjistili, že řidička má od dubna 2019 neplatný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Žena také neměla na očích brýle, které by mít měla. Uvedla však, že má v očích implantované čočky,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Rovněž tvrdila, že o dopravní nehodě neví. „Myslela si, že narazila do nějakého betonu. Dechová zkouška u obou účastníků dopravní nehody byla s výsledkem negativním. Dopravní nehodu dále šetří klatovští dopravní policisté,“ dodala Brožová.

Tagy: